Porady i ciekawostki

4 niedoceniane miasta Północnej Kalifornii, które są ukrytymi klejnotami

Kiedy dostajesz możliwość podróżowania, masz nadzieję na stworzenie niezapomnianych doświadczeń, które trwają całe życie, być może uzyskując drobiazg lub dwa jako przypomnienie. I prawdopodobnie będziesz miał wybór dobrze sprzedanych miejsc z tyłu głowy, które wyobrażasz sobie, że dadzą ci to doświadczenie.

Los Angeles oferuje możliwość oddychania tym samym powietrzem, co słynne gwiazdy filmowe i robienia zdjęć obok ich gwiazd na Walk of Fame. Na północy Kalifornia jest technologiczną stolicą świata i domem ikonicznego mostu Golden Gate. Ale jest więcej do Golden State niż dobrze udokumentowane atrakcje LA i San Francisco.

Oto kilka innych kalifornijskich miast, na które powinieneś przeznaczyć trochę miejsca w swoim wakacyjnym planie podróży i dlaczego.

1. Sonoma

Jeśli zrobiłeś nawet łagodne badania na temat tego południowego kalifornijskiego hrabstwa, będziesz zaznajomiony z jego reputacją jako miejsca docelowego dla wina. W granicach Sonomy znajduje się ponad 400 winiarni. Poświęcenie jednego dnia na wycieczkę do Kendall-Jackson, Rodney Strong lub innej renomowanej winiarni w Sonomie okaże się opłacalną inwestycją.

Ale jest coś więcej do Sonoma niż nauka o winie, degustacja go i zabezpieczyć trochę dobrego rocznika do spożycia w domu. To raj dla miłośników przyrody lub każdego, kto pragnie dać sobie wytchnienie od zgiełku miasta. Spacer wśród egzotycznej roślinności w Sonoma Botanical Garden jest tym, co lekarz zlecił na zmęczenie codzienną harówką.

Jeśli masz szczęście, dotrzesz na czas na Lake Sonoma Steelhead Festival, święto piwa, dobrego wina i rozrywki na żywo. Tydzień Restauracji w hrabstwie Sonoma gromadzi najsmaczniejsze oferty z najbardziej znanych restauracji w hrabstwie.

2. San Jose

Położone w Dolinie Krzemowej miasto jest domem dla jednych z największych firm technologicznych na świecie - PayPal, eBay, Western Digital i Cisco Systems mają tu swoje siedziby. A jeśli chcesz zanurzyć się w kulturze technologicznej, możesz zacząć od The Tech Interactive.

Tutaj można się zorientować, w jakim kierunku zmierza świat pod względem technologicznym. Poznasz najnowsze osiągnięcia wirtualnej rzeczywistości i robotyki, a także dowiesz się o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Jeśli to nie zaspokoi twojej ciekawości, możesz udać się do Muzeum Intela, aby zobaczyć, jak powstają ich wszechobecne chipy.

Ale San Jose jest czymś więcej niż rajem dla geeków; jest tu także wiele do zrobienia dla entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spacer lub przejażdżka rowerem wzdłuż szlaku rzeki Guadalupe poprowadzi Cię przez jedne z najbardziej malowniczych części Bay Area. Istnieje również wiele dla miłośników sztuki, aby uczcić ich oczy na, a miasto gości wiele festiwali muzycznych i filmowych w ciągu roku.

3. Oakland

Oakland ma wiele do zaoferowania miłośnikom jedzenia, którzy szukają wyjątkowych wrażeń. Wycieczka po żywności przez Rockridge i Grand Lake lub restauracje z owocami morza w Chinatown obiecuje kilka smacznych i godnych Instagrama chwil. Dostępny jest również szlak wegański, jeśli masz inne niż mięsne preferencje żywnościowe.

Śmiech jest znany jako najlepsze lekarstwo, a otrzymasz go w obfitych ilościach w wielokrotnie nagradzanym Comedy Oakland. Tutaj będziesz zabawiony przez wielki wybór nadchodzących i doświadczonych komików.

Oakland ma jeszcze więcej do zaoferowania w dziale rozrywki na żywo, od czarujących pokazów w Paramount Theater of the Arts po porywające występy gitarowe i fortepianowe w The Alley. Jeśli masz nadzieję na złapanie muzycznej legendy na żywo na scenie, musisz sprawdzić kalendarz wydarzeń w Oakland. Miejsca takie jak Oakland Arena gościły takie gwiazdy jak Paul McCartney i Adele.

W Oakland jest mnóstwo rozrywek przyjaznych dzieciom, w tym interakcja z małpami i innymi zwierzętami w Oakland Zoo.

4. Anaheim

Mówiąc o zabawnych miejscach dla dzieci, trudno będzie znaleźć maluchom bardziej urzekające miejsce niż Disneyland. Jest to jeden z największych powodów do sławy Anaheim jako wiodącego miejsca turystycznego w południowej Kalifornii. Możesz być pewien, że Twoje dzieci będą długo opowiadać o przejażdżkach i legendarnych postaciach z kreskówek telewizyjnych, które tam znajdą.

Adventure City oferuje również przejażdżki i wiele innych emocji dla najmłodszych. Jeśli kochasz baseball, nie powinieneś przepuścić okazji do zwiedzania Angel Stadium of Anaheim, domu niektórych z narodowych dawnych i obecnych wielkich.

Poświęć czas na spróbowanie oferty wyjątkowych restauracji, takich jak Pour Vida Tortillas i Tapas oraz spróbowanie piwa w Breury Terreux.

Nieznane skarby

Podczas gdy masz zagwarantowane Instagrammable chwile na znaku Hollywood i innych tradycyjnych atrakcji Kalifornii, niektóre mniej znane atrakcje są warte twojego czasu. Znajdziesz je w Oakland, Anaheim i innych mniej glamour częściach Golden State. Mogą one okazać się atrakcją twojej kalifornijskiej eskapady.