Porady i ciekawostki

5 rzeczy, które powinieneś zrobić po powrocie z podróży

Nie jesteś pewien, co zrobić po powrocie z podróży? Czujesz się przytłoczony sprawami, które musisz załatwić przed powrotem do pracy? Oto wszystkie rzeczy, które powinieneś zrobić, aby ułatwić sobie powrót do codziennej pracy, gdy czujesz się trochę gorzej.

Przejrzyj swoje zdjęcia

Prawdopodobnie zrobiłeś setki zdjęć podczas swojej nieobecności - i większość z nich będzie bardzo podobna z niewielkimi różnicami. Zacznij więc sortować wszystkie swoje zdjęcia! Zawęź je, wybierając swoje ulubione i dodaj je do albumu w telefonie. W ten sposób zachowasz je w porządku i będziesz mógł na nie patrzeć przez cały czas. Zrób to, gdy wspomnienia są jeszcze świeże, więc możesz pamiętać, gdzie każde zdjęcie zostało zrobione. Możesz nawet wydrukować kilka z nich. Zrób album lub album ze zdjęciami z podróży. Jeśli chcesz codziennie przypominać o swoim niesamowitym wyjeździe, zaprojektuj kilka obrazów ściennych na płótnie do powieszenia w swoim salonie.

Zacznij przeglądać

Podczas gdy wspomnienia z podróży są wciąż świeże w Twoim umyśle, powinieneś poświęcić trochę czasu, aby przejrzeć niektóre z miejsc, które odwiedziłeś online. Recenzje online są tak cenne dla przemysłu turystycznego, jak również dla małych firm, więc jeśli odwiedziłeś jakieś niesamowite miejsca, daj im pozytywną recenzję. Niezależnie od tego, czy chodzi o restauracje, muzea, które odwiedziłeś, czy o miejsce zakwaterowania, pozostawienie dobrych recenzji poprawi oceny i pomoże innym zdecydować, czy powinni odwiedzić to miejsce.

Relaks i odprężenie

Jeśli właśnie byłeś na wakacjach na plaży i spędziłeś cały czas relaksując się i opalając, to prawdopodobnie wystarczająco się zrelaksowałeś. Ale jeśli zwiedzałeś i poszukiwałeś przygód w nowych miastach, nie ma wątpliwości, że jesteś zmęczony. Nie rzucaj się od razu w wir intensywnego życia. Poświęć dzień lub dwa przed powrotem do pracy na relaks i odnowę. Zafunduj sobie odpoczynek. To zrobi różnicę, zwłaszcza jeśli jesteś zmęczony podróżą.

Nadrób zaległości w liście rzeczy do zrobienia

Kiedy już będziesz dobrze wypoczęty, postaraj się nadrobić zaległości. Czuć się na szczycie wszystkich zadań jest najlepszym sposobem, aby ułatwić sobie powrót do normalnego życia - nie ma lepszego uczucia niż mieć każdą pozycję na liście rzeczy do zrobienia sprawdzoną. Zrób pranie, tygodniowe zakupy i wiosenne porządki w domu. Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest również rozpakowanie walizki! Nie trzymajmy jej w kącie pokoju przez następne dwa tygodnie.

Zaplanuj swoją następną podróż

Nie jest tajemnicą, że podróżowanie i odwiedzanie nowych miejsc czyni nas szczęśliwymi. Ale po początkowych radościach związanych ze wspominaniem czasu spędzonego poza domem, powakacyjny blues zacznie cię dopadać, więc dlaczego nie zacząć planować następnej podróży? Może nie jest to tak ekscytujące, jak faktyczne wyjazdy, ale jest na drugim miejscu. Zacznij myśleć o tym, gdzie chcesz odwiedzić następny, i wszystkie obszary, które można odwiedzić tam. Zbierz przybliżony koszt razem, a następnie możesz zacząć oszczędzać na następną przygodę. Podniecenie związane z kolejną podróżą powinno wystarczyć, aby przejść przez dni pracy.