Produkty do kąpieli

Chcesz walczyć z łupieżem?

Zdrowe i zadbane włosy dają atrakcyjność i należą do ogólnego wrażenia zadbanego wyglądu. Osoby cierpiące na łupież są często oceniane jako nieschludne, chociaż ten problem z włosami nie ma nic wspólnego z nieodpowiednią pielęgnacją.

Czym jest łupież?

Łupież to złuszczone, martwe komórki skóry głowy. Ponieważ skóra jest stale odnawiana, martwe komórki są "usuwane" przez ciało. Normalnie, komórki skóry są tak małe, że nie są widoczne dla ludzkiego oka. Jeśli jednak wiele komórek skóry "zlepia się", a więc jest większych i widocznych, wówczas mówimy o łupieżu.

Co powoduje łupież?

Przyczyny powstawania łupieżu są różne i w zależności od przyczyny są różne i łatwo je leczyć. Najczęstsze z nich:

Skalp, który jest zbyt suchy:

Skala jest biała i sucha, wtedy problem jest zazwyczaj spowodowany zbyt suchą skalpą. Zwłaszcza w zimnej porze roku, wiele osób musi - z powodu suchego, podgrzanego powietrza - walczyć z problemami z łupieżem. W tym przypadku, włosy należy umyć specjalnym szamponem do suchej skóry głowy. Zawierają one środki nawilżające i mają działanie regulujące poziom lipidów w skórze głowy. Ważne jest, aby dobrze spłukać włosy i nie suszyć ich zbyt gorąco. Nie należy myć włosów więcej niż raz dziennie, w przeciwnym razie skóra głowy wyschnie jeszcze bardziej.

Łupież spowodowany przez mikroorganizmy:

Łupież może być również spowodowany zwiększonym występowaniem mikroorganizmów na skórze głowy. Grzyby i bakterie te odżywiają się tłuszczem gruczołów łojowych, powodując nadmierną produkcję sebum. To sprawia, że skóra głowy jest bardzo podrażniona, że odpycha wiele komórek skóry. W tym przypadku należy zdać się na szczególną troskę, która odbudowuje środowisko skóry głowy, aby zapobiec rozmnażaniu się mikroorganizmów.

Choroby lub przyczyny psychologiczne:

Łupież może być również spowodowany przez problemy zdrowotne. Mogą to być choroby narządów, skutki uboczne spowodowane przez leki, stres lub problemy psychologiczne, dziedziczne choroby gruczołów łojowych lub choroby takie jak egzema lub łuszczyca. W takich przypadkach należy w każdym przypadku skonsultować się ze specjalistą w celu przeprowadzenia konkretnego leczenia.

Wniosek:

Kto cierpi na łupież, nie powinien zakładać najgorszego. W większości przypadków, tymczasowy zabieg z odpowiednim środkiem pielęgnacyjnym może poradzić sobie z tą "wadą urody"!