Naturalne olejki do pielęgnacji

Co to jest Serum Twarzowe i kto powinien go używać?

Jeśli jesteś nowy w dziedzinie serum do twarzy lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o serum do twarzy, trafiłeś we właściwe miejsce. Na rynku istnieje tak wiele różnych rodzajów produktów do pielęgnacji skóry, że śledzenie tego, co robią poszczególne elementy może wydawać się niemożliwe. Istnieją produkty nawilżające do stosowania na dzień i na noc, produkty oczyszczające, peelingi, złuszczacze, toniki, olejki i wiele innych. Dowiedzenie się, jaki jest każdy produkt, jest wystarczająco trudne, ale wiedza, jak ich używać, kiedy ich używać, czy są one odpowiednie dla Twojej skóry, itp. może być jeszcze trudniejsza do ustalenia.

Jeśli chodzi o serum do twarzy, to jest ono zarówno proste, jak i złożone. Serum jest zazwyczaj lżejsze, ukierunkowane na konkretne problemy i stosowane jest w nocy. Ale o serum do twarzy można dowiedzieć się o wiele więcej, dlatego poświęciliśmy cały post na blogu, aby dowiedzieć się o serum do twarzy i jak należy je stosować!

Czym jest serum?

Serum to produkt do pielęgnacji skóry twarzy, a czasem także szyi. Serum stosuje się zazwyczaj po oczyszczeniu twarzy, ale przed nałożeniem kremu nawilżającego. Serum stosuje się przed nałożeniem produktów nawilżających, dzięki czemu serum może głęboko wniknąć w skórę i dostarczyć jej wysoki poziom składników odżywczych.

Serum zawiera bardzo skoncentrowane składniki, które składają się z cząsteczek znacznie mniejszych niż Twój typowy produkt do pielęgnacji skóry. Te mniejsze molekuły umożliwiają głębszą penetrację skóry, co oznacza, że te potężne składniki aktywne naprawdę działają na rzecz poprawy stanu skóry, który chcesz naprawić lub poprawić. Na przykład, jeśli szukasz poprawy wyglądu cienkich linii i zmarszczek, możesz kupić serum specjalnie ukierunkowane na ten problem.

Jak używać serum

Chociaż stosowanie każdej surowicy jest nieco inne, zawsze należy sprawdzić szczegółowe instrukcje na butelce przed jej użyciem. W związku z tym, serum działa zazwyczaj w podobny sposób, a proces aplikacji jest podobny w większości serum twarzy.

Serum stosuje się po dokładnym oczyszczeniu skóry. Potrzebujesz czystej skóry i porów, aby serum wnikało w pory i działało prawidłowo. Będziesz chciała zmyć cały makijaż, olej i brud z twarzy, więc zapewnienie doskonałej jakości produktu do oczyszczania twarzy jest koniecznością.

Po oczyszczeniu twarzy, użyjesz dość małej ilości serum do twarzy i delikatnie wmasuj serum w twarz, a czasami także w szyję. Serum szybko się wchłania dzięki swojej lekkiej konsystencji i mniejszym molekułom.

Gdy serum wchłonie się w skórę, będziesz chciała zablokować je za pomocą kremu nawilżającego. Zakończenie stosowania preparatu nawilżającego ma kilka różnych zalet. Nawilżacze utrzymują nawilżenie skóry i zapobiegają jej wysuszeniu. Jednak krem nawilżający ma również za zadanie nałożyć warstwę ochronną lub swego rodzaju barierę ochronną na górną warstwę skóry, aby zapobiec przedostawaniu się do niej substancji odżywczych z innych produktów do pielęgnacji skóry oraz zanieczyszczeń, brudu i resztek.

Oczywiście, będziesz chciała używać naturalnego, organicznego i bezpiecznego kremu nawilżającego na swojej twarzy. Chcesz uniknąć nawadniania skóry chemikaliami i surowymi zapachami, ponieważ mogą one podrażniać skórę i powodować powstawanie wyprysków, zaczerwienień i wysypek.

Serum może być stosowane w dzień, w nocy lub w obu przypadkach. Mogą istnieć serum, których nie należy używać w ciągu dnia, ponieważ niektóre składniki mogą powodować uszkodzenia skóry pod wpływem silnego światła słonecznego.

Kto powinien stosować serum?

Dobrą wiadomością jest to, że prawie każdy może używać serum, ponieważ są one delikatne, nie sprawi, że wybuchniesz, a istnieje mnóstwo opcji dla prawie wszystkich problemów skórnych, a następnie niektóre. Jeśli masz wrażliwą skórę lub jesteś uczulona na pewne składniki, przejście na łagodniejsze serum, które nie zawiera kwasów, chemikaliów, substancji zapachowych, barwników i innych surowych składników jest droga do celu. Mimo to, zawsze powinnaś trzymać się naturalnego i organicznego serum do twarzy, aby mieć pewność, że nie wprowadzasz na co dzień do swojego organizmu surowych substancji chemicznych.

Jeśli cierpisz na drobne linie, zmarszczki, trądzik, odłamki, zaczerwienienia, suchą skórę, skórę tłustą, rozszerzone pory, matową skórę i wiele innych, znajdziesz serum do pielęgnacji skóry, które pomoże Ci zająć się swoim miejscem lub obszarami budzącymi obawy. Serum jest drogie, ale warte swojej ceny ze względu na wysoce skoncentrowaną formułę. Serum zapewnia duży huk dla Twojego buck i trwa chwilę, ponieważ używasz tylko niewielką ilość na raz.

Jeśli jesteś zaniepokojona wyglądem swojej skóry, spróbuj serum do twarzy i daj nam znać, co myślisz i jakie było Twoje doświadczenie!