Porady i ciekawostki

Cyfrowe starzenie się: Wpływ Niebieskiego Światła na Twoją skórę

Czy wiesz, że czas przesiewowy może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie twojej skóry? Tak, to prawda, ten ekran, na którym siedzisz cały dzień w pracy i ten bardzo lubiany smartfon, który NIGDY nie opuszcza twojego boku (tym bardziej, że teraz jesteśmy w zamknięciu!), są nie tylko złe dla twoich oczu, ale także dla twojej skóry. Jeśli poważnie myślisz o zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego musisz chronić się przed potencjalnym długotrwałym wpływem niebieskiego światła na swoją skórę i jak to zrobić.

Przyłączony do biodra

Od momentu rozpoczęcia blokady większość z nas przykleiła się do ekranów swoich komputerów, tabletów i telefonów komórkowych, desperacko starając się być na bieżąco z aktualnymi wiadomościami, mediami społecznościowymi i czuć się mniej odizolowanymi, ponieważ nie jesteśmy w stanie prowadzić "normalnego" życia. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że sześć lub więcej godzin dziennie czasu spędzonego na ekranie narazi naszą skórę na znaczny poziom niebieskiego światła, które, jak nalegają eksperci, zacznie pojawiać się na naszych twarzach!

Problem z niebieskim światłem

Chociaż nie tak szkodliwe jak światło ultrafioletowe, niebieskie światło (lub wysokoenergetyczne światło widzialne) nadal stanowi zagrożenie dla zdrowia naszej skóry ze względu na generowanie wolnych rodników. Najnowsze badania pokazują, że nie tylko niebieskie światło może wywoływać stres oksydacyjny w skórze, ale także, że ma ono zdolność do głębszej penetracji. Dodajmy do tego pole elektrostatyczne, które każdy z naszych elektronicznych gadżetów tworzy wokół siebie, i nic dziwnego, że bycie coraz bardziej przywiązanym do naszych urządzeń cyfrowych szybko staje się najcichszym "gniewem" naszego pokolenia.

Sześć godzin MAX! Przyjrzyjmy się bliżej jakie są potencjalne długofalowe skutki oddziaływania niebieskiego światła na Twoją skórę:

Plamy i hiperpigmentacja: Badania potwierdzają, że światło emitowane przez ekrany cyfrowe wytwarza promieniowanie cieplne, które zmienia melanocyty (tzn. powoduje pigmentację!).

Linie subtelne: Wolne rodniki sprzyjają stresowi oksydacyjnemu i przyspieszają starzenie się skóry. (Witajcie obwisła skóra i bardziej widoczne linie ekspresji!)

Suchość: Odwodnienie to kolejny efekt wytwarzany przez niebieskie światło przenikające w głąb naszej skóry.Podrażnienia i łuszczenie się skóry: Pole elektrostatyczne, które tworzą wszystkie urządzenia cyfrowe może zakłócać naturalną równowagę kwasową i barierę ochronną naszej skóry.

Ciemne kręgi: Światło gamma przyspiesza również pojawianie się ciemnych obwódek, dzięki czemu są one bardziej wyraziste.

Martwisz się, że musisz zrezygnować z swojego ulubionego inteligentnego urządzenia, aby uratować swoją skórę? Nie denerwuj się! Chociaż jasne jest, że zbyt dużo niebieskiego światła powoduje przedwczesne starzenie się skóry, tutaj w Twelve Beauty mamy idealny "wygaszacz ekranu" dla Twojej skóry! Pomimo, że na rynku jest wiele specyficznych produktów zwalczających niebieskie światło, wszystko co musisz zrobić, to upewnić się, że Twoja rutyna urody zawiera produkty energetyczne bogate w antyoksydanty.