Porady i ciekawostki

Dlaczego Aluminium w dezodorancie jest tak niebezpieczne

Do tej pory zapewne słyszałeś o zagrożeniach związanych z aluminium i o tym, dlaczego powinieneś go unikać, zwłaszcza w przypadku antyperspirantów. Były możliwe związki z rakiem piersi, problemami reprodukcyjnymi, podrażnieniami skóry i wieloma innymi.

Ale czy jesteście ciekawi, czym właściwie jest aluminium, jakie są zagrożenia z nim związane i dlaczego zdecydowanie powinniście unikać antyperspirantów z tym szkodliwym metalem?

Jeśli tak, to trafiłaś we właściwe miejsce! Zbadamy wszystkie te pytania i postaramy się odpowiedzieć na nie tak jasno, jak to tylko możliwe. Ponadto, damy Ci kilka świetnych alternatyw dla dezodorantów bez aluminium, które są bezpieczne, skuteczne i zdrowe.

Czym jest Aluminium?

Aluminium to metal. Aluminium jest w wielu rzeczach, nawet jeśli nie jesteś świadomy. W naszym codziennym życiu aluminium kojarzy nam się najczęściej z folią aluminiową, często używaną w kuchni. Aluminium jest również powszechnie spotykane w farbach, lekarstwach, szczepionkach i innych produktach gospodarstwa domowego.

Aluminium znajduje się również w takich produktach jak proszek do pieczenia, sztuczne barwniki spożywcze oraz środki przeciwzbrylające, które często znajdują się w produktach takich jak wstępnie rozdrobniony ser, dzięki czemu kawałki sera nie sklejają się ze sobą.

Oczywiście aluminium jest również stosowane w wielu produktach kosmetycznych, najczęściej w makijażach i antyperspirantach.

Jakie są zagrożenia związane z aluminium?

Chociaż wiele badań i źródeł twierdzi, że aluminium jest bezpieczne w tych produktach i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzkiego, inne badania i naukowcy uważają, że jest wręcz przeciwnie.

Badanie dotyczące raka piersi z 2009 r. wykazało, że istnieje możliwy związek między aluminium w antyperspirantach a rozwojem raka piersi. Ponieważ produkt ten jest umieszczony tak blisko piersi prawie codziennie, to powtarzające się narażenie na działanie metalu przez tak długi czas jest prawdopodobnie niebezpieczne i należy przeprowadzić dalsze badania. Inne badania, które twierdzą, że aluminium nie jest zagrożeniem, nie wzięły pod uwagę, jak długookresowa ekspozycja wpływa na organizm ludzki, zwłaszcza na ludzką pierś.

Narażenie na aluminium na stałym poziomie jest również związane z chorobą Alzheimera, możliwymi problemami z rozrodczością o bardzo wysokim poziomie narażenia, uszkodzeniami oksydacyjnymi i innymi formami raka.

Bardziej szczegółowo, Aluminium cyrkonu tetrachlorohydrex glicyna jest rodzajem aluminium firmy stosowane w antyperspirantów. Składnik ten jest zabroniony i ograniczony w kosmetykach i innych produktach kosmetycznych w Kanadzie i Europie. Trzeba się zastanowić, dlaczego dwie inne wielkie światowe potęgi zakazały i ograniczyły stosowanie tego składnika w produktach do higieny osobistej, podczas gdy w USA nadal stosuje się go bez ograniczeń w antyperspirantach, makijażu itp.

Ponieważ istnieje zagrożenie dla zdrowia związane z tym składnikiem, a znaczna część jego wpływu na organizm ludzki jest w dużej mierze nieokreślona po długotrwałym narażeniu, najlepiej jest za wszelką cenę tego unikać. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku antyperspirantów, ponieważ produkt jest stosowany codziennie, tak blisko piersi, i uważa się, że odgrywa rolę w rozwoju niektórych raków piersi. Masz tylko jedno ciało i narażanie swojego zdrowia piersi tylko po to, aby się mniej pocić, prawdopodobnie nie jest tego warte. Ponadto, istnieje tak wiele wspaniałych naturalnych i organicznych dezodorantów na rynku, które działają i są znacznie bezpieczniejsze.

Czego używać zamiast nich?

Na szczęście dla Ciebie, są tony wspaniałych organicznych i naturalnych dezodorantów na rynku w tych dniach. Z rosnącym strachem i zagrożeniami związanymi z aluminium w antyperspirantach i innych produktach, tony i tony zdrowszych opcji pojawiają się wszędzie.

Jeśli masz czas, tworzenie własnego dezodorantu w domu jest szybkie, łatwe, zabawne i wiesz dokładnie, co w niego wkładasz. Masz pełną kontrolę nad tym, jakie składniki wchodzą w skład dezodorantu i jaka jest ich jakość. Możesz również bawić się przepisem i dopasować składniki, aby stworzyć dezodorant dostosowany do Twoich potrzeb, który naprawdę działa dla Ciebie. Być może potrzebujesz trochę więcej sody do pieczenia, aby kontrolować pocenie się, a może bardziej pachnące olejki eteryczne są potrzebne do utrzymania zapachu pod pachą w zatoce.

Dezodorant w sprayu, który robisz w domu jest kolejną świetną opcją i o wiele łatwiejszą do złożenia. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć składniki w butelce sprayu i jesteś dobry, aby przejść.

Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, aby zrobić swój własny dezodorant w domu lub kupić jedną z wielkich opcji, które znaleźliśmy, będziesz miał o wiele więcej spokoju ducha, wiedząc, że dezodorant, który codziennie wkładasz na swoje ciało jest bezpieczny i zdrowy. Nie ma potrzeby stosowania produktów, które mają potencjalne zagrożenie dla zdrowia, gdy istnieją bezpieczniejsze alternatywy, które działają.