Porady i ciekawostki

Dlaczego Phuket jest ostatecznym celem podróży

Phuket jest największą destynacją w Tajlandii, położoną na Morzu Andamańskim, z ponad 390 000 mieszkańców. Jej kultura zajmuje wysokie miejsce na świecie w sztuce rytuałów, modlitw, ceremonii religijnych i festiwali. Na ścianach miejsc sakralnych rysowane są sztuki, rzeźbione przez artystów i malarzy, ilustrujące historie i przygody Buddy.

Phuket jest celem podróży dla turystów z cechami wykraczającymi poza świat. To co słyszeliście i czytaliście o tej destynacji turystycznej jest prawdą, a szanse na dotarcie do tego miejsca są szerokie. Nie można mówić o Phuket bez wspomnienia o plażach i Koh Lanta, spokojnej destynacji dla miłośników wody.

Koh Lanta znajduje się w pobliżu Phuket w południowej części Tajlandii. Charakteryzuje się relaksującą atmosferą i licznymi plażami. Backpackerzy, turyści i wędrowcy, zwłaszcza ze Szwecji, lubią od czasu do czasu eksperymentować w tym regionie ze swoimi rodzinami. Na wyspę można dostać się albo drogą korzystając z mostu połączonego z Phuket, co stanowi około 90 km, albo łodzią, co stanowi kilkugodzinną podróż motorówką, lub promem. Oto kilka powodów, dla których miejsce to jest największą atrakcją turystyczną.

Piękne piaszczyste plaże

Zwiedzanie Phuket bez wizyty na plaży nie jest przyjemne. Plaże są miejscem, gdzie można spotkać ludzi i łatwo nawiązać przyjaźnie. Plaż w Phuket jest ponad 30, z białym i gładkim piaskiem, czystą wodą i wysokimi palmami. Istnieje niezliczona ilość atrakcji do odkrycia, od najbardziej ruchliwych plaż do cichych i odizolowanych. Plaże na wyspie są popularne od największej, plaży Patong, do innych, takich jak plaża Karon, plaża Kata, Bang Tao, plaża Kamala, itp. Zajęcia na plaży obejmują wędkowanie, żeglowanie, snorkeling, nurkowanie i surfing.

Pyszne jedzenie

Jedzenie w Tajlandii jest przepyszne i nie można go znaleźć nigdzie na świecie. Regionalne posiłki można podawać przez cały rok z przyprawami, przystawkami i aromatyczną kuchnią. Kuchnia jest smaczna i w różnych odmianach dla każdego smaku i budżetu. Posiłki serwowane są w lokalnych straganach i eleganckich restauracjach. Niektóre potrawy do spróbowania to Tom Yam, Massaman Curry, Pad Thai, Pu Lyon, Green Curry, Kang Pu Bai Cha Plo itp. Ale jeśli szukasz czegoś, co znasz, możesz spróbować Satay, który jest mięsem wierconym; Khao Man Gai to ryż i gotowany kurczak. Ważne są również zioła i przyprawy, takie jak czosnek, kolendra, liście limonki kaffir, sos rybny, chili itp.

Scena imprezowa

Plaże, kuchnia, kluby i zajęcia przygodowe są niesamowite, ale kultura i świątynie aż kipią. Nie możesz opuścić Phuket bez uczestniczenia w jednej z imprez. Imprezy są organizowane w barach, klubach i innych centrach imprez. Phuket jest otoczony przez muzea, ogrody zoologiczne, miejsca historyczne, świątynie religijne i kulturalne itp. Muzeum Thai Hau i Muzeum Phuket Trickeye są najlepszymi muzeami do odwiedzenia. Zapierające dech w piersiach świątynie

Osoby zainteresowane świątyniami i zabytkami, Big Buddha, Wat Chalong, Sino-Portuguese itp. to miejsca, których nie można przegapić. Nie przegap pokazów; udaj się do Phuket Fantasea Show, King Cobras Show, Simon Cabaret Show i Siam Niramit Phuket show.

Kultura jest bogata i kolorowa, z ciągłym wzrostem i działaniami cieszącymi się międzynarodowym i lokalnym turystom. Jedną z najpopularniejszych świątyń jest świątynia buddyjska, znana również jako Phra Puttamingmongkol Akenakkiri Buddha, położona na szczycie Nakkerd Hills. Koniecznie obejrzyjcie tę świątynię na południu wyspy Phuket. Rzeźba ma 45 metrów wysokości, jest pomalowana na biało i można ją zobaczyć z południa wyspy Phuket. Inną świątynią, która istnieje od wieków jest świątynia Wat Chalong wyznaczona w Chalong Bay. Świątynie te są wykorzystywane jako miejsca kultu przez Tajów.

Przyjazny dla budżetu

Phuket ma najniższy budżet dla turystów. Wydatki są tanie w zakresie transportu i zakwaterowania. Zakwaterowanie obejmuje wiele opcji, od luksusowych hoteli do hoteli przy plaży i prywatnych willi. Hotele są tanie z głównymi udogodnieniami i usługami. Hotele są klimatyzowane z łazienkami, balkonami wychodzącymi na plażę, bezpłatnym WiFi, wypożyczalnią samochodów lub rowerów itp. a koszty pokoju wynoszą od 850 do 1200 THB za noc. Koszt transportu jest również rozsądny, ponieważ rower za 60 THB, lokalny autobus za 100 do 200 THB, a wynajem samochodu za 1000 THB za dzień.

Słowa końcowe

Phuket nie można odmówić piękna. Miejsce to okazało się być ostateczną ostoją dla turystów. Blogi Make nazwały je ostatecznym miejscem dla podróżników ze względu na jego osiągnięcia i topografie. Ciesz się plażami, jedzeniem, sportem, przygodami, kulturą i zabytkami podczas odkrywania Phuket.