Kosmetyki naturalne

Dlaczego ręcznie robione mydła są lepsze od mydeł w płynie

Mimo że nie poświęcamy temu tematowi zbyt wiele uwagi, mydło odgrywa bardzo dużą rolę w naszym codziennym życiu. Czy to pod prysznicem, po skorzystaniu z łazienki, czy po ubrudzeniu rąk, zawsze go używamy. Ale czy kiedykolwiek przyszło Ci do głowy, jak ważne jest, aby wybrać coś, co nie tylko zdezynfekuje Twoje ręce, ale co jest bezpieczne dla całej rodziny i Ciebie?

Jestem pewna, że wszyscy macie już dość słuchania o negatywnych skutkach używania masowo produkowanych szamponów i odżywek ze względu na dodawane do nich chemikalia, ale jest to ważne. Tak samo jest z mydłami w płynie (które są najczęstszym rodzajem mydła używanym w dzisiejszym gospodarstwie domowym). Podobnie jak szampon i odżywka, masowo produkowane mydła zawierają SLS, parabeny i syntetyczne substancje zapachowe, które nie tylko okazały się powodować dolegliwości w organizmie, ale także wysuszają skórę. Firmy produkujące mydła na masową skalę zazwyczaj usuwają również glicerynę ze swoich receptur, co oznacza, że ich mydła są niezwykle szorstkie i wysuszające dla Twojej skóry.

Co więc powinieneś zrobić zamiast tego?

mydło

Zamiast tego, użyj ręcznie robionego mydła wykonanego z naturalnych składników, takich jak naturalne oleje, olejki eteryczne i kwiaty. Znajdziesz je w różnych zapachach i odmianach, które będą pasować do Twojego konkretnego typu skóry i potrzeb. Ponadto, jako dodatkowa korzyść, większość z nich jest wegańska, wolna od okrucieństwa, organiczna i wygląda wystarczająco dobrze, aby je zjeść (nie polecam)!

Aby zapobiec gromadzeniu się nieprzyjemnych rzeczy na pasku, upewnij się, że kupujesz mniejsze paski lub przetnij swój pasek na pół i przechowuj drugą połowę na później lub użyj go w innym pokoju w domu.

Daj nam znać, co myślisz i czy masz jakieś ulubione przepisy na ręcznie robione mydło, którymi możesz się podzielić!