Naturalne olejki do pielęgnacji

Eliksir młodości – olejek arganowy

Olejek arganowy nie jest jeszcze specjalnie popularny, ponieważ jest to produkt regionalny, który po prostu nie miał możliwości rozpowszechnienia się. Korzysta się z niego od tysiącleci, ale tylko w regionach Maroka, gdzie rosną drzewa arganowe obdarzające nas tą cenną substancją.

W dzisiejszym świecie mamy oczywiście możliwość korzystania z dobrodziejstw masowej produkcji, dzięki czemu olejek arganowy trafia do kosmetyków na całym świecie, chociaż jeszcze cały czas nie w ilościach, które byłyby dla nas zadowalające.

Element luksusu

Nie da się ukryć, że olejek arganowy jest produktem luksusowym, bardzo drogim i dość trudno dostępnym. Spowodowane jest to przede wszystkim wspomnianym już faktem, że jego pozyskiwanie jest bardzo trudne, w czym dodatkowo jeszcze przeszkadza fakt, iż spora część upraw drzew arganowych położona jest w granicach parków narodowych. Nie można tam oczywiście prowadzić nazbyt intensywnych działań przemysłowych. Drugi problem związany jest z tym, że olej produkuje się z nasion rośliny, a te wcale nie maja go zbyt dużo. Litr oleju to aż trzydzieści kilogramów surowca, przez co potrzeba tutaj dużo nakładów pracy. A praca ta jest do tego dość powolna. Najlepszy olejek arganowy posiada specjalne certyfikaty autentyczności i wykonania w sposób zgodny z prawidłami sztuki. Tylko taki olejek arganowy posiada wszystkie składniki odżywcze, z powodu których jest tak ceniony.

Eliksir młodości

Jest wiele substancji określanych mianem eliksiru młodości i zawsze jest to dość spora przesada. Nie inaczej jest w przypadku omawianego olejku, ale trzeba przyznać, że jego wykorzystywanie równocześnie w medycynie, kosmetyce i w kuchni pozwala na bardzo efektywne wpływanie na zdrowie ludzkie. To marokańskie płynne złoto jest w stanie naprawdę zmienić stan ludzkiego organizmu, dzięki czemu można realnie liczyć na efekty odmładzające.

Właściwości olejku arganowego

Wielką zaletą olejku arganowego jest jego szybkie wchłanianie się. Dzięki temu zawarte w nim antyutleniacze i substancje z szerokiej grupy lipidów omega-3 i omega-6 są w stanie realnie oddziaływać na tkanki wchodzące w kontakt z olejkiem. Polifenole, fitosterole i tokoferole są w stanie ochraniać tkanki przed toksynami, co sprawia, że ich starzenie spowalnia, a szybsza regeneracja pozwala im odmłodzić się w sposób jak najbardziej realny,

Środek bezpieczny

Bardzo ważne jest też to, że olejek arganowy jest substancją bardzo bezpieczną. W przeciwieństwie do ogromnej ilości innych bardzo pożytecznych, ale nie do końca bezpiecznych olejków roślinnych, olejek arganowy nie powoduje żadnych podrażnień i nie zdarzają się też żadne reakcje alergiczne związane z tą substancją. Warto podkreślać, że olejek arganowy jest w stanie wytworzyć na skórze specjalny film ochronny z lipidów. Jest to szczególnie ważne dla osób cierpiących na choroby skórne o różnym podłożu.