Porady i ciekawostki

Idealny makijaż pasujący do okularów

Piękne okulary z pewnością dodadzą Ci uroku. Jednocześnie są one elementem, który należy wziąć pod uwagę przy nakładaniu makijażu.

Osoby noszące okulary powinny zwrócić uwagę na kilka rzeczy: po pierwsze, jaki kolor okularów wybierzesz. Neutralne kolory nie stanowią żadnego problemu. Jednak kolorowe okulary mogą kolidować z makijażem.

Kolejną ważną rzeczą, którą należy zwrócić uwagę jest to, jakimi okularami byłaś. W zależności od tego, czy jesteś blisko czy daleko, okulary sprawią, że Twoje oczy będą wyglądały na większe lub mniejsze.

Bliskość widzenia

Bycie krótkowzrocznym sprawia, że twoje oczy wyglądają na mniejsze. Dlatego ciemne kolory są tematem tabu. Rozbudowany makijaż, którego bez okularów byłoby zbyt wiele, jest w sam raz, ponieważ sprawi, że Twoje oczy będą wyglądać na większe. Możesz więc używać jasnych, odważnych i lśniących kolorów.

Wybierz jasny eyeliner i brązowy eyeliner. Nie musisz być skąpy, nawet z tuszem do rzęs.

Dalekowzroczność

Podczas noszenia tych okularów oczy wydają się większe, więc należy je optycznie zredukować. Do tego potrzebne są ciemne kolory. Należy używać matowych, ciemnych cieni do powiek. Należy unikać kolorowych i mieniących się kolorów.

Wymagana jest dokładność z Kajalem i cieniami do powiek. Nałóż swój eyeliner jak najdokładniej na dolną powiekę, ponieważ okulary te nie są zbytnio wybaczające błędy. Z tego samego powodu należy nakładać tylko róż pod obwódką okularów.

Ciemne oczka najlepiej zakryć jasnym makijażem. Rozjaśnij makijaż używając białego eyelinera w wewnętrznym kąciku oka.

Jednym z problemów związanych z wykonywaniem makijażu w okularach jest ich noszenie. Jeśli widzisz swoją twarz tylko z odległości kilku centymetrów, to próba wykonania makijażu może być bardzo irytująca. Okulary makijażowe mogą być Twoim rozwiązaniem! Okulary te mogą być składane, abyś mogła wygodnie wykonać makijaż. Alternatywnie, można użyć lusterka do makijażu. Najlepsze jest lusterko do makijażu z solidną podstawą.

Należy pamiętać, że w sztucznym świetle, kolory zawsze wyglądają inaczej. Makijaż najlepiej jest robić przed bezpośrednim światłem dziennym.

Dodatkowe wskazówki:

Nosząc przykuwające wzrok okulary z szeroką oprawką, ważne jest, aby podkreślić zarówno usta, jak i oczy. Nie obu. Jeżeli okulary mają ciemną oprawkę, lepiej jest umieścić akcent na ustach.