Porady i ciekawostki

Impulsowe zakupy? Nie ma problemu.

Zakupy impulsowe mogą prowadzić do zakupu kosmetyków, które są nieodpowiednie, a co za tym idzie, nie nadają się do użytku. Czy Twój krem nawilżający jest zbyt tłusty, czy też podkład jest w cieniu? Wymieniliśmy 10 zmyślnych pomysłów na recykling nieużywanych produktów kosmetycznych. Te wskazówki dotyczące recyklingu nie tylko pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze, ale również będą korzystne dla środowiska.

Nasze porady:

Fundacja

Jest to najprawdopodobniej najczęstszy błąd popełniany przez konsumentów: kupowanie niewłaściwego odcienia fundamentu. Może to być spowodowane jaskrawym, fluorescencyjnym oświetleniem sklepowym lub po prostu nie poświęceniem wystarczającej ilości czasu na zmianę wszystkich oferowanych odcieni. Jeśli podkład jest jaśniejszy niż odpowiedni, nałóż go na środek twarzy. Ciemniejszy odcień może być użyty na obwodzie twarzy. W celu uzyskania idealnego efektu konturującego, zmieszajcie przejścia.

Pomadki i róż do policzków

Szminki nadają się do stosowania jako róż do policzków i na odwrót. Wystarczy rozprowadzić pomadkę na policzkach opuszkami palców delikatnymi ruchami. Aby nadać ustom wspaniały wygląd, nałóż na nie cienką warstwę różu do policzków.

Cień do powiek

Cienie do powiek, które składają się z naturalnych minerałów, mogą być używane do różnych zastosowań poprzez dodanie odpowiednich składników. Po zmieszaniu z bezbarwnym lakierem do paznokci tworzy piękny, delikatny kolor. Do cienia pod oczy dodaj kilka odrobin kremu nawilżającego, aby uzyskać kremową konsystencję cienia pod oczy lub dodaj do masła kakaowego i użyj jako pomadkę do ust.

Krem do twarzy

Jeśli masz bardzo odżywczy krem do twarzy, który nie jest odpowiedni dla Twojego typu cery, nie wyrzucaj go! Kremy te mogą być stosowane na szorstką skórę, zwłaszcza zimą. Aplikuje się go na kolana, łokcie, pięty, a nawet spierzchnięte dłonie.

Krem do oczu i tusz do rzęs

Te dwa produkty są wymienne. Zanurz szczoteczkę w tuszu do rzęs, aby określić kąt widzenia oczu lub dodać rzęsom więcej objętości i głębi poprzez dodanie do nich eyelinera.

Olejek do ciała

Masz olej do ciała ukryty w szafce łazienkowej zbierający kurz? Wymieszaj go z solą lub cukrem i użyj jako peelingu. Usuwaj martwe komórki skóry raz w tygodniu w delikatny sposób.

Rumieniec i glina

Róż do policzków i glinka mogą być stosowane jako kompaktowe, nieprzezroczyste cienie do powiek. Zwłaszcza jeśli masz ciemne oczy, kolory nieprzezroczyste lub czerwonawe mają efekt rozgrzewający.

Chusteczki czyszczące

Wysuszone chusteczki do czyszczenia są przydatne do odkurzania lub używania jako chusteczki do nosa.

Mleko czyszczące

Mleczko do czyszczenia świetnie nadaje się do czyszczenia skórzanych butów i torebek i służy do jednoczesnej pielęgnacji tych przedmiotów.

Szampon i odżywka

Szampon jest nie tylko świetny do mycia włosów, ale może być również przydatny do ręcznego czyszczenia rzeczy pralniczych. Następnie odżywkę można zastąpić środkiem do płukania tkanin. Są one świetne do stosowania w przypadku wełny i delikatniejszych tkanin.