Porady i ciekawostki

Jak prawidłowo stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy to niesamowity element każdej rutyny pielęgnacyjnej. Wiele osób nie włącza serum do swojego codziennego życia, ale jest to coś, czego naprawdę nie powinno się przegapić. Serum do twarzy ma tak wiele zalet dla skóry, a jego wysoce skoncentrowana formuła zapewnia, że produkt rzeczywiście spełnia swoje zadanie.

Chodzi jednak o to, że osoby, które stosują serum do pielęgnacji twarzy, często używają go w niewłaściwy sposób, wierząc lub nie. Istnieje specyficzny sposób, w jaki należy stosować serum i nakładać je na twarz, o którym wiele osób nie wie.

W tym poście, będziemy rozmawiać o najlepszym sposobie stosowania serum do twarzy na co dzień, wraz z niektórymi z najczęstszych błędów, które ludzie popełniają stosując serum rano, w nocy, lub w obu porach dnia.

Jak aplikować serum do twarzy?

Na rynku istnieje tak wiele różnych narzędzi kosmetycznych, których możesz używać, aby nakładać tony produktów na twarz. Jednak, jeśli chodzi o serum do twarzy, wystarczy, że użyjesz czegoś, co już masz pod ręką... a to są twoje opuszki palców!

Jest kilka powodów, dla których warto stosować serum na opuszkach palców. Po pierwsze, ponieważ serum jest bardzo skoncentrowane, oznacza to, że jest ono również nieco droższe niż niektóre inne produkty do pielęgnacji skóry. Nie chcesz zmarnować żadnego z serum, tracąc jego część na płatku lub szczoteczce.

Twoje palce pozwalają na nałożenie pełnej ilości serum na twarz bez żadnych strat. Opuszkami palców równomiernie przetrzesz serum po całej twarzy, ale chcesz uniknąć całkowitego jego wmasowania. Pozwól mu naturalnie wsiąknąć w skórę, dzięki czemu wszystkie składniki aktywne najlepiej wchłaniają się w skórę.

Kiedy stosować Serum do twarzy?

Kiedy właściwie nakładasz serum na twarz podczas zabiegów pielęgnacyjnych? Będziesz chciała zastosować serum na świeżo oczyszczoną twarz, aby Twoja skóra i pory były jasne, czyste i otwarte. Dzięki temu składniki zawarte w serum łatwo wchłaniają się w skórę i wnikają głęboko w pory.

Musisz również upewnić się, że nakładasz serum na twarz, zanim nałożysz na nią jakikolwiek krem nawilżający. Serum zawsze nakłada się na skórę przed nałożeniem kremu nawilżającego lub balsamu, aby upewnić się, że nie ma na niej nic, co mogłoby zablokować wnikanie głęboko w pory.

Ile Serum do twarzy należy nałożyć na raz?

Innym ważnym pytaniem jest pytanie, ile serum do twarzy należy faktycznie nałożyć. Jedną z największych zasad, jeśli chodzi o stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, jest stosowanie ilości produktu wielkości groszku. Chociaż wszystkie serum różnią się od siebie i powinieneś przeczytać instrukcję, aby sprawdzić, ile zaleca się stosować, zazwyczaj będziesz chciał zastosować większą ilość produktu, niż tylko rozmiar grochu.

Dzieje się tak, ponieważ musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo produktu, aby wygładzić całą twarz, bez konieczności masażu i przeciągania go po skórze za bardzo. Nie chcesz oblać swojej twarzy serum, ale upewnij się, że jest wystarczająco dużo, aby przesuwać się po całej twarzy.

O której porze dnia nałożyć serum na twarz?

Tak samo, jak w przypadku ilości serum do twarzy, o jakiej porze dnia powinieneś stosować różne rodzaje serum, różnią się one w zależności od marki, a także od tego, jakie jest przeznaczenie serum. Jednakże, ogólnie rzecz biorąc, wiele serum do twarzy można stosować zarówno rano, jak i w nocy.

Na przykład, serum na twarz z witaminą C jest często stosowane oba razy dziennie, aby osiągnąć najlepsze i najbardziej skuteczne rezultaty.

Wniosek

Na koniec, istnieje kilka wskazówek i sztuczek, które należy rozważyć podczas stosowania serum do twarzy, aby upewnić się, że używasz tego cennego drobiazgu w najbardziej efektywny i dokładny sposób. Dokonując kilku poprawek do sposobu korzystania z produktu, prawdopodobnie widać ogromną różnicę w swojej skórze dość szybko, więc można czuć się dobrze w swojej skórze w mgnieniu oka!