Porady i ciekawostki

Jak pozbyć się rozstępów naturalnie w domu

Rozstępy, szczególnie u kobiet, są niezwykle częste i naturalne, ale może się zdarzyć, że będziesz chciała zmniejszyć ich występowanie na niektórych częściach ciała.

Pragnienie poprawy niektórych obszarów ciała lub rzeczy, z którymi nie czujesz się komfortowo na swoim ciele, jest doskonałym sposobem na zwiększenie pewności siebie i poczuć się lepiej o swoim wyglądzie. Ale rozstępy to dość trudne rzeczy, o które trzeba dbać na ludzkim ciele. Podczas gdy w domu może nie być możliwe całkowite pozbycie się rozstępów w sposób naturalny, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić ich wygląd i sprawić, że będą wyglądały bardziej gładko.

Dzisiaj podzielimy się kilkoma wskazówkami i sztuczkami, jak w naturalny sposób poprawić wygląd rozstępów w domu, abyś mogła poczuć się nieco pewniej na własnej skórze, jednocześnie ucząc się kochać i doceniać swoje ciało.

Co powoduje powstawanie rozstępów?

Istnieje kilka różnych rzeczy, które powodują powstawanie rozstępów, i może to być jedna z nich lub ich kombinacja. Chociaż w pewnych okolicznościach możesz zrobić coś, co pomoże Ci zapobiec powstawaniu rozstępów, to prawie niemożliwe jest, aby całkowicie zapobiec powstawaniu rozstępów przez całe życie.

Oczywiście, jedną z najczęstszych przyczyn powstawania rozstępów jest ciąża. W miarę jak Twój brzuch rośnie podczas ciąży, Twoja skóra również rozciąga się i rozszerza, co z kolei powoduje powstawanie rozstępów na brzuchu i po bokach.

Inną bardzo częstą przyczyną powstawania rozstępów jest utrata i przybieranie na wadze przez całe życie. Podobnie jak w przypadku ciąży, Twoja skóra rozszerza się, gdy przybierasz na wadze, a następnie ponownie się kurczy, gdy ją schudniesz. Ten akt rozszerzania i zmniejszania rozmiaru często powoduje powstawanie rozstępów.

Rozstępy mogą również pojawić się na niektórych obszarach Twojego ciała w miarę naturalnego starzenia się.

Jak można usunąć rozstępy?

Jak już omówiliśmy powyżej, pełne usunięcie rozstępów z Twojego ciała, gdy już do nich doszło, stanowi wyzwanie. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zapobiec pojawieniu się rozstępów, stosując pewne naturalne środki w domu.

Rozstępy są tak trudne do całkowitego pozbycia się, ponieważ są one zasadniczo częścią Twojej skóry, która się rozciągnęła, co spowodowało uszkodzenia skóry, i mają blizny. Jak zapewne wiesz, leczenie blizn od skaleczeń, wypadków, trądziku i wiele innych, są super trudne do wyleczenia i zmniejszyć wygląd blizny. To samo dotyczy rozstępów.

Jeśli masz na to budżet lub potrzebujesz bardziej intensywnego leczenia, aby pomóc wyleczyć rozstępy, możesz zdecydować się na różne zabiegi kosmetyczne, które pomogą zmniejszyć ich wygląd.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że można również w naturalny i bezpieczny sposób poprawić wygląd rozstępów w domu. Chociaż ważne jest, aby pamiętać, że nie zamierzasz w pełni usunąć swoich rozstępów. Rozpoczynając tę podróż, pamiętaj, że będziesz je zmiękczać, a nie usuwać z ciała.

Najlepsze sposoby na naturalną poprawę wyglądu rozstępów

Masło kakaowe

Masło kakaowe Fasola kakaowa

Jednym z najczęstszych składników kremów rozstępnikowych, które można kupić w Internecie lub w sklepie, jest masło kakaowe. Dodatek masła kakaowego w większości produktów rozstępnikowych jest tak popularny, ponieważ dobrze sprawdza się w ograniczaniu powstawania rozstępów.

Masło kakaowe nie tylko zmniejszy i zmiękczy wygląd rozstępów, które już znajdują się na Twoim ciele, ale również pomoże zapobiec powstawaniu rozstępów zanim jeszcze do nich dojdzie. Dlatego właśnie często słyszysz o kobietach, które codziennie, przez cały okres ciąży, pocierają brzuchy czystym masłem kakaowym. Choć nie jest to niezawodny sposób na zapobieganie powstawaniu rozstępów, dla wielu osób działa on niezwykle dobrze.

Jak stosować masło kakaowe w przypadku rozstępów

Aby zmniejszyć widoczność rozstępów, które już znajdują się na Twoim ciele, najlepiej wcierać masło kakaowe lub formułę masła kakaowego w miejsca, które chcesz poprawić każdej nocy przed pójściem spać. Ponieważ masło kakaowe jest gęste i silnie nawilżające, jego stosowanie w nocy nie sprawi, że poczujesz się lepka i lepka w ciągu dnia. Ma ono również możliwość wchłaniania go przez całą noc do warstw Twojej skóry, co pomaga głęboko nawilżyć te warstwy.

Aloe Vera

W The Natural Beauty Blog, wiesz, że kochamy nierafinowany i organiczny aloes. Aloes jest super nawilżający i dobry dla skóry, nie mówiąc już o tym, że ma tak wiele różnych zastosowań. Aloes jest świetną opcją, która pomoże Ci zmniejszyć widoczność rozstępów z powodu odżywczych i nawilżających właściwości aloesu.

Kiedy Twoja skóra jest odpowiednio nawilżona i zachowuje więcej wilgoci, poprawi się jej struktura i ogólny wygląd. Aloes pomoże również zregenerować tkanki skórne, poprawiając wygląd rozstępów.

Jak używać aloesu w przypadku rozstępów

Nacieraj aloesem na każdą część ciała, w której chcesz zmniejszyć widoczność rozstępów. Pozostawić na 20 do 30 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. Powtarzaj co tydzień, aż osiągniesz pożądany efekt.

Gdzie kupić aloes i masło kakaowe?

Podczas gdy aloes i masło kakaowe wykonują niesamowitą pracę pomagając w poprawie wyglądu rozstępów, musisz otrzymać aloes i masło kakaowe, które są organiczne, naturalne i najwyższej jakości.

Zasadniczo, szukasz znaleźć aloe vera i masło kakaowe, które są czyste i naturalne, bez ton dodanych chemikaliów, toksyn, zapachów, nienaturalnych składników, i kilka innych szkodliwych wypełniaczy.

Nie ma potrzeby używania żadnej z tych substancji chemicznych na swoim ciele, aby pomóc poprawić wygląd rozstępów. Nie wspominając już o tym, że dodanie chemikaliów i wypełniaczy tylko osłabia siłę aloesu Vera i masła kakaowego.

Kiedy używasz najczystszej formy aloesu i masła kakaowego, otrzymujesz najbardziej skoncentrowaną formę z możliwych. Oznacza to, że masz jeszcze większe szanse na to, że produkty będą działać, ponieważ używasz produktów, które są bardzo skoncentrowane i pakowane z jak największą ilością składników odżywczych i korzyści.

Myśli końcowe

Rozstępy są jednym z najczęstszych problemów skórnych, z jakimi borykają się kobiety, a czasem także mężczyźni. Chociaż rozstępy występują częściej u kobiet, mężczyźni mogą je również rozwijać, choć znacznie rzadziej.

Mimo że rozstępy są częste, mogą one również powodować, że czujesz się przytomna i nie jesteś tak pewna swojego wyglądu. Dlatego też ograniczenie występowania rozstępów jest zadaniem, z którym tak wiele kobiet zmierzy się w jednym momencie swojego życia.

Na szczęście, istnieją naturalne i skuteczne sposoby na ograniczenie występowania rozstępów w zaciszu własnego domu, które są zarówno niedrogie, jak i niezbyt czasochłonne. Stosowanie organicznego i naturalnego aloesu Vera i/lub czystego, nierafinowanego organicznego masła kakaowego pomoże wygładzić wygląd Twoich rozstępów i pomoże im lepiej wtopić się w Twoją zwykłą skórę.

Wystarczy odrobina czasu, cierpliwości i zaangażowania, a Ty pomożesz w rozstępach, abyś poczuła się pewniejsza siebie i bardziej promienna w swojej skórze.