Porady i ciekawostki

Jak używać makijażu do podkreślania i konturowania

Porady MUA Rae Morris dotyczące rozświetlacza i konturowaniaBy
:
Carla Snuggs

Aktualizacja 6/4/2018

Stosowanie makijażu do podkreślania i konturowania twarzy może wyszczuplić jej wygląd, zamaskować niedoskonałości i uwydatnić najlepsze cechy. Kiedy myślę o idealnie podkreślonej i konturowanej twarzy, myślę o Kim Kardashian, która opanowała tę technikę do perfekcji.

Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak podkreślać i konturować twarz, poprosiliśmy o pomoc najlepszą australijską wizażystkę i najdłużej pracującą na świecie dyrektor ds. makijażu w L'Oreal PARIS, Rae Morris. Rae jest również artystką gwiazd, w tym takich klientek jak Kelly Rowland, PINK!, Cate Blanchett, Miranda Kerr, Dita Von Teese i wiele innych.

Wskazówki dotyczące konturowania kości policzkowych

Zacznij od stosowania makijażu mineralnego. Jest on delikatniejszy dla skóry i dłużej się utrzymuje. Tutaj dowiesz się, jakie są najlepsze kosmetyki do makijażu mineralnego. Po wybraniu produktów odpowiednich dla Twojego typu skóry, zacznij od nałożenia podkładu w kremie o cztery odcienie ciemniejszego od Twojej karnacji. Kości policzkowe możesz konturować przed lub po nałożeniu różu do policzków. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie rozblendować krawędzie konturówki. Jeżeli chcesz uwydatnić kości policzkowe, nadać im wyrazistość i wyszczuplić zaokrągloną twarz, zastosuj dwa poniższe kroki konturowania. Nie musisz stosować tych kroków, jeżeli masz niedowagę, wyraźne kości policzkowe lub kościste rysy twarzy.

Krok 1: Narysuj linię od kącika ust do górnej krawędzi ucha. Tworzysz w ten sposób cień, który ma wizualny efekt wciśnięcia zacienionego obszaru, dlatego cieniowanie pod tą linią spowoduje uniesienie kości policzkowych. Najciemniejsza część cieniowania powinna być skierowana w stronę ucha, dlatego zacznij od tego miejsca i rozjaśnij je w dół, w kierunku policzka. Aby delikatnie podkreślić tę cechę, cieniowanie nie powinno być szersze niż mały palec - jeśli będzie szersze, spowoduje to efekt wgłębienia w cieniowanym obszarze. Powtórz czynność po drugiej stronie.

Krok 2: Tenkrok jest ulubionymkrokiem Rae - może odjąć jej lat! Narysuj wyimaginowaną linię od zewnętrznej krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka. Linia ta powinna być równoległa do tej, którą narysowałaś w kroku Cienie w obrębie linii zaznaczonych na rysunku spowodują wgłębienie skroni, uwydatnienie policzków oraz niesamowite uniesienie oczu. Powtórz tę czynność po drugiej stronie.

Końcówka do ust

To świetna technika, jeśli masz nierówne usta. Nałożenie drobnego cienia pod dolną wargę daje złudzenie pełniejszej dolnej wargi, natomiast podkreślenie górnej wargi sprawi, że górna warga będzie pełniejsza.

Porada dla szczęki

Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Z wiekiem kość szczękowa dostaje nieźle w kość, dlatego też stworzenie idealnej, wyrazistej linii szczęki może oznaczać konieczność nałożenia cienia albo pod linią żuchwy, albo rozblendowania go na twarzy, aby zmniejszyć widoczność nieatrakcyjnego podgardla. Ja dodaję mocy i wyrazistości, rozcierając cień zawsze w dół szyi, zaczynając od ciemnej linii szczęki. Spójrz w lustro - jeśli masz na środku szyi bardzo częstą białą plamę spowodowaną brakiem ekspozycji na słońce, również ją wycieniuj.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Glamour.com

Jak często używasz makijażu do podkreślania i konturowania twarzy? Zostaw swój komentarz poniżej!