Porady i ciekawostki

Jak zrobić naturalny i organiczny filtr przeciwsłoneczny w domu

Możesz niemalże zrobić wszystko w domu, jeśli naprawdę się na to zdecydujesz, zdobędziesz wszystkie odpowiednie składniki i znajdziesz naprawdę wspaniały przepis DIYY. Tak, to zajmuje trochę czasu, i tak, to może być trochę bałagan, ale efekt końcowy jest zazwyczaj warto i coś, z czego można czuć się naprawdę dumny!

Możesz wybrać wszystkie swoje własne składniki, dokonać dowolnych zmian w przepisie i upewnić się, że robisz najlepszy i najwyższej jakości produkt końcowy z możliwych.

Nawet jeśli może się to wydawać zupełnie niemożliwe, robienie własnego kremu przeciwsłonecznego w domu jest o wiele łatwiejsze, niż Ci się wydaje. Nie wymaga on półtora miliona składników i jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo produktów do opalania, a korzystanie z naturalnego, organicznego i zdrowego filtra przeciwsłonecznego było jednym z najbardziej przyjaznych dla budżetu.

Podczas gdy na rynku jest mnóstwo wspaniałych naturalnych i organicznych filtrów przeciwsłonecznych, mogą one być dość drogie, a ty niekoniecznie otrzymasz dużo produktu za swoje pieniądze. Stworzenie własnego kremu przeciwsłonecznego w domu oznacza, że możesz zrobić dużą ilość z tych składników, które masz. Wszelkie składniki, których nie używasz do pierwszej partii można umieścić w kierunku drugiej partii bez konieczności wybiegania do sklepu lub zamówienia nowych składników i dostaw online.

W tym poście, mamy zamiar dać ci prosty przewodnik krok po kroku, aby zrobić swój własny filtr przeciwsłoneczny i wszystkie składniki i elementy, które będą potrzebne, aby to wszystko działa. Zaczynajmy!

Przepis i składniki

Składniki

 • ½ filiżanki migdałów lub oliwy z oliwek
 • ¼ filiżanki oleju kokosowego
 • ¼ filiżanki wosku pszczelego
 • 2 Tlenek cynku TBSP
 • 1 łyżka oleju z nasion malin czerwonych
 • 1 łyżka oleju z nasion marchwi
 • 2 TBSP masło shea

Instrukcje

 1. Połączyć wszystkie powyższe składniki w wybranym przez siebie szklanym słoiku, z wyjątkiem tlenku cynku.
 2. Umieść mały rondel na kuchence z kilkoma centymetrami wody na dnie.
 3. Ustawić palnik na średnim ogniu.
 4. Weź szklany pojemnik ze składnikami i umieść pokrywkę luźno na górze.
 5. Włóż szklany pojemnik do wody.
 6. Od czasu do czasu potrząsać słoikiem za pomocą szczypiec lub motyczka do pieca, aby upewnić się, że wszystkie składniki równomiernie się topią.
 7. Gdy składniki w pojemniku się stopią, wyjmij słoik z wody i dokładnie wymieszaj w tlenku cynku.
 8. Wlej mieszaninę do dowolnego rodzaju słoika, w którym chcesz przechowywać filtr przeciwsłoneczny domowej roboty. szkło jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.

Możesz przechowywać filtr przeciwsłoneczny domowej roboty w temperaturze pokojowej, ale jeśli chcesz, aby trwał on dłużej i nie uległ zniszczeniu, możesz również umieścić go w lodówce, aby przedłużyć jego trwałość.

Ważne, aby pamiętać, że podczas korzystania z domowego filtra przeciwsłonecznego

Oczywiście, gdy robisz w domu filtr przeciwsłoneczny, będzie on działał inaczej niż filtr kupiony w sklepie. Ten filtr przeciwsłoneczny nie będzie wodoodporny, więc musisz się upewnić, że nakładasz go ponownie po przebywaniu w wodzie lub dużej ilości potu, ponieważ nie jest wodoodporny ani nie poci się.

Ten filtr przeciwsłoneczny nie będzie również tak mocny jak filtr, który możesz kupić w firmie produkującej filtry przeciwsłoneczne. Nawet jeśli składniki zawarte w przepisie mają swój własny poziom SPF, nie ma sposobu, aby w pełni wiedzieć, jaki będzie ostateczny numer SPF twojego domowego filtra przeciwsłonecznego.

Jak zawsze, należy zachować ostrożność podczas przebywania na słońcu i od czasu do czasu ponownie nałożyć krem z filtrem przeciwsłonecznym. Nigdy nie powinieneś przebywać na słońcu przez bardzo długi okres czasu. Poszukiwanie cienia i dbanie o ograniczenie ekspozycji na słońce jest zawsze najlepszym sposobem na ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

100% Pure Yerba Mate Mist SPF 30 Sunscreen Natural

Jeśli nie jesteś gotowy, aby zrobić swój własny filtr przeciwsłoneczny w domu i chcesz coś, co jest łatwe w użyciu i będzie cię chronić przed słońcem, sprawdź tę recenzję na 100% Pure's Yerba Mate Mist. Używają one najlepszych i najbardziej naturalnych składników i nie ma ani jednego składnika w ich formule musisz się martwić o stosowanie na swoim ciele!

W końcu, jeśli naprawdę chcesz kontrolować to, co umieszczasz w swoim kremie przeciwsłonecznym i wcierać na całym ciele, starając się zrobić swój własny filtr przeciwsłoneczny w domu jest świetną i zabawną opcją. Chwyć wszystkie składniki, które składają się na ten przepis i zobacz, jak działa na Twoją skórę!

Czy tlenek cynku jest bezpieczny?

Tlenek cynku jest całkowicie naturalnym składnikiem występującym jako minerał cynkitu. Można go znaleźć w większości konwencjonalnych i naturalnych/organicznych filtrów przeciwsłonecznych, ponieważ odbija on promienie UVA i UVB. Ponieważ jest to naturalnie występujący minerał, który nie przenika przez skórę, jest uważany za nietoksyczny i bezpieczny w użyciu.

Kilka innych składników, takich jak olej z marchwi i olej z nasion malin, w powyższej recepturze dodajemy ochronę przeciwsłoneczną (SPF) przed szkodliwym promieniowaniem UVB, ale nadal zalecamy, aby czytelnicy włączyli tlenek cynku do swojego kremu przeciwsłonecznego, aby uzyskać dodatkową ochronę.