Porady i ciekawostki

Jak zrobić swój własny naturalny dezodorant kwiatowy w sprayu

Przejście z konwencjonalnego dezodorantu wypełnionego chemicznie jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia i ciała. Podczas gdy na rynku jest tona świetnych dezodorantów stałych i w aerozolu, które są naturalne i organiczne, czasami robienie własnego produktu w domu jest bardziej przyjemne, oszczędza Ci mnóstwo pieniędzy, a także możesz dostosować go dokładnie do swoich potrzeb.

Możesz również kontrolować dokładnie to, co idzie do dezodorantu w sprayu, dzięki czemu możesz zrobić najprostszy i najczystszy produkt z możliwych. Często zdarza się, że jeśli nie jesteś ostrożny, naturalne marki mogą wkraść wiele niepożądanych składników do swoich produktów. Nawet jeśli te składniki mogą być znacznie mniej szkodliwe niż te, które można znaleźć w konwencjonalnym dezodorancie, wiele osób nadal chce uniknąć tych rodzajów dodatków.

Chociaż może się to wydawać przytłaczające i trudne, robienie własnego naturalnego dezodorantu w sprayu w domu jest tak proste, jak to może się stać. Wymaga on bardzo mało składników, jest przyjazny dla budżetu i jest prawdopodobne, że masz już większość składników w swoim domu.

Składniki

Do podłoża sprayu potrzebne są następujące składniki:

 • Wódka organiczna
 • Woda destylowana

Jeśli nie masz wódki organicznej, możesz użyć także innego organicznego alkoholu wysokoprocentowego. Gin, whiskey, bourbon lub tequila są również świetnymi opcjami! Będziesz chciał użyć organicznego alkoholu, jeśli w ogóle jest to możliwe, aby upewnić się, że nie rozpylać chemikaliów i pestycydów na pachy.

Alkohol jest często produkowany z ziemniaków, trzciny cukrowej i pszenicy, które są roślinami modyfikowanymi genetycznie lub silnie opryskanymi pestycydami. Roundup jest na ogół opryskiwany na uprawach GMO, ponieważ rośliny te są odporne na ten rodzaj pestycydów. Roundup jest znanym ludzkim czynnikiem rakotwórczym i może powodować raka, problemy reprodukcyjne i wady wrodzone.

Istnieje wiele wspaniałych marek, które produkują zdrowe alkohole organiczne. Wódka Ocean Vodka jest bardzo wysokiej jakości wódką organiczną, która zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Do uzyskania naturalnego zapachu potrzebna jest dowolna kombinacja następujących składników:

 • Różany olejek eteryczny
 • Olejek eteryczny Ylang ylang
 • Eteryczny olejek lawendowy
 • Olejek eteryczny z geranium
 • Olejek eteryczny z jaśminu
 • Olejek eteryczny z rumianku
 • Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej
 • Olejek eteryczny z jałowca
 • Lub jakikolwiek inny kwiatowy olejek eteryczny. Możliwości są nieograniczone!

Oczywiście, będziesz potrzebował również butelki z wodą w aerozolu. Aby Twoje olejki eteryczne były świeże i bezpieczne, będziesz chciał użyć butelki z ciemnym szkłem i dyszą rozpylającą. Niedrogie butelki z ciemnym szkłem można często znaleźć na lokalnym rynku żywności zdrowotnej lub po prostu kupić je w Internecie.

Możesz robić wiele sprayów dezodorujących na raz, ponieważ dobrze się zachowują z powodu wysokiej zawartości alkoholu. Ale możesz również robić jeden na raz, jeśli wolisz świeżo zrobiony dezodorant w sprayu. Te spraye są super elastyczne!

Podczas tworzenia zapachu dezodorantu w sprayu, możesz użyć dowolnej kombinacji powyższych olejków lub innych kwiatowych olejków eterycznych, które masz i kochasz. Niektóre piękne kombinacje są:

 • Róża, rumianek, lawenda
 • Ylang ylang, jałowiec, geranium
 • Róża i lawenda
 • Dżasmina i szałwia klariańska
 • Rumianek i jaśmin
 • Jałowiec, szałwia klariańska, róża
 • Geranium i rumianek

Instrukcje

 1. Napełnij butelkę z aerozolem pół wódki lub innego spirytusu, a resztę wypełnij wodą destylowaną.
 2. Dodaj 10 kropli każdego z olejków eterycznych na 1 uncję.
 3. Wstrząsnąć mieszanką razem.
 4. Rano rozpylić od 1 do 2 mg pod pachami i odświeżyć o każdej porze dnia.
 5. Przechowuj swój kwiatowy dezodorant w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu, aby jak najdłużej zachować jego świeżość. Świetnym miejscem do przechowywania sprayu jest szafka w łazience.
 6. Za każdym razem, gdy używasz sprayu, upewnij się, że dajesz mu dobrego shake'a, aby zapewnić, że olejki eteryczne w butelce rozprowadzają się przez ciecz odpowiednio. Eteryczne olejki będą unosić się na górze wody, więc jeśli chcesz, aby eteryczne olejki rozpylać się dobrze, potrząsając energicznie w ważnym kroku!

I twój DIY naturalny, organiczny, kwiatowy dezodorant spray jest zrobione! Jest to niezwykle łatwy w użyciu spray, który sprawi, że Twoje zwierzęta będą pachniały świeżym i suchym zapachem przez cały dzień. Tak jak w przypadku większości naturalnych opcji dezodorantów, nadal będziesz pocił się trochę więcej niż w przypadku stosowania konwencjonalnych dezodorantów z aluminium jako głównym składnikiem. Aluminium zatyka gruczoły potowe w twoich pachachach i dlatego nie pocisz się, gdy używasz antyperspirantu na bazie aluminium.

Jednak w dalszym ciągu pachy pocą się mniej, niż gdybyś w ogóle nic nie używał. Z czasem twoje pachy dostosują się i odtruwają również z konwencjonalnego dezodorantu, co sprawia, że pocisz się mniej naturalnie. Jest to scenariusz korzystny dla obu stron.