Porady i ciekawostki

Jak zrobić swój własny naturalny toner do twarzy (5 kroków)

Robienie własnego tonera do zamglania twarzy jest czymś super łatwym do zrobienia i jest zabawne robić i eksperymentować z nowymi składnikami. Mgiełka do twarzy może utrzymywać Twoją skórę w lekkim stanie nawilżenia, toniku, zapewni Ci uczucie świeżości przez cały dzień. Stosowanie mgiełki to świetna propozycja na lato, kiedy nie chcesz piec ciężkich kremów na całej twarzy i chcesz, aby Twoja skóra czuła się lekka i świeża.

W zależności od składników, które umieścisz w swojej mgiełce, możesz stworzyć mgiełkę, która utrzyma skórę prawie tak samo nawilżoną jak ciężki krem do twarzy, ale bez całej wagi i zatykania porów.

Do tej mgiełki do twarzy dodaliśmy składniki, które utrzymują skórę lekko nawilżoną w letnich upałach, są lekkie i nie zatykają porów, a także pomagają tonizować skórę (redukują wszelkie zaczerwienienia i przebarwienia) i zapewniają uczucie orzeźwienia na skórze.

Aloes utrzyma naturalne nawilżenie i świeżość Twojej skóry. Aloes jest również doskonałym dodatkiem do tej mgły, ponieważ doskonale nawilża skórę po całodziennym przebywaniu na słońcu. Pomoże również ukoić oparzenia słoneczne. Należy pamiętać, że olejek lawendowy może sparzyć Twoją skórę, jeśli oparzenia słoneczne są bardzo poważne. Olejek eteryczny z lawendy pomoże zwalczyć zaczerwienienia, trądzik, a także działa kojąco na skórę.

Składniki:

  • 100% czysty i organiczny olejek lawendowy
  • Naturalny żel aloesowy
  • Woda oczyszczona
  • Butelka z mgławicą

Kierunki:

  1. Wyczyść nową butelkę z mydłem i gorącą wodą, aby upewnić się, że jest bezpieczna i czysta do użycia.
  2. Butelkę z mydłem napełnić w około ¾ drogi oczyszczoną wodą.
  3. Dodaj żel do aloesu prawie do górnej części butelki, ale nie tak bardzo, że przepełni się on po założeniu pokrywy natryskowej.
  4. Dodaj tyle kropli eterycznego olejku lawendowego, ile chcesz. Będziesz chciała zacząć od kilku kropli i przetestować go, aby upewnić się, że masz odpowiedni poziom mocy, który odpowiada Twoim potrzebom i pragnieniom. Olejki eteryczne są bardzo silne, więc dodanie ich więcej jest znacznie łatwiejsze niż rozcieńczanie mieszanki.
  5. Dobrze wstrząśnij i spryskaj swoją twarz przez cały dzień, ile chcesz! Ta mgiełka jest stabilna na półce i pozostanie przez długi czas biała tylko w Twojej szafce łazienkowej.