Porady i ciekawostki

Jak zrobić swój własny naturalny dezodorant z węgla drzewnego i lawendy

Więc, chcesz zrobić swój własny dezodorant w domu. Może nie możesz znaleźć w sklepie lub online naturalnego i organicznego dez odorantu, który działa dla Ciebie. Być może masz alergię na składnik, który znajduje się w prawie każdej opcji, a może nie możesz uzasadnić ceny naturalnego dezodorantu. Niektórzy ludzie są po prostu wielkimi fanami tworzenia własnych produktów do higieny osobistej w domu, ponieważ wiedzą dokładnie, co się w nich dzieje!

Jeśli to brzmi jak ty, to trafiłeś we właściwe miejsce. W Internecie jest tak wiele przepisów na naturalne dezodoranty typu "zrób to sam", że może to być dla ciebie przytłaczające. Wiele przepisy używają dużo składniki które ty prawdopodobnie no masz w twój domu lub mogą być trudni znajdować w sklepach jeżeli ty chcesz robić mię na kaprysie.

Na szczęście ten przepis używa prostych składników, które prawdopodobnie możesz znaleźć w swoim lokalnym naturalnym supermarkecie. Jeśli masz trudności ze znalezieniem tych składników na miejscu, istnieje wiele wspaniałych opcji online i możesz również rozejrzeć się za najlepszą ceną.

Składniki:

 • 5 łyżek stołowych masła shea (w postaci stałej)
 • 5 łyżek stołowych organiczna skrobia kukurydziana
 • 1 łyżka stołowa bezglinowa soda oczyszczona
 • ½ łyżeczki węgla drzewnego aktywowanego (do kupienia w torebce zbiorczej lub w formie kapsułki)
 • 30 kropli olejku eterycznego z lawendy organicznej
 • Rurka z dezodorantem

Mimo, że jest to dezodorant o zapachu lawendy, możesz zmienić jego zapach w dowolny sposób. Każdy z Twoich ulubionych olejków eterycznych zadziała i możesz nawet mieszać różne z nich razem. Inne wspaniałe opcje to róża, trawa cytrynowa, pomarańcza, ylang-ylang, drzewo herbaciane, mięta pieprzowa, rumianek rzymski i wanilia.

Lawenda

Skrobia kukurydziana pomaga utrzymać dezodorant razem, a także pomaga wchłonąć trochę potu z pach, aby utrzymać suchość. Soda oczyszczająca robi to samo, ale jest również silnym składnikiem, który pomaga zwalczać i neutralizować nieprzyjemne zapachy z potu i bakterii wytwarzanych przez pachy.

Soda oczyszczona

Węgiel aktywny jest super specjalnym składnikiem. Węgiel aktywowany absorbuje masowe ilości cieczy. Cały pot z pach, gdy jest gorąco, gdy jesteś zdenerwowany lub w trakcie intensywnego treningu, zostanie wchłonięty przez węgiel drzewny.

Aktywuj węgiel drzewny

Musisz pamiętać, że naturalny dezodorant nie jest antyperspirantem, jak konwencjonalny dezodorant. Prawdopodobnie będziesz miał jeszcze trochę potu nawet z najlepszym naturalnym i organicznym dezodorantem. Dobrą wiadomością jest to, że z czasem zauważysz zmniejszenie ogólnej ilości potu wytwarzanego przez twoje pachy, ponieważ twoje pachy nie są już uzależnione od aluminium i innych substancji chemicznych, które powstrzymują cię przed poceniem się i zapachem. Niektórzy uważają nawet, że nie muszą codziennie używać dezodorantu, kiedy korzystają z naturalnej opcji wystarczająco długo!

Instrukcje:

 1. Umieścić masło shea w małym garnku na wolnym ogniu. Rozpuścić w płynie. Nie chcesz, aby masło shea stało się zbyt gorące i nigdy nie chcesz, aby się zagotowało. Jeśli zrobi się zbyt gorąco, zniszczysz wszystkie składniki odżywcze i dobroczynne w maśle shea.
 2. Po stopieniu masła shea, usuń je z ognia i dodaj do niego skrobię kukurydzianą, sodę i węgiel drzewny. Zawsze możesz dodać więcej węgla drzewnego, jeśli uważasz, że mieszanka ma zbyt jasny kolor. Musisz być ostrożny, ile dodasz, ponieważ dodanie zbyt dużej ilości zabarwi Twoje pachy i ubrania.
 3. Mieszaj substancje stałe do płynu do momentu, aż dokładnie wymieszają się i wygląda na to, że proszki się rozpuszczają. Nie rozpuszczą się one w pełni, ale pojawią się bardziej wymieszane.
 4. Wpuść 30 kropli lawendowego olejku eterycznego i dobrze wymieszaj.
 5. Pozostawmy mieszaninę do lekkiego ostygnięcia, a następnie wlejmy dezodorant do probówek. Możesz również wlać mieszaninę do szklanych słoików, jeśli nie chcesz używać plastikowych tubek.
 6. Pozostaw mieszankę na noc w temperaturze pokojowej lub umieść rurki w lodówce, aby szybciej się zestaliły.

Dezodorant z lawendy i węgla drzewnego będzie trwał kilka miesięcy, jeśli będziesz go przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Szafki łazienkowe są doskonałym miejscem do przechowywania dezodorantu. Możesz również przechowywać go w lodówce, aby się nie rozpłynął, a jego trwałość również będzie dłuższa.

Ten przepis jest świetny, ponieważ można również zwiększyć wymiary, aby zrobić więcej na raz. Możesz trzymać swoje dodatkowe rurki w lodówce, więc kiedy się skończy, jest ich dużo więcej i są gotowe do użycia!

Masz go tam - naturalny i organiczny dezodorant, który zrobiłeś sam za minimalną cenę. Jeśli czujesz, że nie jesteś jeszcze gotowy, aby zrobić swój własny dezodorant w domu, to jest to w porządku.