Produkty do kąpieli

Kąpiel z octem jabłkowym: Korzyści i wskazówki jak prowadzić

Chociaż może to zabrzmieć trochę dziwnie, biorąc kąpiel w occie jabłkowym, w rzeczywistości istnieją tony korzyści zdrowotnych, które ta wyjątkowa kąpiel może zapewnić. ACV stał się popularnym składnikiem wszystkiego, od gotowania po napoje, od środków do pielęgnacji skóry po domowe środki czyszczące. ACV jest niezwykle wszechstronny, stosunkowo niedrogi i ma niesamowite właściwości zdrowotne i czyszczące, dlatego ten prosty produkt stał się tak bardzo popularny.

Ponieważ ACV ma tak wiele korzyści leczniczych i właściwości zdrowotnych, stosowanie go w wannie jest doskonałym i skutecznym sposobem na uzyskanie niektórych korzyści zdrowotnych. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, w jaki ACV może pomóc Twojemu organizmowi:

  • Obniżenie poziomu cukru we krwi
  • Pomaga w utracie wagi
  • Poprawia trawienie
  • Dobre dla włosów i skóry
  • Detoksykuje całe ciało

To tylko kilka powodów, dla których ACV jest tak korzystny dla ludzi. Ponieważ ocet jabłkowy jest dobry do pełnej detoksykacji ciała i poprawia skórę i włosy, moczenie w kąpieli z niektórych ACV jest doskonałym sposobem na czerpanie tych korzyści.

Detoksykacja ciała jest niezbędne dla ogólnego zdrowia od czasu do czasu. Nasze ciała mogą gromadzić wiele toksyn z naszego codziennego życia. Zanieczyszczenia środowiska, toksyczne składniki kosmetyczne, mydła, opary, substancje zapachowe, środki czyszczące, benzyna z samochodów i wiele innych substancji może gromadzić się w organizmie człowieka. Pozostałości pestycydów z żywności nieorganicznej mogą również utrzymywać się w organizmie.

Włosy i skóra

Jeden natychmiastowy efekt kąpieli ACV będzie zauważalny dla skóry i włosów. Surowy ocet jest w stanie rozbić każdy produkt i tłuszcz nagromadzony na włosach i skórze głowy. Kiedy ten osad zostanie zmyty, Twoje włosy pozostaną lekkie, wyglądają na sprężyste i świeże. Zauważysz również, że pomaga to naprawić rozdwojone końcówki i zmniejszyć łupież, jaki możesz mieć.

Jeśli chodzi o skórę, ACV może pomóc oczyścić skórę trądzikową, złagodzić egzemy, odżywić suchą i popękaną skórę, pozbyć się brodawek, i pomóc wszelkie infekcje grzybicze, jak stopa sportowca. ACV ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego też jest tak skuteczny w leczeniu tych schorzeń.

Body Detox

Innym wspaniałym powodem do rozpoczęcia kąpieli ACV jest możliwość detoksykacji całego ciała. Oczywiście jest to detoksykacja skóry i włosów i usuwa wszelkie problemy, które mogą mieć miejsce w tych obszarach. ACV może również zrównoważyć poziom pH skóry, zmniejszyć stan zapalny w organizmie, złagodzić wszelkie bóle i bóle, które mogą być odczuwane, eliminuje zapachy ciała i może poprawić ból stawów i problemy.

Jak korzystać z kąpieli z octem jabłkowym?

Teraz, kiedy znasz już wszystkie wielkie zalety kąpieli w occie jabłkowym, jak dokładnie możesz go wziąć? To jest super proste do zrobienia, i prawdopodobnie masz wszystkie składniki na rękę teraz!

1. Napełnij swoją wannę ciepłą wodą

Napełnij wannę ciepłą wodą. Chcesz, aby woda była dość ciepła lub tak ciepła, jak tylko możesz stać, aby się w niej zanurzyć. Ciepła woda otworzy wszystkie pory i pozwoli ACV wsiąknąć w skórę i ciało, abyś mógł czerpać jak najwięcej korzyści z procesu moczenia.

2. Dodaj 2 filiżanki surowego, organicznego i niefiltrowanego octu jabłkowego do swojej wanny.

Do kąpieli dodaj około 2 filiżanek surowego, organicznego i niefiltrowanego octu jabłkowego. Stamtąd będziesz chciał dodać około 2 filiżanek surowego, organicznego i niefiltrowanego octu jabłkowego. Surowy ocet jabłkowy zapewni Ci dostęp do wszystkich witamin, minerałów i składników odżywczych, które ocet ten ma do zaoferowania. Jeśli używasz tylko wysoko przetworzonej i przefiltrowanej wersji octu, nie otrzymasz żadnej z korzyści, jakie ma do zaoferowania surowy ocet ACV.

3. Dodaj olejki eteryczne

Jeśli masz pod ręką, możesz również wrzucić do kąpieli niektóre z ulubionych olejków eterycznych. Niektóre z nich to lawenda, rumianek, ylang-ylang i mięta pieprzowa.

4. Kąpiel w wannie z octem jabłkowym na cydr (Apple Cider Vinegar Bath)

Moczyć się w wannie ACV przez około dwudziestu do trzydziestu minut. Możesz wziąć ze sobą ściereczkę do mycia lub szczotkę do ciała i delikatnie masować skórę, aby pomóc jej się rozluźnić i zmyć martwą skórę, którą kąpiel pomaga uwolnić. Możesz rozlać wodę na twarz i użyć ściereczki do delikatnego mycia twarzy. Kiedy wyjdziesz z kąpieli, Twoja skóra będzie świecić i czuć się jedwabiście miękka i niesamowicie gładka! W połączeniu z naturalnym i organicznym płynem do mycia twarzy i tonikiem do twarzy zapewni Ci jeszcze większą gładkość skóry.

Ogólnie rzecz biorąc, kąpiel w occie jabłkowym ma mnóstwo niesamowitych korzyści zarówno dla Twojego ciała, jak i na zewnątrz. Twoja skóra będzie błyszczeć, włosy będą miękkie i lśniące, a Ty poczujesz się jak nowa osoba.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować od jednej do dwóch kąpieli z octem jabłkowym w tygodniu. Dzięki temu zachowasz korzyści płynące z kąpieli trwającej cały tydzień.