Kosmetyki naturalne

Krem do ciała dla bardzo suchej skóry wykonany z oliwą z oliwek: odkryj korzyści

Podczas zimy skóra ciała cierpi, traci koloryt i elastyczność i musi być prawidłowo pielęgnowana: dlatego do bardzo suchej skóry potrzebny jest krem do ciała. Nie martw się, nie ma potrzeby zwracać się do drogich kosmetyków chemicznych. Wiele z naturalnych składników, które stosujemy na co dzień, takich jak oliwa z oliwek, zawiera właściwości odżywcze, które sprawiają, że są one idealnymi remedium na suchą skórę i wiele innych.

Przyczyny suchości skóry

Dlaczego skóra wysycha? Jest kilka przyczyn:

  1. Zewnętrzna, która wpływa na barierę ochronną skóry, czyni ją cieńszą, a przez to bardziej delikatną. Mamy na myśli czynniki klimatyczne i środowiskowe, takie jak długa ekspozycja na słońce, ale także palenie tytoniu, warunki życia i odwodnienie.
  2. Wewnętrzne, które odpowiadają utracie warstwy lipidowej na powierzchni naskórka, a więc utracie płynów. Może to wynikać z kilku czynników, takich jak wiek, genetyka i złe odżywianie.

Aby znaleźć odpowiednie kremy do ciała z suchą skórą, warto poznać również objawy tego problemu, tak aby znaleźć najbardziej odpowiedni dla siebie produkt.

Objawy suchej skóry

W zależności od stopnia wysuszenia, skóra Twojego ciała może wyglądać na suchą, spierzchniętą, łuszczącą się, szorstką i bardzo napiętą. Ale nie jest to tylko czynnik estetyczny: najbardziej dokuczliwym objawem suchej skóry jest swędzenie.

Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni preparat nawilżający do ciała, który złagodzi i jednocześnie rozwiąże Twój problem.

Skóra sucha to naturalne remedium: Olej EVO

Poza tym, że oliwa z oliwek jest zawsze dostępna w spiżarni, jest również doskonałym sprzymierzeńcem skóry. Składnik ten doskonale nadaje się do walki z suchą skórą, ponieważ posiada naturalne właściwości zmiękczające i nawilżające, doskonałe środki dla skóry suchej i wrażliwej.
Olej EVO w kosmetykach ma wiele zalet: głęboko nawilża i odżywia skórę, łagodzi niedoskonałości skóry i w przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, nie natłuszcza i doskonale się wchłania.
Kremy do ciała dla bardzo suchej skóry wykonane z oliwą z oliwek są idealne dla ciała, ale także dla osób z suchą i łuszczącą się skórą twarzy. Odpowiednie nawet dla najbardziej wrażliwej skóry, olej głęboko odżywia, nie obciąża, nadaje skórze blask i ton.