Porady i ciekawostki

Maska: Wyboje spowodowane noszeniem masek

Zamiast nazywać to nową normalnością, wolę nazywać to nową rzeczywistością, ponieważ "normalność" ma bardzo niewiele wspólnego z obecną sytuacją, w której wszyscy żyjemy w tej chwili. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, ze względu na ciągłe stosowanie masek i innych środków ochrony indywidualnej, wielu z nas zaczęło cierpieć z powodu poważnie zestresowanej skóry - zaczerwienienia, podrażnienia, a co niektórzy nazywają "maską", wyłamania spowodowane noszeniem masek. Jeśli dla ciebie walka z maską jest teraz zbyt prawdziwa, to nie jesteś sam. Oto kilka wskazówek, jak odzyskać kontrolę nad swoją skórą.

Terminem klinicznym dla maski jest "trądzik mechanika" i jest to spowodowane tarciem i tarciem skóry przez siły zewnętrzne. Każde tarcie i podrażnienie może wepchnąć bakterie do skóry, tworząc mikropęknięcia, które pozwalają na łatwiejsze wnikanie bakterii i brudu. W połączeniu z ciepłem, potem i oddechem, które również uwięzione są wewnątrz maski, jest to idealna pożywka nie tylko dla zwiększenia wydzielania łoju i hiperkeratynizacji, ale także dla stanów zapalnych, wyprysków i ekstremalnego wysuszenia. Innymi słowy, nasza bariera ochronna skóry jest zagrożona i słaba.

Chociaż mogą one zaburzać mikroklimat skóry, powodując jej pęknięcia i podrażnienia, maski na twarz są nieodzowną częścią czasu spędzanego w miejscach publicznych i dlatego musimy odpowiednio dostosować naszą pielęgnację skóry, aby ograniczyć do minimum wszelkie formy podrażnień. Tutaj, w Twelve Beauty HQ, widzieliśmy ostatnio gwałtowny wzrost liczby osób cierpiących na przerwy w pracy, które skontaktowały się z nami za pośrednictwem naszego bezpłatnego internetowego serwisu konsultacyjnego, co jest jednym z powodów, dla których zdecydowałam się napisać ten blog! Rzućmy więc okiem na naszą rekomendowaną 3-stopniową rutynę, mającą na celu zaradzenie maskom lub przerwom spowodowanym przez noszenie masek:

Krok 1: Balsam oczyszczający Clementine. Fantastyczny produkt do usuwania zaskórników (które uważane są za prekursorów trądziku) oraz do głębokiego oczyszczania skóry. Zawarte w nim olejki mają zdolność wnikania w pory i rozpuszczania wszelkich pozostałości wewnątrz (martwych komórek, brudu, zanieczyszczeń, utlenionego łoju, spf lub innych produktów do pielęgnacji skóry). Pamiętaj, aby pozostawić go na 5-10 minut, aby formuła mogła wniknąć w pory i rozpuścić wszystkie zanieczyszczenia, a następnie delikatnie usunąć go szmatką z Dwunastu muślinów.

Krok 2: Zastosuj 3 lub 4 krople Ideal Rebalancing Level Serum. To konkretne serum zawiera wyciąg z Epilobium, który rośnie organicznie w Alpach. Zarówno Epilobium, jak i polisacharydy zawarte w formule są bogate w pewne antyoksydanty, które pomagają zabijać "złe" bakterie, jednocześnie stymulując wzrost "dobrych" bakterii - w ten sposób utrzymując mikrobiom skóry w stanie równowagi.

Krok 3: Na koniec, pamiętaj, że bariera ochronna Twojej skóry jest hydrolipidowa, co oznacza, że zawiera ona zarówno wodę jak i olej. Dlatego właśnie zalecamy stosowanie prawidłowo opracowanego preparatu nawilżającego, takiego jak Nutritive Repair Emulsion, wraz z dobrym olejkiem do twarzy, aby dostarczyć skórze uzdrawiających składników odżywczych. Jeśli w ciągu dnia jest to zbyt wiele, pamiętaj, aby używać Inteligentnego olejku do twarzy na noc. Oba produkty są bardzo skuteczne w uspokajaniu, naprawianiu i przywracaniu równowagi skórze, i chociaż możesz myśleć, że zabiegi z użyciem oleju są bardzo skuteczne, nasz olej do twarzy może zrównoważyć skórę i wzmocnić ją przed zewnętrznymi czynnikami stresogennymi, takimi jak tarcie i bakterie.

I wreszcie, co nie mniej ważne, nie zapomnij często zmieniać lub myć maskę, spróbuj zmniejszyć stres (łatwiej powiedzieć niż zrobić czasami, wiem!), i pamiętaj, że kluczem do zdrowej, zrównoważonej skóry jest konsekwentne przestrzeganie rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych odpowiednio dostosowanych do potrzeb Twojej skóry.