Porady i ciekawostki

Na jakie składniki należy zwracać uwagę podczas ciąży

Ostatnio otrzymałam wiele e-maili dotyczących produktów, które są odpowiednie do leczenia niektórych problemów skórnych w czasie ciąży, a zwłaszcza składników, na które należy zwracać uwagę. Z tego powodu postanowiłam poświęcić dzisiejszy post, aby podzielić się wszystkimi informacjami, które znam na ten temat.

Jak radzić sobie z rozstępami:

Aby im zapobiec, polecam następujące olejki, kiełki pszenicy, awokado, dziurawiec zwyczajny i słodkie migdały. Te olejki, zwiększają miękkość i elastyczność skóry. Są one również bardzo kojące i mogą stymulować produkcję fibroblastów (komórek tkanki łącznej). Inne kluczowe składniki to żeń-szeń, bluszcz, skrzyp, kasztanowiec, centella i jeżówka. Również masaż jest tak samo ważny jak sam produkt lub stosowany przez nas olejek.

Jak radzić sobie z przebarwieniami: Najczęstszym przypadkiem przebarwień jest melasma, znana również jako "maska ciążowa" ze względu na aspekt ciemnych plam na twarzy lub "wąsik", jeśli pojawia się on powyżej górnej wargi. Z reguły zanika on zaraz po porodzie. Aby zapobiec, ale również leczyć, następujące składniki działają cuda: malwa, krwawnik pospolity, mięta pieprzowa, wrzosowiskowy speedwell, balsam cytrynowy, ogórek, Primula, Buddleja, płaszcz damski, niacynamid (co najmniej 5%)Czasami pojawia się pionowa linia w poprzek brzucha, zwana "linią nigra", jednak zanika po porodzie.

Jak radzić sobie z trądzikiem:

W idealnym świecie pomogłoby to utrzymać trądzik pod kontrolą przed zajściem w ciążę, ponieważ później mógłby się on jeszcze pogorszyć. Więc jeśli myślisz o zajściu w ciążę, następujące składniki powinny być częścią twojej rutyny: pantenol (zmniejsza wydzielanie łoju), witamina E (zapobiega zjełczałym olejom wydzielanym przez gruczoły łojowe, kwas linolowy (utrzymuje zdrową, zrównoważoną skórę). Ponadto, zawsze zalecam stosowanie toniku, który zwykle obniża pH skóry, dzięki temu unika się rozmnażania bakterii, ponieważ wolą one żyć w bardziej zasadowym (o wyższym pH) środowisku.

Kiedy jesteś w ciąży i pojawia się trądzik, osobiście lubię połączenie masek glinianych wraz z łagodzącymi składnikami, takimi jak aloes, rumianek i sebum jak olej jojoba. Stosowanie kwasów złuszczających jest ściśle odradzane.

Jak radzić sobie z swędzącą skórą:

Jest to bardzo częsty objaw związany z wysokim poziomem estrogenów. Zazwyczaj pojawia się bez wysypki.

Włączenie takich składników jak bisabolol, alantoina, olej z nagietka, skwalan, owies, chamazulen, olej ryżowy lub wyciąg z ruscus aculeatus przyniesie chwilową ulgę.