Kosmetyki naturalne

Naturalne środki zaradcze, które walczą z celulitem

Wiele kobiet cierpi na tę brzydką, małą rzecz zwaną cellulitem. Skóra wydaje się "falista", a "wgłębienia" stają się widoczne. Do walki z cellulitem potrzebna jest dyscyplina i wytrzymałość.

Cellulit powstaje głównie na udach, pośladkach i ramionach. W powstawaniu cellulitu odgrywa rolę kilka czynników, takich jak struktura tkanki łącznej u kobiet. Tkanka łączna u kobiet ma strukturę równoległą, podczas gdy u mężczyzn strukturę podobną do siatki, co czyni ją bardziej stabilną. To wyjaśnia, dlaczego mężczyźni rzadko cierpią na cellulit.

Ponadto, kobiety mają dwa razy więcej komórek tłuszczowych niż mężczyźni. Mogą one być wypełnione i uciskane przez słabą tkankę łączną, co czyni je widocznymi ("wgniecenia" lub "wgłębienia").

Słaba dieta i brak ćwiczeń fizycznych mogą również przyczyniać się do powstawania cellulitu. Jednak cellulit może być również spowodowany przez hormony lub czynniki dziedziczne.

Jak walczyć z cellulitem

Istnieją dwa główne podejścia do walki z cellulitem: zapobieganie lub zwalczanie istniejącego cellulitu.

Masaże: Dobry masaż na obszarach dotkniętych chorobą może stymulować krążenie tkanki łącznej, tym samym wspierając metabolizm, który może prowadzić do zmniejszenia cellulitu.

Kremy: Naturalne i organiczne kremy antycellulitowe są kolejną opcją. Kremy te są najskuteczniejsze, gdy stosuje się je w połączeniu z innymi zabiegami.

Na przemian z gorącym i zimnym prysznicem: Cyrkulacja ciała jest stymulowana na przemian temperaturą wody pod prysznicem. Zmniejsza to i/lub zapobiega gromadzeniu się płynów. Uwaga: zawsze kończy się zimnym pluskiem wody.

Drenaż limfatyczny może również pomóc w walce z cellulitem.

Resztki fusów z kawy należy używać do delikatnego masażu dotkniętych miejsc dwa razy w tygodniu przez dziesięć minut. Następnie spłukać.

Ziemniaki: Tak, ziemniaki mogą być bardzo przydatne w walce z cellulitem. Pokrój ziemniaki na cienkie plasterki, połóż je na miejscach dotkniętych cellulitem i zawiń w bawełniany ręcznik. Pozwól ziemniakom robić swoje czary przez 15 minut. To pobudzi krążenie.

Pietruszka: Posiekaj pietruszkę, włóż ją do gorącej wody i pozostaw na pięć minut do zaparzenia. Pić napar codziennie przez dwa tygodnie. Nie przekraczaj okresu dwóch tygodni. Pietruszka może pomóc w uwolnieniu organizmu od nagromadzonych płynów.

Profilaktyka

Woda: Podstawowym wymogiem dla jędrnej skóry jest wystarczające spożycie płynów. Pijcie co najmniej 2-3 litry płynów dziennie. Zaleca się trzymać się wody z kranu i niesłodzonej herbaty.

Dieta: Należy powstrzymać się od spożywania dużej ilości cukru, soli, tłuszczu i alkoholu. Wszystko to sprzyja zatrzymywaniu tłuszczu i wody w skórze, co z kolei powoduje powstawanie cellulitu. Dieta alkaliczna z dużą ilością owoców, warzyw, ryb i całych ziaren jest bardziej odpowiednią opcją. Odpowiednie zaopatrzenie w witaminę C i potas pomaga w walce z cellulitem.

Sport: ruch i cellulit nie mieszają się. Włączcie do swojej rutyny fitness zarówno trening cardio jak i siłowy. Pływanie, bieganie i jazda na rowerze wzmacniają mięśnie tych części ciała, które są najbardziej dotknięte cellulitem.

Najskuteczniejsze jest łączenie różnych czynności i środków w zwalczaniu lub zapobieganiu cellulitowi.