Kosmetyki naturalne

Organiczne Masło Mango vs. Organiczne Masło Shea

Jeśli chodzi o różne rodzaje organicznej skóry, która pomaga roślinnemu masłu na rynku, może to być przytłaczająca decyzja o tym, który z nich należy wybrać. Jest masło mango, masło kokosowe, masło shea, masło kakaowe i jeszcze więcej!

W tym przypadku przyjrzymy się masłu mango i masłu shea, aby zobaczyć, co każde z nich robi, jak są podobne i różne, i czy jedno jest lepsze od drugiego. Chociaż są pewne różnice, jest też wiele podobieństw.

Dlatego też, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat każdego produktu lub jesteś zdezorientowany, który z nich powinien być stosowany do pielęgnacji skóry, ten post dostarczy wszystkich informacji, które będą potrzebne do podjęcia najlepszej możliwej decyzji, jeśli chodzi o osobistą rutynę pielęgnacji skóry!

W jaki sposób są one różne?

Masło Mango (Czym jest Masło Mango?)

Masło mango jest formą masła do ciała, które jest produkowane z dużych ziaren owoców mango. Masło mango zawiera bardzo duże nasiona znajdujące się w środku owocu, które zapewniają różnorodne korzyści zdrowotne dla organizmu i skóry. Masło z mango jest niezwykle nawilżające, jest lekkie w dotyku i nie powoduje uczucia lepkości i tłustości przy jego stosowaniu.

Masło mango jest bogate w wiele różnych witamin i minerałów, które są bardzo korzystne dla skóry. Witaminy A, C, B6 i E są obecne w dużych ilościach. Masło mango zawiera również niezbędne składniki odżywcze, takie jak wapń, foliany, żelazo, potas, magnez i cynk. Mango zawiera również wysoki poziom antyoksydantów, które są niesamowite dla skóry, pomagając zapobiegać powstawaniu zmarszczek i innych problemów związanych z wiekiem i uszkodzeniem skóry przez słońce.

Zwykłe, nierafinowane i nieobijane masło mango jest dostarczane w postaci stałego bloku, ale jest miękkie i elastyczne jak zmiękczone masło. Pomyśl o maśle, które pozostawia się na chwilę w temperaturze pokojowej. Masło mango nie ma prawie żadnego zapachu, co czyni je dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią silnych zapachów lub mają wrażliwą skórę. Masło mango nie powinno podrażniać skóry, chyba że masz alergię lub wrażliwość na mango.

Masło Shea (Czym jest Masło Shea?)

Masło Shea to masło na bazie roślin, które jest produkowane z orzechów drzewa shea. Drzewo shea znajduje się tylko w Afryce. Niewyrafinowane masło shea jest również masłem stałym, ale jest również bardziej miękkie i elastyczne, a także łatwiejsze do szczypania i łamania kawałków. Masło shea posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu doskonale nadaje się do zwalczania różnych infekcji skóry. Masło Shea ma również właściwości przeciwzapalne. Jeśli masz jakiekolwiek zapalenie skóry, masło shea może pomóc złagodzić i zmniejszyć ten nieprzyjemny stan zapalny.

Masło shea może również pomóc w walce z osobami, które mają trądzik lub często dostają wybuchów. Zdolność masła shea do eliminacji bakterii na skórze, które powodują trądzik, może również pomóc ludziom, którzy cierpią na trądzik szukać ulgi z przerwami. Jednocześnie, właściwości nawilżające masła shea utrzymują skórę miękką i nawilżoną oraz nie powodują jej wysuszenia jak wiele kremów przeciwtrądzikowych, myjek i leków na skórę. Masło shea zapewnia Ci to, co najlepsze z obu światów.

Który z nich jest lepszy w użyciu?

Dobrą wiadomością jest to, że nie ma lepszego do użycia. Zarówno masło mango jak i masło shea są wspaniałe i korzystne dla skóry. W większości przypadków sprowadza się to do Twoich osobistych preferencji i problemów ze skórą, z którymi próbujesz sobie poradzić.

Ponieważ zarówno masło shea jak i masło mango nie zatykają porów, skóra podatna na trądzik jest bezpieczna w użyciu każdego z tych produktów bez obawy o zatkanie porów i pogarszające się wypadanie. Jeśli wolisz używać masła o mniejszym zapachu i czegoś nieco łagodniejszego, wybierz masło shea, masło to może mieć orzechowy i lekko dymiący zapach, więc jeśli jest to coś, czego nie lubisz, wybierz masło mango.

Masło mango i masło shea mają podobne właściwości i mogą być stosowane na ciało, twarz, a nawet włosy. Wiele szamponów, odżywek, balsamów do ciała, balsamów do twarzy i kremów zawiera albo masło mango, albo masło shea, ponieważ są one tak bardzo nawilżające, odżywcze i nawilżające.

Ostatecznie, oba te naturalne i organiczne rodzaje masła są niezwykle zdrowe dla Twojej skóry i całego ciała. Od uzdrawiania suchej skóry po pomoc w walce z trądzikiem i utrzymanie twarzy wolnej od zmarszczek - jest coś, z czego każdy może skorzystać, jeśli chodzi o stosowanie masła mango i masła shea.