Kosmetyki naturalne

Organiczne Masło Shea vs. Organiczne Masło Kakaowe

Czy rzeczywiście istnieje różnica między ekologicznym masłem shea a organicznym masłem kakaowym? Czy są one takie same? Czy jedno jest lepsze od drugiego? To tylko kilka pytań, które być może zadałeś sobie, zastanawiając się nad różnicą między tymi dwoma silnie nawilżającymi składnikami, powszechnie występującymi w produktach do pielęgnacji skóry i włosów. Takie rzeczy mogą być dość mylące, więc jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci poruszać się po tych podobieństwach i różnicach.

W najprostszej formie, masło kakaowe i masło shea różnią się od siebie, ale zawierają wiele z tych samych właściwości i robią bardzo podobne rzeczy.

W tym poście przyjrzymy się, jak bardzo są one różne, jak są takie same i kiedy należy używać jednego nad drugim!

Jak bardzo są one różne?

Masło kakaowe pochodzi z ziaren kakaowych, a masło shea z orzechów drzewa shea. Ziarna kakaowe pochodzą z Ameryki Południowej i Środkowej, a drzewo shea znajduje się tylko w Afryce.

Masło kakaowe jest ciemniejsze od masła shea i ma mocny i pyszny czekoladowy zapach. Masło shea jest z kości słoniowej i ma orzechowy zapach z nutami dymu.

Konsystencja masła shea jest miękka, elastyczna i łatwo się łamie. Możesz z łatwością wziąć masło shea i zmieszać je przy pomocy widelca lub miksera elektrycznego, aby uzyskać różne produkty do pielęgnacji skóry w domu. Z drugiej strony, masło kakaowe jest niezwykle twarde i nie daje się łatwo złamać. Aby ogolić kawałki masła kakaowego stosowane w produktach, należy wziąć ostry nóż do golenia.

Co ciekawe, masło shea zawiera właściwości antybakteryjne, które pomagają organizmowi zwalczać infekcje. Masło shea ma również właściwości przeciwzapalne, co pomaga w walce z wszelkimi rodzajami zaczerwienień i stanów zapalnych skóry, na które możesz cierpieć.

Masło kakaowe może zatykać pory u osób, które mają tendencję do tłustej skóry. Jednak masło shea nie zatyka porów, dlatego jest lepsze dla osób o skórze tłustej lub mających skłonności do powstawania zaskórników. I wreszcie, co nie mniej ważne, jeśli masz jakąkolwiek alergię na orzechy, możliwe, że masło shea może wywołać reakcję alergiczną. Zanim użyjesz produktu zawierającego masło shea, upewnij się, że nie jesteś uczulony na orzechy z drzew orzechowych.

Jak są one podobne?

Zarówno masło kakaowe, jak i masło shea również są do siebie podobne. Obydwa występują w blokach i można je kupić uszlachetnione lub nie uszlachetnione. Oba są ciałami stałymi i rozpływają się na skórze pod wpływem ciepła ciała.

Oba są doskonałe do nawilżania i nawilżania skóry, gdy jest ona sucha, pomagając przy wysypkach, egzemach, zapaleniach skóry i łuszczycy. Zarówno kakao jak i masło shea pomagają również Twojej skórze produkować więcej własnego kolagenu. Im więcej kolagenu ma Twoja skóra, tym bardziej młoda i elastyczna będzie wyglądać.

Oba pomagają również goić i zanikać blizny i blizny potrądzikowe. Oba są wspaniałe dla spierzchniętych ust i gojącej się popękanej skóry. Oba produkty pomogą również zredukować zmarszczki, drobne linie i plamy starcze, co każdy chce zrobić! Możliwość zrobienia tego w sposób bezpieczny i naturalny to również ogromna korzyść.

Kiedy stosować Masło Kakaowe vs. Masło Shea

Chociaż decyzja ta wiąże się z wieloma osobistymi preferencjami, istnieje kilka zasad, które możesz wykorzystać, aby pomóc w wyborze opcji.

Jeśli masz skórę trądzikową i chcesz użyć produktu na twarzy, powinieneś trzymać się z dala od masła kakaowego i używać zamiast niego produktów z masłem shea. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, masło kakaowe ma tendencję do zatykania porów, co w przypadku trądziku jest bardzo ważne. Użycie produktu, który może zatkać pory, tylko pogorszy trądzik i wydostanie się na zewnątrz.

Jednakże, jeśli masz normalną skórę, która nie jest podatna na trądzik i nie jest tłusta, używanie produktów z masłem kakaowym lub czystym masłem kakaowym jest dobre i nie spowoduje zatkania porów i wyłamania. Jeśli szukasz produktu o przepysznym zapachu i lubisz zapach bogatej czekolady, najlepszym wyborem będzie użycie masła kakaowego!

Wiele produktów do pielęgnacji skóry, takich jak balsamy do ciała, zawiera zarówno masło kakaowe, jak i masło shea, ponieważ są one tak nawilżające i nawilżające. Niejednokrotnie nawet szampony, odżywki i płyny do mycia ciała będą zawierały oba te składniki.

Ostatecznie, masło shea i masło kakaowe są podobne i różne w tym samym czasie. Oba są wspaniałymi naturalnymi i organicznymi opcjami pielęgnacji skóry, jeśli kupisz organiczne, nierafinowane i wysokiej jakości masło. Które z nich wybierzesz, będzie zależało od tego, jakich korzyści szukasz i jaki rodzaj skóry masz!