Porady i ciekawostki

Oto jak przez stres starzeje się twoja skóra

Czy to stres należy winić za te brzydkie linie i zmarszczki, które pojawiły się pozornie w ciągu nocy?

Czytać dalej znajdować out jak stres może dodawać lata twój twarz plus naturalni lekarstwa minimalizować stres w twój życiu - tak, ja jest ewentualny!

CHEMIA STRESU

Jestem pewien, że słyszałeś już wcześniej termin "hormon stresu" - ale czy wiesz, do czego on właściwie odnosi się?

Stres powoduje zmiany w chemii mózgu i ciała. W czasie stresu, twoje nadnercza uwalniają zwiększone ilości hormonu zwanego kortyzolem - powszechnie znanego jako "hormon stresu" - do twojego ciała.

Prawie każda komórka ma receptor, który może wchłonąć kortyzol. Oznacza to, że ma on duży wpływ na wiele obszarów ciała - w tym na Twoją skórę.

Sam kortyzol nie jest wcale "zły". Jest naturalnie obecny i korzystny dla organizmu w odpowiednich ilościach. Pomaga regulować ważne rzeczy, takie jak cykl snu/budzenia.

Problemy zaczynają się, gdy nadmiar kortyzolu jest stale uwalniany podczas długotrwałych okresów stresu. To właśnie wtedy może zacząć siać spustoszenie na Twojej skórze.

KORTYZOL - WRÓG KOLAGENU I ELASTYNY

Kortyzol nie gra ładnie z kolagenem i elastyną.

Kolagen i elastyna są włóknami białkowymi, które razem nadają Twojej skórze strukturę, jędrność i elastyczność. Kolagen jest odpowiedzialny za utrzymanie jędrności skóry, natomiast rola elastyny polega na utrzymaniu jej jędrności.

Kiedy te dwie elastyczne siły napędowe skóry ulegają uszkodzeniu, prowadzi to do oznak starzenia się skóry, które wszyscy znamy i których nie kochamy - zmarszczek i cienkich linii!

Nadmierna ilość kortyzolu powoduje rozpad i degradację kolagenu i elastyny. Z czasem skóra nie będzie w stanie odbijać się tak jak kiedyś.

Podczas gdy ilość kolagenu i elastyny naturalnie wytwarzanych w Twoim organizmie spowalnia z wiekiem, życie z wysokim poziomem stresu przyspiesza ten proces. Jeśli nie znajdziesz sposobu na kontrolowanie poziomu stresu, możesz wyglądać na znacznie starszego od lat.

INFLAMMACJA

Cała gama stanów chorobowych skóry, w tym trądzik, suchość, nadwrażliwość i przedwczesne starzenie się, wiąże się ze stanami zapalnymi w organizmie.

"Zapalenie" stało się nieco brzmiącym słowem, ale w zasadzie jest to naturalna reakcja Twojego organizmu na postrzegane zagrożenie - od sezonowych alergii po stres.

Tak jak w przypadku kortyzolu, tymczasowa reakcja zapalna jest zdrowa dla organizmu, który może bronić się przed prawdziwymi zagrożeniami, takimi jak wirusy.

Jaki jest problem? Jeżeli twój ciało jest w stałym stanie stresu, ja jest także w stałym stanie zapalnym. Ta pętla stanu zapalnego osłabia strukturę skóry, niszcząc kolagen i elastynę.

STRES I SEN

Podczas gdy wysoki poziom kortyzolu spowodowany przewlekłym stresem przyspiesza przedwczesne oznaki starzenia się, stres oddziałuje również w mniej bezpośredni sposób na Twoją skórę.

Sen jest duży!

Jeśli zmagasz się z problemem jakości snu w nocy, ponieważ w twoim umyśle wciąż pojawiają się niespokojne myśli, twoja skóra na tym ucierpi.

Podczas snu Twoje ciało produkuje hormon wzrostu, który jest hormonem peptydowym niezbędnym do stymulowania regeneracji i wzrostu komórek.

Hormon wzrostu stymuluje również syntezę kolagenu. Jeśli nie śpisz wystarczająco głęboko, jakość snu hamuje wzrost hormonu wzrostu - zmniejszając produkcję kolagenu i regenerację komórek.

Prowadzi to do zwiększenia zmarszczek, linii mimicznych i ogólnie do matowej, pozbawionej blasku cery.

NATURALNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZMNIEJSZANIA POZIOMU STRESU

To oczywiste, że kontrolowanie poziomu stresu jest kluczem do zminimalizowania oznak starzenia się z powodu stresu.

Czasami łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić, prawda?!

Aby ci pomóc, zebrałem kilka naturalnych sposobów, aby uzyskać spokojniejszą przestrzeń na głowę i utrzymać w ryzach te zmiażdżające kolagen poziomy kortyzolu.

Spróbuj suplementu oleju rybnego.

Wykazano, że olej rybny obniża poziom kortyzolu. Jeśli przechodzisz przez stresujący okres, możesz rozważyć dodanie suplementu z oleju rybnego do swojej codziennej diety.

Unikaj słodkiej, przetworzonej żywności

To kuszące chrupać twój sposób przez rodzinnej wielkości bloku czekolady (bez rodziny!), gdy rzeczy dostają przytłaczającym. Zła wiadomość jest słodka, przetworzone jedzenie zwiększa poziom cukru we krwi.

Ten skok sygnalizuje, że nadnercza wydzielają dodatkowy kortyzol, który reguluje poziom cukru we krwi. Masz więc jeszcze więcej hormonu stresu pulsującego w twoim organizmie.

Spróbuj techniki oddechowej 4-8-7

Wiele osób przysięga na ten klasyczny sposób oddychania, aby w stresującej sytuacji uzyskać kontrolę nad sobą.

  • Powoli wdychaj przez nos, aby policzyć do 4,

  • Wstrzymaj oddech, żeby policzyć do 8, i

  • Wydychaj powoli przez usta na liczbę 7.

Daj spróbować i zobacz!

Zamień kawę na herbatę ziołową

Zamiast tego należy pominąć latte (lub 3) na rzecz uspokajającego naparu. Spróbuj rumianku na początek, zmniejsza stres i niepokój, pomaga leczyć bezsenność i rozluźnia mięśnie.

Skorzystaj z mocy aromaterapii

Użyj olejku eterycznego, aby uspokoić zmartwiony umysł. Olejek cytrynowy lub lawendowy, są znane z tego, że pomagają w stresie i relaksie.