Naturalne olejki do pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy. W jakim składzie należy kupować kosmetyki?

Uważa się, że kobiety coraz częściej zwracają uwagę na skład zakupów kosmetyków, w związku z poszukiwaniem produktów naturalnych. Chociaż nadal wiele osób wybiera kosmetyki zwracając uwagę na kolor etykiety, zapach. Portal niezależna.pl podaje, że produkty kolorowe i piankowe mogą zawierać substancje szkodliwe. Z jakimi składnikami należy wybierać kosmetyki?

Przed podjęciem decyzji o zakupie produktu, należy dokładnie przeanalizować jego skład. Przeciwutleniacze, witaminy C i E, retinol, kwas hialuronowy to składniki, które mają pozytywny wpływ, pomagają odmłodzić i zachować zdrowie skóry - informuje portal niezależna.pl.

  • Kosmetyki zawierające retinol powinny być stosowane na skórę trądzikową, problematyczną z niedoskonałościami. Pomaga w wygładzaniu zmarszczek, daje skórze naturalną odnowę. Retinol może podrażniać skórę, dlatego należy to uwzględnić przy wyborze kosmetyków.
  • Składnik kwas hialuronowy wygładza i przeciwdziała starzeniu się skóry.
  • Witamina E i resweratrol spowalniają proces starzenia się skóry, mają działanie antyoksydacyjne. Jednocześnie witamina E odżywia i nawilża skórę.
  • Witamina C zawiera wiele korzystnych funkcji, w tym odmładza skórę i wygładza zmarszczki, poprawiając ogólny wygląd skóry. Ma działanie antyoksydacyjne.

Na półce należy dokładnie przeanalizować skład wybranych kosmetyków, tak aby środek pielęgnacyjny zawierał korzystne substancje. Dermatolog i kosmetolog pomoże Ci w doborze właściwej pielęgnacji skóry, z uwzględnieniem wszystkich jej cech szczególnych.