Porady i ciekawostki

Półwysep Arabski: 6 rzeczy, z których słynie Salalah

Turystyka w regionie Zatoki Perskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród podróżnych. Oczywiście każda lokalizacja z plażą jest pewnym miejscem na wakacje, ale to cuda natury i kulturowe powiązania z historią Omanu pomagają przyciągnąć turystów.

Salalah jest stolicą prowincji Dhofar w Omanie. Sezon monsunowy w mieście przyciąga tysiące turystów na Bliski Wschód w okresie od czerwca do września. Salalah jest domem dla grobowców czterech proroków i kilku starożytnych stanowisk archeologicznych.

W związku z tym, że Salalah jest miastem, w którym nie ma żadnych atrakcji, warto wybrać się na wycieczkę do Salalah.

Podróż do Zatoki Perskiej jest bardziej gorąca niż pogoda

Niektórzy ludzie wolą podróżować w kółko do tego samego miejsca na wakacje. Najlepiej czują się w nowych, ale znanych im miejscach. Inni wierzą w to, że warto wyjść poza swoją strefę komfortu i zanurzyć się w nowych kulturach i doświadczeniach.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym podróżnikiem na Bliskim Wschodzie, czy byłeś tam już wcześniej, Salalah jest jednym z najgorętszych przystanków turystycznych i nie mamy na myśli pogody. Jasne, klimat jest bonusem, ale to nie jest to, co umieściło miasto na listach wiaderek.

6 popularnych przystanków w Salalah

Opalanie się na plaży przez tydzień to dobre wakacje. Ale brak poznania oferty miasta to stracona okazja, by nasycić się czymś więcej niż tylko słońcem. 6 rzeczy, z których znana jest Salalah to m.in.

1. Festiwal Salalah świętujący sezon monsunowy. Sezon monsunowy od czerwca do września jest tak ważny dla miasta, że istnieje festiwal, aby uczcić zmianę pogody. Podczas gdy Salalah jest wilgotne i gorące przez większość roku, przez te trzy miesiące powietrze jest chłodne i deszczowe.

2. Pachnąca droga przez muzeum ziemi Frankincense. Frankincense odegrał rolę w handlu podczas wczesnych lat miasta. Znajduje się na terenie ruin archeologicznych jest muzeum poświęcone wpływowi Frankincense miał na tworzenie miasta i innych lokalnych aromatycznych perfum.

3. Plaża i rozległy widok z jaskini Al Marneef. Z jaskini roztacza się widok na plażę Al Mughsayl i dziury Mughsayl Blowholes. Naturalnie występujące fontanny w ziemi uwalniają stały strumień wody w powietrzu, ku uciesze zarówno turystów, jak i mieszkańców.

4. Tradycyjna architektura islamska Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboosa. Masywny meczet został zbudowany jako dar dla Omanu od sułtana Qaboosa na początku lat 90-tych. Turyści mogą zwiedzać teren religijny, gdy nie jest on używany do codziennej modlitwy. Goście proszeni są o ubranie się z szacunkiem, zgodnie z lokalnymi zwyczajami.

5. Starożytne ruiny archeologiczne Starego Miasta Sumhuram. Sumhuram był używany dawno temu jako główny port do eksportu kadzideł. Ruiny pozostają popularnym punktem turystycznym na wybrzeżu.

6. Sklep i kuchnia w centrum handlowym Salalah Gardens. Wizyta w nowoczesnym centrum handlowym może wyprowadzić turystów ze starożytnych ruin i z powrotem do teraźniejszości. W centrum handlowym znajduje się wiele sklepów i restauracji z towarami i kuchnią inspirowaną Bliskim Wschodem.

Bliski Wschód to Twoja następna nieoczekiwana destynacja wakacyjna

Wakacje w Zatoce Perskiej mogą nie być czymś, o czym nigdy wcześniej nie myślałeś. Jednak miasto Salalah jest warte zobaczenia ze względu na swoje głębokie korzenie w starożytnych cywilizacjach.