Porady i ciekawostki

Porady dotyczące makijażu dla osób noszących szkła kontaktowe

Jeśli niedawno zaczęłaś nosić soczewki kontaktowe - lub zamierzasz to zrobić - ważne jest, abyś była ostrożna, jeśli chodzi o makijaż. Być może nie jest to coś, co brałaś pod uwagę, ale musisz być ostrożna podczas noszenia makijażu z kontaktami, aby zapobiec dyskomfortowi. W tym poście znajdziesz kilka wskazówek, które powinny pomóc Ci w noszeniu makijażu bez powodowania problemów z soczewkami kontaktowymi.

Unikaj olejków i kremów

Po pierwsze, chcesz się upewnić, że używasz właściwych produktów. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się unikanie wszelkich produktów do makijażu, które zawierają olej, ponieważ mieszanie oleju z wodą może spowodować zmętnienie soczewek i dyskomfort. Dodatkowo, należy zawsze zakładać soczewki przed nałożeniem makijażu i wyjmować je przed jego usunięciem. Powinnaś również zawsze myć ręce przed kontaktem z soczewkami.

Ostrożnie wybieraj tusz do rzęs

Musisz być również ostrożna przy wyborze tuszu do rzęs. Tusze do rzęs często zawierają włókna, które mogą się zlepiać i utknąć w oku - jest to coś, czego zdecydowanie chcesz uniknąć! Warto poczytać o tuszach do rzęs i wybrać taki, który jest bezpieczny do stosowania z soczewkami kontaktowymi. Ogólnie rzecz biorąc, są to produkty hipoalergiczne, bezolejowe, bezzapachowe, nie zawierające włókien i niewodoodporne.

Zmień soczewki na jednodniowe

Jeśli nosisz miesięczne soczewki kontaktowe, może się okazać, że najlepiej jest zmienić je na soczewki jednodniowe. Jest tak dlatego, że są one uważane za zdrowszy i bardziej higieniczny wybór, ponieważ nie musisz się martwić o utrzymanie ich w czystości i codzienne gromadzenie się osadów. Jeśli nie radzisz sobie z soczewkami jednodniowymi, upewnij się, że jesteś sumienny w ich czyszczeniu i zawsze myj ręce, kiedy masz do czynienia z soczewkami.

Unikaj linii wodnej

Podczas stosowania makijażu, należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć linii wodnej (wewnętrzna linia rzęs). Nie tylko będzie to bolesne, ale okaże się, że może również zablokować gruczoły, które utrzymują twoje oczy nawilżone. Może to spowodować suchość oczu i styki, które mogą powodować znaczny dyskomfort i ból. Upewnij się, że zawsze stosujesz eyeliner do zewnętrznej części powiek.

Jeśli właśnie zaczęłaś nosić soczewki kontaktowe, ważne jest, abyś wiedziała, jak bezpiecznie stosować makijaż, aby uniknąć podrażnienia lub nawet zainfekowania oczu. Te wskazówki powinny pomóc Ci w pewnej aplikacji makijażu podczas noszenia soczewek kontaktowych, abyś mogła wyglądać i czuć się jak najlepiej podczas noszenia soczewek kontaktowych i uniknąć jakiegokolwiek dyskomfortu. Może to wymagać przyzwyczajenia, ale kiedy już będziesz wiedziała co robisz, stanie się to o wiele łatwiejsze.