Kosmetyki naturalne

Problem z parabenami

Większość produktów kosmetycznych, które kupujemy w dzisiejszych czasach, zawiera parabeny. Często można je znaleźć w kosmetykach i produktach higieny osobistej, takich jak szampony, kremy nawilżające, kosmetyki do makijażu, dezodoranty, a nawet pasty do zębów, dlatego często trudno jest znaleźć produkty, do których nie dodano tej substancji chemicznej.

Czym więc dokładnie jest paraben lub parabeny? Parabeny należą do klasy substancji chemicznych często stosowanych jako konserwanty w przemyśle kosmetycznym i są wykorzystywane głównie do zapobiegania rozwojowi bakterii i grzybów oraz do znacznego przedłużenia okresu trwałości produktów. Jest to bardzo ważna funkcja i brzmi dość nieszkodliwie, ale jak wiele konserwantów parabeny mogą czasami powodować problemy, takie jak kontaktowe zapalenie skóry, trądzik różowaty i reakcje u osób z alergią na parabeny lub wrażliwością chemiczną.

Bardziej poważnie, nie było wiele badań, które mówią, że parabeny są bezpieczne dla codziennego użytku, ale inni powiązali go z rakiem. Jest tak dlatego, że znaleziono je w bardzo niskich stężeniach w guzach raka piersi. Parabeny wykazują również zdolność do lekkiego naśladowania estrogenu (hormonu, o którym wiadomo, że odgrywa rolę w rozwoju raka piersi). Jest to kontrowersyjny temat, ale ponieważ w zasadzie nie wiadomo, czy parabeny są szkodliwe, czy nie, unikanie stosowania produktów zawierających parabeny, kiedy tylko można, jest prawdopodobnie dobrym pomysłem.

kosmetyki

Kiedy produkt jest stosowany na skórę, pozostaje na niej przez cały dzień i jest wchłaniany przez organizm. Substancje migrują ze skóry bezpośrednio do krwiobiegu. Po co więc ryzykować, jeśli można tego uniknąć?

Większość kosmetyków do makijażu zawiera parabeny, ale Alexami jest tutaj, aby pomóc. Odmawiamy stosowania tanich wypełniaczy i stawiamy na bezpieczne, wysokiej jakości składniki, pozostając wierni naszej obietnicy podkreślenia Twojego naturalnego piękna poprzez unikanie wszelkich dodatków, które, jak udowodniono, mogą potencjalnie zaszkodzić Twojemu dobremu samopoczuciu. Wszystkie produkty Alexami są wolne od parabenów.