Porady i ciekawostki

Co zrobić by obrzęki i cienie zniknęły

Ciemne kręgi lub opuchlizna są często oznaką zmęczenia i znużenia, nie mając optymalnych wymagań dotyczących snu. Może to być jeden z wielu powodów, dla których pojawiają się ciemne plamy i opuchlizna.

Przyczyną obrzęku i opuchlizny są dwa różne zjawiska w okolicy oczu.

Obrzęk odnosi się do nagromadzenia tłuszczu spowodowanego zaburzeniem przepływu chłonki, podczas gdy cienie pojawiają się, gdy płyn gromadzi się wokół oczu, co z kolei prowadzi do przebarwień w tym regionie.

Zjawiska te powstają ze względu na szczególne właściwości skóry wokół oczu. Skóra pod oczami jest rzeczywiście trzykrotnie cieńsza niż reszta skóry na twarzy i sześciokrotnie cieńsza niż skóra ciała. Dlatego też skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa.

Obrzęk lub worki pod oczami mogą być spowodowane brakiem snu i ćwiczeń, spożyciem alkoholu i papierosów lub oznaką choroby. Wiek odgrywa jednak pewną rolę ze względu na fakt, że z czasem mięśnie i tkanki łączne tracą swoją elastyczność.

Niewiele można zrobić, aby poprawić wygląd ciemnych kręgów. Natomiast worki pod oczami można zmniejszyć poprzez włączenie do nich następujących elementów:

  • Środki chłodzące, takie jak kostki lodu, schłodzone torebki z herbatą lub plasterki ogórka mogą przeciwdziałać obrzękom. Wystarczy umieścić preferowany środek chłodzący na powierzchni skóry i pozwolić mu działać magicznie przez około 20 minut.
  • Zwiększyć spożycie wody. Pomoże to zwalczyć opuchliznę i korzystnie wpłynie na Twoje ogólne zdrowie.
  • Zmniejszenie spożycia soli może doprowadzić do zmniejszenia opuchlizny pod oczami.
  • Zapewnienie odpowiedniej ilości snu jest ważne dla organizmu. Brak snu powoduje opuchliznę pod oczami.
  • Plastry ziemniaka na oczach: Katecholaza zawarta w ziemniakach jest również powszechnie stosowana jako składnik produktów do pielęgnacji skóry.
  • Masowanie skóry pod oczami może prowadzić do poprawy jej wyglądu. Wystarczy użyć dwóch palców, aby delikatnie masować ten obszar okrężnymi ruchami.
  • Obecnie bardzo modne: Yotox. To jest joga dla twarzy. W internecie znajdziecie szereg różnych ćwiczeń, które pomogą przeciwdziałać cieniom i opuchliźnie.