Porady i ciekawostki

Rodzaje ust i jak sprawić, by były nieskazitelne

Usta są jedną z najbardziej widocznych cech twarzy i jedną z pierwszych, na które zwracamy uwagę spotykając kogoś. Dla większości ludzi pulchna, pełna para ust jest pociągająca i jest oznaką młodości i zdrowia. Pocenie się na górnej wardze jest dość powszechnym problemem. Pojawia się on, gdy twoje gruczoły potowe idą w hipernapęd, a powstający pot powoduje, że twoja górna warga ciemnieje. Podczas gdy pocenie się w górnej wardze jest normalne, gdy jesteś gorący lub ćwiczysz, nadmierne pocenie się z górnej wargi może być kłopotliwe, nie każdy jest obdarzony doskonałym kisser, i aby przywrócić młodzieńczy wygląd swoim ustom, możesz chcieć dowiedzieć się, jak sprawić, by twoje usta wyglądały bez skazy.

1. Usta w kształcie serca

Usta w kształcie serca to najlepszy typ ust. Są one seksowne, piękne i uwodzicielskie. Usta w kształcie serca lub łuk Kupidyna to klasyka urody, która wygląda świetnie na kobietach o wszystkich kształtach i rozmiarach. Ta nieskazitelna cecha urody jest łatwo osiągalna, ale nadanie ustom kształtu serca wymaga nieco wprawy.

Porady dotyczące makijażu ust w kształcie serca

Dzięki tej prostej sztuczce makijażowej nadasz swoim ustom kształt serca.

-Pomaluj środek ust czerwoną szminką.

-Obrysuj zewnętrzne krawędzie ust ciemniejszą czerwoną szminką.

-Następnie, wypełnij zewnętrzne wargi jasnym, czerwonym błyszczykiem.

2. Usta ciężkie od góry

Popularnym typem ust są usta typu top-heavy, zwane również heavy-lidded. Wiele czynników, w tym genetyka i ekspozycja na słońce, może spowodować, że Twoje usta będą bardziej obciążone. Jeżeli masz kształt górnej części ust, mogą one wydawać się pełniejsze lub kuliste.

Wskazówki dotyczące makijażu dla ciężkich ust

Usta, duże lub małe, cienkie lub pełne, to coś, co każda osoba wypróbowuje. Piękno jest w oku obserwatora. Jest to kwestia gustu. Ale, jeśli masz cienkie usta i chcesz, aby twoje usta wyglądają pełniejsze, można zrobić to bez wysiłku. Aby to zrobić, musisz zrobić konturówkę do ust i wypełnić nią swoje usta. Użyj skośnego pędzla, aby narysować eyeliner na zewnętrznych kącikach ust, a następnie wypełnić usta z linerem, aby stworzyć cienką linię, która oddziela twoją naturalną linię warg od linii warg. Pomaga to Twoim ustom wyglądać na bardziej pulchne i pełniejsze.

3. Pełne usta

Pełne usta to cecha urody, którą większość kobiet podziwia u innych kobiet. Im pełniejsze są Twoje usta, tym lepiej wyglądasz. Pełne usta są jednym z najbardziej popularnych typów ust. Pełne usta dodają objętości i wymiaru Twojej twarzy.

Porady dotyczące makijażu dla pełnych ust

Pełne i wyraziste usta można wykreować na wiele sposobów. Najbardziej podstawową i prawdopodobnie najłatwiejszą metodą jest nałożenie kredki do ust na zewnętrzne krawędzie linii ust, a następnie wypełnienie reszty ust konturówką lub szminką w tym samym kolorze co kredka. Technika ta może również sprawić, że szminka będzie trwać dłużej i zamaskować linie szminki wokół ust.

4. Cienkie usta

Jest to jeden z wielu powodów, że cienkie usta są atrakcyjne. Usta są rodzajem najbardziej okrągłej części twarzy, a cienkie usta przyciągają uwagę do twarzy, dzięki czemu wydaje się cieńsze. Cienkie usta nie są oczywiście jedyną zaletą cienkich ust, ale z pewnością pomagają.

Porady dotyczące makijażu cienkich ust

Jeżeli masz naturalnie pełne usta, prawdopodobnie chcesz je podkreślić i przestać wyglądać na obrzmiałe.

-Aby wyszczuplić usta, możesz je wzmocnić za pomocą serum do ust,

- Możesz spróbować użyć konturówki, aby podkreślić usta.

-Aby Twoje usta wyglądały na mniejsze, spróbuj nałożyć lekki podkład na usta, a następnie podkreślić je rozświetlaczem.

5. Szerokie usta

Szerokie usta są w modzie, i nie bez powodu: Są piękne. Szerokie usta to usta kobiety lub mężczyzny, które sprawiają wrażenie pełnych, a nie pełnych vermillionu.

Porady dotyczące makijażu szerokich ust

Wymyślanie jak zrobić makijaż szerokich ust jest kreatywnym i ciekawym ćwiczeniem w aplikacji makijażu. Aby usta wyglądały szeroko, nałóż szminkę na środek ust, a następnie lekkimi pociągnięciami tego samego koloru zacznij od zewnętrznej strony ust. W zależności od rodzaju szminki, której używasz, możesz również użyć koloru 1/2 cala powyżej linii warg. Stworzy to linię w kształcie litery s, która optycznie poszerzy usta.

6. Małe usta

Małe usta, wraz z cienkimi wargami, są uważane za defekt urody. Osoba z małymi ustami ma cienkie usta, które są zazwyczaj przezroczyste lub półprzezroczyste. Małe usta nazywane są również mikro/nano ustami.

Porady dotyczące makijażu małych ust

-Pierwszym krokiem w wykonaniu makijażu małych ust jest zagruntowanie ust. Możesz je pokryć wazeliną.

-Następnie, zastosuj szminkę. Nie musisz używać tak dużo szminki, wystarczy delikatna warstwa. Po nałożeniu szminki, dodaj trochę różu do policzków. Spróbuj zastosować lekki rumieniec; to podkreśli twoje usta.

-Ostatni krok to dodanie eyelinera. Nałóż eyeliner w wewnętrznym kąciku i wysuń go na zewnątrz. Możesz również nanieść cienką linię na wewnętrzną krawędź oka. To wszystko! Teraz dowiedziałaś się, jak zrobić makijaż małych ust.

7. Okrągłe usta

Im bardziej okrągłe usta, tym bardziej kobiece. Okrągłe usta, lub pełne usta, są jedną z najbardziej atrakcyjnych cech, jakie może mieć kobieta.

Wskazówki dotyczące makijażu dla okrągłych ust

1. Zacznij od ust. Nałóż (lub przeciągnij) balsam do ust, aby je nawilżyć i ochronić.

2. Nałóż konturówkę. Nałóż konturówkę na górną i dolną wargę lub na górną i dolną wargę oraz wewnętrzny kącik.

3. Dodaj koloru. Użyj konturówki, aby zdefiniować i nadać kształt ustom, a następnie wypełnij je szminką lub konturówką.

4. Uwydatnij usta. Pędzelkiem do korektora nałóż korektor bezpośrednio pod górną i dolną wargą, a następnie rozprowadź go aplikatorem z gąbeczką.

5. Wykończenie. Popraw szminkę za pomocą pędzelka do ust lub użyj małego pędzelka do korektora, aby nałożyć odrobinę korektora na dolną wargę.