Porady i ciekawostki

Rodzaje włosów i ich pielęgnacja

Nie ma jednej, szybkiej sztuczki, by dbać o wszystkie rodzaje włosów. W tym artykule wyjaśniono rodzaje włosów i odpowiadające im wskazówki dotyczące pielęgnacji.

Kosmetyki organiczne są korzystne, ponieważ mają wpływ na włosy i skórę głowy. Środki powierzchniowo czynne pochodzące z surowców odnawialnych są delikatne, a wysokiej jakości wyciągi roślinne, olejki eteryczne i tłuszcze roślinne pielęgnują skórę głowy i włosy. Codzienne oczyszczanie i pielęgnacja są możliwe przy użyciu kosmetyków organicznych, ponieważ są one wolne od agresywnych czynników, takich jak syntetyczne środki konserwujące, barwniki i substancje zapachowe.

Włosy suche i kruche

Włosy dłuższe i/lub poddane zabiegom chemicznym często cierpią na suchość i mają kruchą strukturę. Regularnie pojawiają się rozdwojone końcówki i pęknięcia włosów. Unikaj w miarę możliwości korzystania z ciepła i zdecyduj się na suszenie na powietrzu. Należy również unikać zabiegów chemicznych, takich jak chemiczne farby do włosów i rozjaśniacze, a także zabiegi trwałej ondulacji.

Suche i łuszczące się włosy

Intensywna pielęgnacja jest konieczna, gdy skóra głowy jest sucha i łuszcząca się. Do zwalczania tego problemu najlepiej nadają się naturalne zabiegi jogurtowe lub maski na włosy, które zawierają olej arganowy. W obu przypadkach płatki uwalniają się od skóry głowy. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, gdy zabieg jest wmasowywany w skórę głowy i włosy owinięte w ręcznik przez około 30 minut. Następnie wystarczy spłukać włosy czystą wodą. Ważne jest, aby nie spłukiwać włosów wodą, która jest zbyt gorąca, ani nie wystawiać ich na działanie gorącego powietrza z suszarki. Woda różana może pomóc chronić skórę przed wysuszeniem, szczególnie zimą, kiedy pomieszczenia są często ogrzewane.

Włosy cienkie i delikatne

W przypadku delikatnych i cienkich włosów konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i dobór odpowiednich produktów. Najlepiej jest używać naturalnych szczotek. W celu zwiększenia objętości włosów należy spróbować użyć wałków lub lokówek. Ostrożnie owiń fragmenty włosów wokół lokówki i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Należy koniecznie stosować zdrową i zrównoważoną dietę. Będzie to korzystne dla włosów i ciała. Upewnij się, że ciało otrzymuje odpowiednie składniki odżywcze, takie jak białko, żelazo, cynk, witamina B i witamina H.

Włosy farbowane

Pigmenty są tracone podczas oczyszczania, ponieważ skóra włosa puchnie, a szampon jest w stanie przeniknąć do włókna włosa. Potrzebne są zatem produkty chroniące kolor, ponieważ zapobiegają zbyt dużemu puchnięciu otoczki włosa. Produkty te chronią włosy i po spłukaniu zimną wodą zachowują połysk.

Skalp wrażliwy i swędzący

Wrażliwa i swędząca skóra głowy wymaga ukojenia. Olejki organiczne są pod tym względem idealne i mogą być stosowane jako środek do pielęgnacji włosów. Osiąga doskonałe rezultaty, zabiegi te powinny być wykonywane raz w tygodniu i pozostawione do aktywacji na noc. Owiń ręcznik wokół poduszki, aby chronić prześcieradła. Następnego dnia rano spłukać włosy czystą wodą.