Porady i ciekawostki

Sztuka tonowania

Tonery zostały pierwotnie stworzone do oczyszczania i ogólnej pielęgnacji skóry. Tonery zostały wprowadzone na rynek jako "odświeżacze skóry" ze względu na ich właściwości chłodzące. Tonery przeszły długą drogę od pierwszych preparatów, głównie mieszanek na bazie alkoholu z wodą różaną, boraksem, gliceryną, solami cynku i glinu, mentolami i kamforą, a także innymi składnikami. Czytałem nawet w pseudonaukowym artykule z lat 70-tych XX wieku, że "olej żółwiowy" był składnikiem gwiazdy w tak wielu tonerach, to znaczy na poważnie?

Tonery nowej generacji, dostarczają przeciwutleniaczy, nawilżają i uelastyczniają. Dobrze opracowany naturalny toner to świetna opcja, aby zaoszczędzić na kremie nawilżającym lub serum, ponieważ może być konieczne zastosowanie mniejszych ilości tego typu tonerów. Istnieje jednak kilka błędnych przekonań, które słyszałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Oto wybór tych gorszych.

- Alkohol w tonerze ma działanie ściągające. Fałszywe: Alkohol jest używany w tonerze, aby dać stabilność, zapobiega rozwojowi bakterii (jeśli jest używany około 10%) i zwiększa rozpuszczalność olejków eterycznych lub perfum. Alkohol syntetyczny lub naturalny jest zbyt surowy dla skóry. Efekt ściągający jest bardziej optyczny ze względu na stan zapalny skóry po zastosowaniu alkoholu, dzięki czemu pory wyglądają na mniejsze.

- Jest to łatwy produkt do przygotowania w domuFalse: W Internecie istnieje wiele przepisów, w których zaleca się gotowanie torebki z herbatą i dodawanie miodu lub olejków eterycznych w celu jej zachowania. Preparat ten jest idealnym "bulionem" dla rozwoju bakterii i grzybów.

- Jest to następujący krok po oczyszczeniu, aby usunąć uparty makijaż lub pozostałości produktu czyszczącegoFalse: prawidłowe oczyszczanie jest wystarczające, aby nie pozostały żadne pozostałości na skórze.

- Zastąpienie toneru wodą różaną lub jaśminem jest ważną naturalną alternatywą.Fałsz: mogą być przyjemne i zmysłowe, ale w bardzo niewielkim stopniu przyczyniają się do zdrowia skóry i nie zastępują toneru - Tonery złuszczające (kwaśne tonery) zaleca się stosować 3 razy w tygodniuFalse: Powtarzające się złuszczanie może spowodować poważne uszkodzenia górnych warstw naskórka, biorąc pod uwagę, że preparaty te zawierają duże dawki chemicznych środków złuszczających.

- Przydatne w aerozolu jest zabranie go na planeFalse: Ponieważ zwykle są one sformułowane przy użyciu środków utrzymujących wilgoć, które w suchym środowisku, takim jak wnętrze samolotu, przyciągają wodę ze skóry, pozostawiając ją odwodnioną.

Skupiając się na Ultra Revitalising Elixir I, stworzyłem wielozadaniowy produkt, który jest w stanie ukoić nawet najbardziej wrażliwą skórę, jednocześnie dostarczając zdrowych składników tym, którzy chcą poprawić swoją kondycję.

Kluczowe składniki to..:

- Hydrolizat sacharydowy: jest to mieszanka związków aktywnych otrzymywana w wyniku enzymatycznej hydrolizy jagód Schizandra, o unikalnej kompozycji peptydów, cukrów i kwasów hydroksylowych. Kombinacja ta poprawia funkcję barierową i wycisza zestresowaną skórę.

- Wyciąg z ogórka: środek łagodzący i odświeżający, który poprawia elastyczność i sprężystość skóry.

- Skrobia ryżowa: Tworzy świetny film ochronny.- Alantoina: Zmniejsza podrażnienia skóry, wspomagając naturalną regenerację komórek skóry i poprawia zatrzymywanie wilgoci w skórze, zapewniając jednocześnie efekt wygładzający - Wyciąg z baldaszkowatych Artemisia: Chroni skórę o właściwościach przeciwutleniających i zwalczających rodniki. Ponadto działa również jako antybakteryjny.