Kosmetyki naturalne

Tendencja kurczenia się produktów

Podczas gdy kurczenie się produktów wydaje się być coraz powszechniejsze z powodu wahań cen surowców i globalnego kryzysu finansowego, w Alexami Cosmetics robimy co w naszej mocy, aby odwrócić ten trend. Wierzymy, że nadmiar opakowań jest zarówno szkodliwy dla środowiska, jak i mylący dla konsumentów.

Czym więc jest kurczenie się produktu, znane również jako "kurczenie się opakowania"?

Jest to sytuacja, w której zawartość produktu zmniejsza się, ale wielkość opakowania i cena pozostają bez zmian. Staje się to coraz bardziej powszechne, ponieważ wzrosły ceny towarów, koszty transportu i produkcji. Zamiast przenosić kolejną podwyżkę cen na klientów, niektóre firmy decydują się na zmniejszenie objętości produktu, co jednak może być mylące dla konsumentów, ponieważ rzeczywisty rozmiar opakowania może wyglądać tak samo, ale waga zawartości została zmniejszona.

W Australii, kiedy popularne marki czekolady i piwa zostały poddane "spożywczemu promieniowi skurczenia", doszło do powszechnego oburzenia klientów. Jednak porównywanie cen w przeliczeniu na objętość staje się łatwiejsze w supermarketach dzięki niedawnemu wprowadzeniu obowiązkowych cen jednostkowych, czyli podawaniu ceny produktu w zależności od wagi lub innych wymiarów, takich jak cena za arkusz papieru toaletowego, aby umożliwić klientom łatwiejsze porównywanie różnych rozmiarów tego samego produktu.

Jednak w przypadku towarów, które nie są sprzedawane w supermarketach, nie istnieją jeszcze takie obowiązkowe przepisy. To sprawia, że konsumenci mają coraz większe trudności, a także stanowi wyzwanie dla świadomych ekologicznie i społecznie marek, takich jak Alexami Cosmetics, które starają się oferować większą ilość produktów wysokiej jakości za cenę, która na zewnątrz może wydawać się wyższa.

Przykładowo , produkt sygnowany marką Alexami, profesjonalny podkład mineralny w proszku, bronzer i puder rozświetlający, waży 20g netto, czyli ponad dwukrotnie więcej niż standardowy produkt o wadze 8g i aż pięciokrotnie więcej niż coraz częściej spotykany produkt o wadze 4g.

Kiedy Alexami Cosmetics początkowo zaczęło zwracać się do swojego głównego rynku docelowego, czyli salonów kosmetycznych i profesjonalnych makijażystów z prośbą o dystrybucję produktu, niektórzy z nich wyrazili zaniepokojenie ceną produktu. Porównywalne produkty innych producentów wydają się tańsze, gdy porównuje się ich opakowania, podczas gdy w rzeczywistości cena produktu Alexami jest nawet o 60% niższa, gdy ocenia się stosunek ceny do objętości jednostkowej.

Ponieważ kosmetyki sprzedawane poza supermarketami nie podlegają obowiązkowym cenom jednostkowym, to do konsumentów należy odrobienie pracy domowej. "Coraz częściej ludzie sprawdzają etykiety, aby uniknąć toksycznych składników, dlatego chcielibyśmy zachęcić konsumentów do porównywania rozmiarów produktów podczas zakupów.

"Wszystkie nasze opakowania i materiały marketingowe są drukowane tuszem sojowym na papierze z recyklingu przy użyciu technologii druku w 100% bezwodnego, oferujemy również wkłady do produktów i większe rozmiary produktów, aby ograniczyć ilość niepotrzebnych odpadów opakowaniowych, a do produkcji pędzli kosmetycznych używamy odnawialnego bambusa i syntetycznego włosia, co sprawia, że nasze produkty są wolne od okrucieństwa i przyjazne dla środowiska. Jest to praktyka, którą chcielibyśmy, aby stosowało więcej firm.

"Takie działania pozwalają również zaoszczędzić na kosztach pracy, a oferując wkłady i produkty o wysokiej wartości, przyciągniesz również lojalnych klientów".

kosmetyk

"Podczas zakupów zawsze sprawdzam gramy i składniki. Cena nie zawsze jest tym, czym się wydaje. się wydaje. I chcę wartościalue, ale oczywiście zależy mi również na jakości. Konsumenci muszą sprawdzić, czy użyto tylko składników najlepszej jakości, ponieważ wszyscy wolimy zapłacić raz niż dwa razy.ponieważ wszyscy wolimy zapłacić raz niż dwa razy. Jeśli kupisz coś taniego i to nie działa, musisz potem wrócić i kupić lepszą jakość, aby to zastąpić. Więc płacisz dwa razy i tracisz dwa razy więcej czasu. Lepiej jest odrobić pracę domową, zbadać zawartość, spojrzeć na wagę, przeczytać opisy i etykiety i dokonać wyboru w oparciu o jakość i stosunek jakości do ceny."

Dowiedz się więcej na http://tersha.pl/.