Porady i ciekawostki

Ekspozycja i jak ona wpływa na zdrowie skóry

Termin "exposome" odnosi się do wszystkich ekspozycji, zarówno środowiskowych, jak i związanych ze stylem życia, którym dana osoba jest poddawana od urodzenia do śmierci. Innymi słowy, jest to analiza nie-genetycznych czynników ryzyka (syntetyczne substancje chemiczne, składniki diety, stresory psychospołeczne i czynniki fizyczne) i naszych odpowiednich reakcji biologicznych. Dlatego też, niestety, nawet jeśli mieszkasz na rajskiej wyspie na środku (czystego) oceanu, oznacza to, że twoje środowisko może nadal wpływać na ciebie! Więc, czy jesteś gotów dowiedzieć się więcej na temat tego exposomu i jak wpływa on na zdrowie Twojej skóry? Rzućmy okiem... Ta stosunkowo nowa koncepcja i podejście w badaniach epidemiologicznych i biomedycznych jest bardzo podekscytowana przez niektórych naukowców, a wielu z nich wzywa do podjęcia większych wysiłków w celu mapowania ludzkiego exposomu, aby uchronić przyszłe pokolenia przed rosnącą liczbą chemicznych zanieczyszczeń w naszym środowisku.

Z badań exposome ustanawiających związki z chorobami skóry, stanami chorobowymi skóry i alergiami (by wymienić tylko kilka) do świata, w którym żyjemy, nic dziwnego, że jestem gorącą zwolenniczką tego, jak zdrowa skóra jest kluczem do szczęśliwej, zdrowszej skóry na dłużej! Można wybaczyć, że myślisz, iż wielkimi graczami w czynniku exposome i jego wpływie na zdrowie Twojej skóry są bardziej znane chemikalia, pestycydy lub metale ciężkie, ale to wykracza daleko poza to. Istnieją pewne podstępne elementy naszego codziennego, nowoczesnego życia, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie naszej skóry (a często nie jesteśmy tym mądrzejsi!). Ale nie martw się, jesteśmy pod ręką, aby przeciwdziałać ich skutkom...

ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA I DYM TYTONIOWY

Różne badania naukowe wskazują na niezaprzeczalny związek pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza (w tym dymem papierosowym) a pigmentacją, utratą elastyczności i zmarszczkami.Jak walczyć: Codzienne stosowanie przeciwutleniaczy, emolientów i składników błonotwórczych, takich jak skwalan, kwas hialuronowy, skrobia ryżowa, pomoże chronić Twoją skórę przed tym często niewidocznym wrogiem.

EKSPOZYCJA NA SŁOŃCE I NIEBIESKIE ŚWIATŁO Z URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

Zarówno promieniowanie UV jak i niebieskie światło stanowią zagrożenie dla zdrowia naszej skóry, ponieważ generują one wolne rodniki. (Witam, przedwczesne starzenie się!) Jak walczyć: Produkty do pielęgnacji skóry zawierające Buddleję (wyciąg z krzewu maślanego) do naprawy uszkodzeń komórek skóry, krwawnik pospolity i Primulę do przeciwdziałania przebarwieniom oraz Zużyty Wosk Zbożowy do łagodzenia podrażnień, to Twoi nowi najlepsi przyjaciele!

UŻYWANIE NIEWŁAŚCIWEGO RODZAJU PRODUKTÓW DO PIELĘGNACJI SKÓRY LUB KOSMETYKÓW

Używanie produktów, które nie są odpowiednie dla danego typu skóry lub stanu zdrowia jest bardzo ważne i często może prowadzić do dalszego rozwoju lub pogorszenia istniejących problemów skórnych. Jak tego uniknąć? Spróbuj przed zakupem, jeśli możesz, aby zidentyfikować składniki, które działają na Twoją skórę i unikać tych, które nie pasują do Ciebie. Jeśli nie jest to możliwe, skontaktuj się bezpośrednio z marką i poproś o zalecenia.

MIKROBIOM SKÓRNY

Skompromitowany mikrobiom skórny oznacza osłabioną barierę ochronną skóry, która może wpuszczać paskudztwa i siać spustoszenie w naszym zdrowiu. (Czytaj: zapalenie, zaczerwienienie, łuszczenie się, a nawet infekcje.)Jak utrzymać ją w dobrej kondycji: Szukaj kluczowych składników, takich jak izomerat sacharydowy, roślinny węglowodan, który stymuluje wzrost dobrych bakterii, lub wyciąg z Epilobium, który drastycznie obniża poziom złych bakterii na powierzchni naszej skóry.

STRESZCZENIE

Stres, we wszystkich swoich formach, nie tylko odgrywa ogromną rolę w naszym ogólnym zdrowiu, ale może również wpływać na naszą skórę. Jak pozbyć się stresu? Sprawdź składniki łagodzące, takie jak malwa i Masło Kupuacjańskie, które poprawiają wygląd skóry. Ponadto, delikatna maska na bazie glinki pomoże zresetować Twoją skórę i zdziałać cuda. Ale być może jedną z najważniejszych rzeczy jest pamiętanie o usuwaniu stresu zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego. Samoopieka jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek.

UTRZYMANIE ZDROWSZEJ SKÓRY NA DŁUŻEJ

Twelve Beauty to wysokowydajna kolekcja kosmetyków do pielęgnacji skóry, która łączy wiedzę botaniczną z czystą, bezpieczną dla skóry nauką. Każda innowacyjna formuła oparta na roślinach została specjalnie opracowana, aby przynieść bardzo potrzebną ulgę zestresowanej, wrażliwej i reaktywnej (lub skłonnej do alergii) skórze. 92% ze 100 przebadanych mężczyzn i kobiet potwierdziło, że ich skóra już po 4 tygodniach stała się jędrniejsza, gładsza i wyraźniejsza.