Porady i ciekawostki

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa makijażu dla pięknych oczu

By Tara Heath

Twoje oczy są jedną z pierwszych cech, na które ludzie zwracają uwagę, gdy Cię poznają, ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twoje nawyki związane z makijażem sprawiają, że oczy tracą blask. Oto jak dbać o oczy, aby były zdrowe i piękne.

Nie bądź pochopna

Być może spieszysz się, aby wykonać makijaż przed wyjściem do pracy, ale zachowaj ostrożność, gdyż zbyt szybkie wykonanie makijażu może spowodować uraz oka. Nakładając kredkę do oczu lub tusz do rzęs, nie spiesz się, aby uniknąć skaleczenia oka i ewentualnego zadrapania rogówki kredką, aplikatorem lub różdżką do tuszu. Nie należy nawet myśleć o nakładaniu makijażu podczas prowadzenia samochodu lub jazdy samochodem jako pasażer, ponieważ nagłe szarpnięcie lub zatrzymanie może spowodować obrażenia.

Trzymaj się z dala od linii wodnej

Linia wodna" to skóra pomiędzy dolnymi rzęsami a okiem. Jest to częsty obszar, na który ludzie nakładają eye liner, ale jest to niebezpieczne, ponieważ makijaż nakłada się zbyt blisko oka, więc może on bardzo łatwo dostać się do oka i spowodować zadrapania lub podrażnienia. Aby uniknąć tego typu problemów, pozostaw niewielki odstęp między okiem a miejscem, w którym nakładasz makijaż, co zapewni Ci bezpieczeństwo.

Przestrzegaj daty ważności

Daty ważności produktów do makijażu znajdują się na nich nie bez powodu: po upływie tej daty do makijażu dostają się bakterie, a jeśli będziesz ich używać, możesz nabawić się infekcji oczu, takich jak zapalenie spojówek czy różowe oko. Wyrzuć wszystkie produkty do makijażu, których termin ważności minął. Jeśli data ważności nie jest na nich podana, produkty do makijażu poinformują cię, jak długo musisz je zużyć, zanim je wyrzucisz, dlatego zanotuj datę otwarcia produktu, aby przypomnieć sobie, że należy go wyrzucić w ciągu podanej na nim liczby miesięcy, np. 6 miesięcy lub 12 miesięcy.

Nigdy się nie dziel!

Dzielenie się to dbałość - z wyjątkiem makijażu! Unikaj dzielenia się kosmetykami do makijażu z przyjaciółmi. Nawet jeśli nie mają one żadnych infekcji oczu, za każdym razem, gdy używają produktów do makijażu do oczu, przenoszą bakterie ze swojej skóry na skórę, a te z kolei przenoszą je na twoją.

Zrezygnuj z produktów z brokatem

Makijaż oczu zawierający brokat jest popularny, aby nadać oczom więcej blasku, ale te drobinki brokatu nie są zdrowe dla Twoich oczu. Mogą one dostać się do oczu i je porysować, a jest to jeszcze bardziej niebezpieczne, jeśli nosisz szkła kontaktowe, ponieważ brokat może utknąć między soczewką a powierzchnią oka.

Zobacz zdjęcie w pełnym rozmiarze

Zmywanie makijażu przed snem

Nigdy nie powinnaś kłaść się spać przed zmyciem makijażu, ponieważ podczas snu produkty do makijażu mogą przedostać się do oczu, powodując podrażnienia, a nawet infekcje. Nadmiar makijażu może zatkać gruczoły wokół oka, a jeśli śpisz z tuszem do rzęs, możesz uszkodzić rzęsy, ponieważ produkt zbija się w grudki na rzęsach, przez co łatwo się łamią.

Makijaż oczu to prosty sposób na podkreślenie ich urody, ale jego nieprawidłowe stosowanie może być przyczyną problemów. Aby zapobiec infekcjom i schorzeniom oczu, priorytetem powinno być bezpieczne stosowanie kosmetyków. Twoje oczy są oknem do Twojej duszy - dbaj o to, aby były czyste i piękne.