Porady i ciekawostki

Czy warto nosić perfumy na siłownię?

Kwestia tego, czy należy nosić perfumy na siłownię, czy też nie, jest kolejnym z tych sprzecznych tematów o podzielonych opiniach. Podczas gdy niektórzy ludzie popierają noszenie perfum na siłowni, inni zdecydowanie nie. Cóż, aby pomóc ci podjąć decyzję, poniżej przedstawiamy kilka faktów na temat zapachów na siłowni.

Perfumy na siłowni - tak czy nie?

Środowisko na siłowni czasami nie jest tak wentylowane, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy wszyscy próbują złapać ostatnią bieżnię lub udają się na zajęcia spinowe. Ludzie się pocą. Ludzie hiperwentylują się. I ludzie zajmują miejsce. Chcesz więc jak najmniej ingerować w i tak już ciasną wentylację. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest noszenie zbyt mocnych wód kolońskich lub perfum, które rozpraszają innych ludzi.

Pamiętaj, że niektórzy członkowie siłowni są nawet uczuleni na silne zapachy. Jednak biorąc to wszystko pod uwagę, nadal nie musisz ograniczać swoich wyborów. Jeśli nie chcesz używać perfum, to w porządku. A jeśli chcesz nosić perfumy, możesz. Najlepszym sposobem na podjęcie tej drugiej decyzji jest noszenie perfum o delikatnym zapachu, które nie będą rozpraszać innych.

Jakie zapachy nosić na siłowni?

Niektórzy z nas mogą być dość wybredni, a nawet mieć paranoję na punkcie tego, jak pachniemy przez cały czas. Tak więc noszenie perfum nawet na siłowni może stać się koniecznością. Jest to również w porządku. Kluczem jest wiedzieć, jakich perfum używać na siłowni, a jakich unikać. Możesz wybrać dwa różne rodzaje zapachów do noszenia na siłowni bez odwracania głowy (w niewłaściwy sposób!).

Rodzaje perfum

Kiedy masz zamiar udać się na siłownię i chcesz się odświeżyć, aby nie śmierdzieć po treningu, powinieneś wybrać perfumy, które są idealne na siłownię. Zazwyczaj woda perfumowana jest lepszą opcją niż woda perfumowana, woda perfumowana lub woda toaletowa. Dzieje się tak, ponieważ eau de fraiche to lżejszy wariant zapachów.

Perfumy zawierają do 25% olejków zapachowych, woda perfumowana zawiera do 20% olejków zapachowych, podczas gdy woda toaletowa zawiera do 15% stężenia olejków zapachowych. Oznacza to, że te perfumy zawierają wyższe stężenie zapachu i ostatecznie będą miały bardziej intensywny zapach. Ponadto te rodzaje zapachów będą również dłużej utrzymywać się na skórze i mogą łatwo przenosić się na sprzęt do ćwiczeń, który ma kontakt ze skórą.

Eau de fraiche to z kolei woda perfumowana. Dobrym przykładem eau de fraiche jest mgiełka do ciała. Eau de fraiche zawiera nie więcej niż 3% kompozycji zapachowej. Jest to więc świetny zapach do odświeżania. Jej słaby zapach nie będzie rozprzestrzeniał się po całym pomieszczeniu, a jej zadaniem będzie jedynie odświeżenie ciała. Zapach Eau de fraiche utrzymuje się przez godzinę.

Nuty zapachowe

Jeśli zdecydujesz się na perfumy, czy to wodę perfumowaną, czy wodę perfumowaną, nuty zapachowe również mają znaczenie. Różne nuty zapachowe działają inaczej. Zawsze inwestuj w lekkie nuty zapachowe do noszenia na siłowni. Dobrym pomysłem są nuty zapachowe takie jak woda i cytrusy.

Oprócz ogólnych lekkich nut zapachowych, należy również skupić się na wyborze odpowiednich nut bazowych. Pamiętaj, że nuty bazowe zapachu będą utrzymywać się na skórze dłużej niż nuty górne i środkowe. Zapachowe nuty bazowe, takie jak wanilia czy piżmo, nie są najlepszym wyborem, ponieważ są mocne i dłużej się utrzymują. Zamiast tego wybierz lżejsze nuty bazowe. Nie można pomylić się z perfumami cytrusowymi.

Wypróbuj inne produkty zapachowe

Aby zmniejszyć intensywność zapachu perfum, możesz również zdecydować się na lżejsze produkty zapachowe. Zamiast więc stosować wodę perfumowaną lub mocną wodę kolońską przed treningiem, możesz wziąć prysznic z lekko pachnącym żelem pod prysznic lub odświeżyć się lekko pachnącym balsamem.

A jeśli nie chcesz używać żadnego z tych produktów pielęgnacyjnych, kolejną najlepszą opcją są chusteczki zapachowe. Zabierz je ze sobą na siłownię. Podczas ćwiczeń możesz zrobić kilka przerw, aby się odświeżyć, wycierając się chusteczkami, aby zamaskować nieprzyjemne zapachy. po prostu pamiętaj o prysznicu po zakończeniu!

Antyperspirant

A jeśli boisz się nieprzyjemnego zapachu w wyniku pocenia się, silne perfumy i wody kolońskie niekoniecznie są rozwiązaniem. Więc zamiast oblewać swoje ciało tymi silnymi zapachami, powinieneś zamiast tego wybrać antyperspiranty.

Możesz wybrać dezodorant w sztyfcie lub bezzapachowy antyperspirant w kulce. Produkty te są wystarczające, aby zapewnić ci świeżość podczas ćwiczeń, nie powodując przy tym nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo, oszczędza to reszcie siłowni nieprzyjemnej mieszanki silnych perfum i potu.

Rozważ inne okoliczności

Czasami jednak możesz znaleźć się w okolicznościach, w których nie możesz obejść stosowania perfum. W naszym ciągle zmieniającym się świecie nasze harmonogramy stały się dość wymagające. Nie oznacza to jednak, że powinieneś prowadzić zdrowy tryb życia. Czasami może się więc okazać, że po spotkaniu biznesowym musisz wcisnąć czas na siłownię.

A perfumy, których użyłeś na spotkanie, mogły jeszcze nie zniknąć. Nie powinno to stanowić problemu. W końcu i tak nosiłeś perfumy przez kilka godzin, więc intensywność zapachu nie powinna być tak silna. Możesz jednak to zrobić, możesz także zdecydować się na noszenie lżejszych zapachów w dni, w które wiesz, że będziesz uderzać na siłownię, aby nie skończyć jako wyznaczony gnój na siłowni tego dnia.

Jeśli zdecydujesz się nosić perfumy na siłowni, najlepszym rozwiązaniem jest wiedzieć, jak to zrobić. Istnieje cienka granica między przyjemnie pachnącymi perfumami a obraźliwymi, gdy jesteś na siłowni. Nie chcesz mieć na sobie tych drugich perfum. Więc zanim zdecydujesz, które perfumy nosić na siłowni, zrób dobrą jazdę próbną, aby zobaczyć, jak to działa.