Porady i ciekawostki

Porady dla osób o gładkich dłoniach

Zwłaszcza zimą skóra staje się sucha zarówno na twarzy, jak i na ciele, ale również dłonie potrzebują w tym czasie szczególnej troski. Ponieważ dłonie mają stały kontakt z wodą, często czują się bardzo szorstkie. Ponadto są stale narażone na działanie światła i czynników środowiskowych, a niebezpieczeństwo nadmiernej pigmentacji wzrasta. Niestety, często powoduje to brzydkie pigmenty lub plamy starcze.

Raz na jakiś czas należy poświęcić czas na specjalny rodzaj zabiegu na ręce. Oczyśćcie Państwo ręce łagodnym mydłem, jak na przykład szczególnie delikatnym, antyseptycznie wyglądającym mydłem w płynie Aleppo, które jest wzbogacone o delikatny olejek laurowy. Mydło to jest odpowiednie również dla skóry hipoalergicznej. Ważne jest, aby dokładnie wypróbować ręce, w przeciwnym razie może dojść do wyparowania zbyt dużej ilości wilgoci!

Peeling pszczeli Burt's Bees (Cranberry & Granate Sugar Scrub) nadaje rękom miękką skórę i przyjemny słodki zapach. Nałóż peeling na całą tylną część dłoni i wnętrze palców. Użyj miękkiej szczoteczki do twarzy, aby cząsteczki peelingu rozluźniły martwe komórki skóry z naskórka. Jeśli nie masz pod ręką szczoteczki do twarzy, po prostu wmasuj peeling palcami. Następnie ręce muszą być dokładnie umyte i dobrze wysuszone, a także mieć pod ręką przejrzysty okład/film. (Każde gospodarstwo domowe trzyma je w kuchni).

Krem do rąk, taki jak krem do rąk Burta Pszczół z migdałami, mlekiem i woskiem pszczelim, jest teraz zamieniony na odżywczą maskę do rąk. Traktuje on dłonie dzięki swojej bogatej konsystencji. Nałożyć grubą warstwę kremu na dłonie, a następnie owinąć folią samoprzylepną. Jeśli masz na rękach rękawiczki, możesz ich użyć. W przeciwnym razie, wstępnie ogrzany ręcznik będzie działał równie dobrze. Poprzez ciepło "maska" może szczególnie dobrze się wchłaniać i działa jak katalizator, który optymalnie wpływa na skórę. Pozostawić na dłoni krem na co najmniej 10 minut; usunąć folię i resztki kremu do rąk za pomocą ściereczki.