Porady i ciekawostki

Jak pozbyć się zmarszczek i drobnych linii?

Proces starzenia się prowadzi do rozwoju zmarszczek, które można zauważyć pojawiając się na wielu częściach ciała, w tym na twarzy, szyi, rękach i ramionach. Zmarszczki często przychodzą na przez wiele różnych okoliczności, jednak sposób, w jaki dbamy o naszą skórę i elementy, które wybieramy do stosowania na nim jest bezpośrednio związane z tym, czy doświadczamy ich, czy nie.

Utrzymanie przyzwoitej rutyny pielęgnacji skóry powinno być zawsze najwyższym priorytetem dla Ciebie. Pojawienie się zmarszczek na skórze może być spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce (której możesz przeciwdziałać pozostając w środku i podejmując grę online z kodami kuponów kasyna), jedzeniem niezdrowej diety, paleniem papierosów lub potencjalnie nawet kombinacją dziedzicznych predyspozycji i innych czynników środowiskowych.

Przyczyny powstawania zmarszczek i cienkich linii

Nawet jeśli zmarszczki są wynikiem wielu różnych przyczyn, główną przyczyną jest rozpad kolagenu i elastyny w skórze. Z wiekiem organizm wytwarza mniej tych białek, które są odpowiedzialne za utrzymanie napięcia skóry.

W rezultacie skóra staje się mniej elastyczna, suchsza i cieńsza. Powoduje to powstawanie drobnych linii i zmarszczek, opadanie skóry i ogólną utratę objętości. Z drugiej strony istnieje wiele innych powszechnych przyczyn, w tym ekspozycja na słońce, palenie papierosów, niezdrowa dieta, odwodnienie, a nawet stres.

Jak więc pozbyć się tych zmarszczek i drobnych linii?

Istnieją naturalne sposoby na zmniejszenie zmarszczek i drobnych linii:

Nawilżanie

Nawet podczas gdy skóra tłusta jest mniej prawdopodobne, aby pokazać efekty starzenia się tak szybko, jak skóra sucha robi, ludzie z obu typów skóry powinny nadal zawierać nawilżanie w swoich codziennych rutynowych czynności. Nawilżanie skóry jest niezbędne, jeśli chcesz zachować jej gładkość i powstrzymać pojawianie się zmarszczek.

Jeśli masz skórę suchą, możesz wybrać gęstszą i bogatszą formułę, ale jeśli masz skórę wrażliwą na wypryski, powinnaś wybrać lżejszą i bezolejową formułę.

Jeśli chcesz opóźnić pojawienie się istniejących już objawów starzenia, znajdź krem lub serum przeciwzmarszczkowe, które zawiera składniki przeciwzmarszczkowe testowane medycznie, takie jak retinol, kwas hialuronowy, witamina C i enzymy wzrostu. Dzięki temu dłużej będziesz wydawać się młodsza.

Złuszczanie

Złuszczając skórę, usuwasz z jej powierzchni martwe komórki naskórka, co z kolei nadaje cerze świeższy, bardziej żywy i ogólnie młodszy wygląd.

Jednak częste złuszczanie może również zwiększyć tworzenie białek i przyspieszyć recykling komórek skóry, z których oba mogą pomóc w napięciu i ujędrnieniu skóry, zmniejszając tym samym widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Zmień kąt, pod którym śpisz.

Pozycja, w której śpisz, może faktycznie powodować niektóre ze zmarszczek, które pojawiają się na twarzach ludzi w czasie. Kompakcja to termin medyczny określający to, co dzieje się, gdy śpisz z twarzą w tej samej pozycji opartą o poduszkę noc po nocy.

Z powodu kompresji, Twoja skóra z czasem staje się słabsza w niektórych obszarach niż w innych, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Śpiąc na plecach, możesz zapobiec lub przynajmniej spowolnić rozwój zmarszczek uciskowych.

Utrzymuj odpowiedni poziom nawodnienia podczas stosowania zdrowej diety

Zdrowa dieta jest niezbędna z wielu powodów, ale najważniejszą korzyścią jest to, że będzie ona widoczna w Twojej skórze. Należy ograniczyć spożycie pokarmów, które zostały zbyt przetworzone i zawierają nadmierne ilości cukru, soli i tłuszczów zwierzęcych.

Konieczne jest położenie nacisku na pokarmy, które są bogate w antyoksydanty i pro czynniki. Istotne jest, aby utrzymać właściwe nawodnienie poprzez picie niezbędnej dziennej ilości wody, więc upewnij się, że strzelasz do około dwóch litrów wody każdego dnia.

Regularnie myj twarz

Nigdy nie jest stratą czasu poświęcenie dodatkowych trzech do pięciu minut na umycie twarzy przed pójściem spać. Większość twojego makijażu zostanie wchłonięta przez skórę, jeśli pozwolisz mu siedzieć na twarzy przez noc.

Ponieważ większość kosmetyków zawiera drażniące substancje chemiczne, używanie ich może przyczynić się do stresu oksydacyjnego, w którym znajduje się Twoja skóra. Z tego powodu nigdy nie jest stratą czasu poświęcenie dodatkowych trzech do pięciu minut na umycie twarzy przed pójściem spać.

Zwiększ ilość antyoksydantów

Skóra jest organem ciała, który jest narażony na największy stres oksydacyjny. Oznacza to, że wykonywanie zwykłych czynności może być wystarczające, aby zaszkodzić skórze. Antyoksydanty są pomocne w walce z podstawową przyczyną uszkodzeń, które są powodowane w Twoich komórkach przez stres oksydacyjny. Możesz dać swojej skórze impuls antyoksydacyjny, kupując krem z filtrem przeciwsłonecznym lub krem na zmarszczki, który zawiera antyoksydanty.

Używaj oleju kokosowego

Właściwości kremu nawilżającego mogą znajdować się w oleju kokosowym. Oznacza to, że kiedy nakładasz go na skórę, wygładza on skórę, wypełniając zmarszczki i puste przestrzenie, które normalnie się tam znajdują.

Dając swoją twarz niektóre TLC z olejem kokosowym nie tylko sprawi, że gładsze, ale będzie również pomóc zachować wilgoć, która daje wygląd, że twoja twarz jest większa. Olej kokosowy został odkryty, aby być doskonałym lekiem dla suchej skóry, według badań z wiarygodnego źródła. Jest to dodatkowa korzyść z używania oleju kokosowego.

Wniosek

Chociaż zmarszczki i drobne linie są naturalnym wynikiem wieku, nie oznacza to, że musimy zaakceptować je jako część naszego wyglądu. Istnieje wiele różnych sposobów, aby uniknąć i spowolnić wspólne oznaki wieku, a metody, które działają najlepiej dla Ciebie, będą zależeć od Twoich konkretnych wymagań i celów. Jeśli jednak zadbasz o swoją skórę, zastosujesz odpowiedni zabieg i wprowadzisz kilka zmian w swoim stylu życia, możesz zachować młody wygląd, który jest gładki, jędrny i wolny od zmarszczek przez wiele lat!

Informacje te nie mają służyć jako alternatywa dla porad, diagnoz i leczenia udzielanych przez wykwalifikowanego lekarza. Zawsze, gdy masz pytanie dotyczące problemu medycznego, nigdy nie powinieneś przestawać, aby zobaczyć się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub innym wyszkolonym ekspertem w zakresie opieki zdrowotnej w celu uzyskania wskazówek.