Porady i ciekawostki

Korzyści z aplikacji medycznych dla zdrowia i stylu życia

Wideo i telezdrowie pojawiły się w służbie zdrowia po raz pierwszy w 1959 roku na Uniwersytecie w Nebrasce. Telekonferencja wykorzystywała wideo, aby pomóc studentom medycyny w nauce techniki niedostępnej w ich obecnej szkole medycznej. Od tego czasu aplikacje telezdrowia i opieki zdrowotnej ewoluowały w wiele technologii, które mają na celu poprawę jakości opieki i zdrowia pacjentów.

Według Statista, przewiduje się, że do 2025 roku rynek mobilnej opieki zdrowotnej przekroczy 300 miliardów dolarów. Branża medyczna i aplikacje mobilne znajdują się w pierwszej trójce dziedzin przyczyniających się do jego wzrostu.

Istnieje wiele korzyści z włączenia aplikacji medycznych do codziennego życia, dlatego zebraliśmy 4 najlepsze sposoby, w jakie mogą one poprawić twoje zdrowie i styl życia.

1. Aplikacje medyczne ułatwiają prowadzenie zdrowszego stylu życia.

Według badania przeprowadzonego przez Cornell University, osoby korzystające z urządzeń i aplikacji mHealth (mobile health) są bardziej zmotywowane do regulowania zachowań, które przyczyniają się do zdrowia.

Najpopularniejsze obecnie aplikacje zdrowotne pomagają użytkownikom stać się bardziej świadomymi swojego stylu życia. W połączeniu ze smartwatchami i trackerami fitness zachęcają użytkowników do większej aktywności, zdrowego odżywiania, a nawet pomagają obniżyć poziom stresu i lepiej się wysypiać.

2. Aplikacje medyczne gromadzą lepsze dane na temat zdrowia, co umożliwia otrzymywanie lepszej opieki.

Czy Twój lekarz kiedykolwiek zadał Ci pytanie dotyczące Twojego stanu zdrowia lub codziennego życia, a Ty zapomniałeś odpowiedzi? Albo spotykasz się z nowym lekarzem, który pyta Cię, czy tętno spoczynkowe na poziomie 85 jest dla Ciebie normą, a Ty nie masz pojęcia?

Aplikacje zdrowotne rozwiązują ten problem. Pomagają śledzić wzorce snu, ilość ćwiczeń, owoce i warzywa spożywane w ciągu dnia, tętno itp. Flagują nawet wysokie ciśnienie krwi lub inne elementy, które mogą prowadzić do choroby lub choroby.

3. Aplikacje medyczne pomagają obniżyć koszty opieki zdrowotnej.

IQVIA Institute for Human Data Science przeprowadził badanie, w którym przewidział, że korzystanie z aplikacji zdrowotnych może zaoszczędzić USA 7 miliardów dolarów rocznie. Jak jednak przekłada się to na oszczędności dla pacjentów?

Istnieje wiele sposobów, w jakie aplikacje medyczne mogą zaoszczędzić pieniądze. Niektóre z kluczowych elementów obejmują

  • Wygodny i tańszy dostęp do opieki profilaktycznej poprzez zdalne wizyty może pomóc w zapobieganiu przyszłym chorobom.

  • Lepsze zarządzanie przewlekłymi schorzeniami poprzez właściwe zarządzanie lekami, ułatwione przez aplikacje śledzące istotne dane dla świadczeniodawcy.

  • Aplikacje wellness mają na celu poprawę stylu życia i ogólnego stanu zdrowia, ponieważ zdrowsi ludzie ponoszą niższe koszty opieki zdrowotnej.

  • Lepsze śledzenie danych prowadzi do lepszej jakości opieki i zmniejsza zapotrzebowanie na dodatkowe usługi.

4. Aplikacje medyczne sprawiają, że dostęp do opieki jest wygodniejszy.

Aplikacje medyczne umożliwiają użytkownikom szybszy dostęp do opieki. Możesz uzyskać potrzebną opiekę bez czekania miesiącami na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu lub godzinami w centrum pilnej opieki.

Co więcej, często można skorzystać z opieki w domu za mniejsze pieniądze niż w przypadku osobistej wizyty u lekarza.

Korzystaj z aplikacji opieki zdrowotnej, aby poprawić swoje zdrowie i styl życia!

  • Pomogą ci one stać się zdrowszym i skuteczniejszym w osiągnięciu pożądanego zdrowego stylu życia.

  • Gromadzą lepsze dane na temat stanu zdrowia, co przekłada się na lepszą jakość opieki.

  • Obniżają koszty opieki zdrowotnej dzięki wygodnemu dostępowi do opieki medycznej, pomagają w prawidłowym zarządzaniu chorobami przewlekłymi i poprawiają jakość opieki.

  • Umożliwiają wygodny dostęp do opieki medycznej.