Porady i ciekawostki

Zapachy tworzą zmysł

Zapachy tworzą i tworzą rzeczywistość. Przykład: Skąd wiadomo, że jest wiosna? Po prostu, kiedy wszystko pachnie świeżymi kwiatami. Zapach fiołków, rododendronów i bzu przyciąga owady, które z kolei wypełniają powietrze swoim brzęczeniem. Jeden głęboki oddech i przenosisz się w głąb pięknych wspomnień z dzieciństwa jak pęcherzyki powietrza, które wydostają się na powierzchnię wody.

Wiosna jest wspaniałym przykładem ilustrującym, jak wielką rolę odgrywają zapachy i zapachy w naszym codziennym życiu i jak wpływają one na ludzi. Są one o wiele ważniejsze niż można sobie wyobrazić, ponieważ kształtują naszą percepcję i rzeczywistość.

Jak to się dzieje? Nasz zmysł węchu przenosi zapachy bezpośrednio do mózgu. Pobudzają one system nerwowy i uwalniają hormony. To jest również powód, dla którego mają one wpływ na nasze samopoczucie, które może się zmienić w ułamku sekundy.

Odpowiednie zapachy mogą pozytywnie wpływać na nasz nastrój, ponieważ są powiązane ze wspomnieniami i doznaniami w mózgu. Efekt ten można ćwiczyć w domu, nadając swoim własnym czterem ścianom osobisty charakter. Zmysł węchu decyduje o tym, czy czujemy się komfortowo w przestrzeni, czy w budynku.

Różne zapachy mają różne efekty. Cytryna odświeża i ożywia, sprzyjając koncentracji. Lawenda ma działanie relaksujące i kojące. Obecnie istnieją specjalne mieszanki zapachowe na wiele sytuacji. Tutaj poszczególne zapachy są łączone w celu zwiększenia pozytywnych efektów. Istnieją mieszanki zapachowe ułatwiające naukę oraz takie, które służą relaksacji ciała i umysłu.

W dzisiejszych czasach można wybrać, jak najlepiej wykorzystać pozytywne działanie zapachów: Spektrum sięga od palników olejowych do poduszek ziołowych. Oto mały wybór:

  • Olejki zapachowe i olejki eteryczne zapewniają kilka godzin przyjemności zapachowej. Szczególnie w chłodniejszych miesiącach bardzo popularne są lampy zapachowe lub kamienie zapachowe.
  • Dla uzyskania przyjemnego zapachu w pomieszczeniu, kluczowe znaczenie ma właściwe dozowanie. Jedna do dwóch kropli olejku eterycznego z wodą tworzą przyjemną atmosferę. Incense nadaje pomieszczeniom mieszkalnym silny zapach.
  • Ten rodzaj zapachu pomieszczeń pochodzi z Azji. Wiele wschodnich religii uważa, że palące się kadzidło ma działanie oczyszczające. Do świec zapachowych dodaje się perfumy i zapachy.
  • Zapach jest emitowany przez płomień do powietrza. Ziołowe poduszki, jak sama nazwa wskazuje, są wypełnione ziołami. Można ich używać do spania na nich, umieszczać w przestrzeni lub w pudełku.

Dzięki tej różnorodności opcji, każdy indywidualny smak jest zaspokajany. Weź aktywny udział w kursie wpływającym na Twoje samopoczucie za pomocą zapachów i aromatów.