Porady i ciekawostki

Piękne stopy na lato

Właściwa pielęgnacja stóp jest często zaniedbywana, zwłaszcza zimą, kiedy stopy są zawsze pokryte grubymi skarpetami i butami. W miarę wzrostu temperatury, często sięgamy po lżejsze obuwie. Kiedy japonki i sandały wołają Twoje imię, skóra i nieprzymocowane paznokcie sprawiają, że wyglądają one podstępnie. Teraz jest to dobry moment na przygotowanie stóp na lato.

Kiedy jesteś gotowa, aby pokazać swoje letnie buty, nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na to, aby Twoje stopy wyglądały znowu atrakcyjnie, po ukryciu się w czasie zimy. Jak najlepiej to zrobić, wyjaśniono poniżej. Po długiej zimie, pilnik do paznokci i odrobina kremu po prostu nie wystarczą. Priorytetem powinien być aspekt wellness, zaczynając od kąpieli stóp. Do letniej wody należy dodać odżywcze oleje (np. oliwę z oliwek) i ekstrakty z kwiatów. Namoczyć stopy na dobre 20 minut. Zmiękczona skóra powstaje, gdy zbyt duży nacisk jest wywierany na stopy. Najlepszym sposobem na usunięcie zrogowaciałej skóry jest użycie pumeksu.

Bądź jednak ostrożny: nie jest często zauważane, jak wiele skóry zostało usunięte podczas leczenia miękkiej skóry. Kiedy skóra zrogowaciała została usunięta, nadszedł czas na złuszczanie łuszczącej się skóry. Alternatywnie można użyć soli, która ma takie samo działanie złuszczające. Zakończyć poprzez przygotowanie paznokci. Za pomocą nożyczek i pilniczka do paznokci uformuj paznokcie z powrotem do formy. Usuń nadmiar skórek lub delikatnie wciśnij je z powrotem za pomocą drewnianego patyczka. W zależności od osobistych upodobań można wtedy nałożyć swój ulubiony lakier do paznokci. Na zakończenie należy nałożyć warstwę wierzchnią (przezroczystą), aby paznokcie były długo utrzymane. Po wyschnięciu lakieru do paznokci nakładamy krem na stopy. Wsuwamy do ulubionych sandałów i jesteśmy gotowi do pracy.