Porady i ciekawostki

Detoksykacja skóry głowy w domu dla najzdrowszych włosów

Mycie i odżywianie włosów to nie jedyne sposoby, w jaki powinnaś dbać o swoje włosy. Ważne jest, aby upewnić się, że Twoja skóra głowy jest czysta i zdrowa. Jak mówią, Twoje włosy są tylko tak zdrowe jak skóra głowy.

Jeśli nigdy nie detoksykujesz skóry głowy, pozostawiasz kupę szamponu, odżywki, lakieru do włosów, żelu, suchego szamponu i wszelkich innych rzeczy, które możesz nałożyć na swoje zamki. Wszystkie te produkty pozostawiają osad za każdym razem, gdy ich używasz. Szamponowanie włosów nie jest wystarczające do usunięcia tego nagromadzenia.

Utrzymywanie osadu we włosach i na skórze głowy może prowadzić do spowolnienia wzrostu włosów, suchych włosów, kruchych końcówek, trądziku skóry głowy, suchej i swędzącej skóry głowy oraz wielu innych chorób skóry głowy. Jeśli masz dużo osadu w skórze głowy, włosy mogą również wyglądać na tłuste i szybciej się przetłuszczać, czego nikt nie chce. Dodatkowo, Twoje włosy mogą również stracić swój połysk i blask, pozostawiając wiele do życzenia w dziale fryzur.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że istnieje super proste rozwiązanie dla zdrowej skóry głowy i głowy o gładkich, lśniących i miękkich włosach! Jedyne co musisz zrobić, to co tydzień lub dwa naturalne detoksykacja skóry głowy, a Twoje włosy będą lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

2 Sposoby na detoksykację skóry głowy

Te dwa naturalne sposoby detoksykacji skóry głowy mogą być wykonywane samodzielnie lub w połączeniu ze sobą, co zalecamy. Wykonanie ich razem detoksykuje skórę głowy i włosy, pozostawiając skórę głowy czystą, a włosy lśniące i gładkie. Po tych zabiegach detoksykacyjnych Twoje włosy są również wolne od od odstających włosów.

Soda oczyszczająca do włosów

Pierwszym etapem detoksykacji jest wykonanie i użycie prostego i łatwego w użyciu peelingu sodowego. Prawdopodobnie masz już wodę sodową w spiżarni! Soda oczyszczona jest tania, łatwa do znalezienia i przydatna na tak wiele innych sposobów niż wypiekanie.

W produktach do pielęgnacji skóry, soda oczyszczona jest jednym z najlepszych środków złuszczających, jakie można stosować. Jest ona również korzystna dla Twoich włosów, ponieważ utrzymuje poziom pH, który jest idealny dla Twoich włosów i jednocześnie pozbywa się osadu na skórze głowy.

Jak zrobić peeling sodowy do pieczenia:

  • Umieść ¼ filiżanki sody oczyszczonej w słoiku lub innym hermetycznym pojemniku.
  • Wymieszać w odpowiedniej ilości wody, aby uzyskać gęstą pastę. Dodawaj po jednej łyżce wody, aż uzyskasz taką gęstą pastę.
  • Możesz dodać do mieszanki również olejki eteryczne z drzewa herbacianego i/lub mięty pieprzowej, jeśli szukasz jeszcze bardziej kojących i oczyszczających korzyści dla swojej skóry głowy.

Kiedy już masz swój peeling sodowy do pieczenia, zabierasz go ze sobą pod prysznic. Zwilż włosy i weź wystarczającą ilość sody oczyszczającej, aby pokryć włosy od czubka głowy aż po końce włosów.

Delikatnie szorować skórę głowy i włosy scrubem, zwracając szczególną uwagę na cebulki i końcówki włosów. Chcesz mieć pewność, że szorowujesz nie tylko skórę głowy, ale także włosy.

Po dokładnym szorowaniu, dobrze spłucz skórę głowy i włosy. Upewnij się, że nie ma już żwiru z sody oczyszczonej. W tym momencie Twoje włosy będą czuć się czyste i gładkie, ale będziesz potrzebować czegoś do dalszego czyszczenia i detoksykacji, ale także kondycjonować swoje włosy.

Płuczka do cydru jabłkowego z octem jabłkowym

Aby tak się stało, zaraz po peelingu sodowym zrobisz płukanie octem jabłkowym. Chociaż może się wydawać, że ACV wysycha, jest dokładnie odwrotnie. ACV jest wypełniony substancjami odżywczymi, oczyszcza włosy, zmniejsza ich puszenie się, sprawia, że włosy stają się lśniące, odblokowują mieszki włosowe i zmywają łupież. Płukanie to sprawia, że włosy są lekkie i sprężyste, co daje tony pięknej dodanej objętości.

Jak spłukać włosy octem jabłkowym:

  • Weź butelkę szprycową i napełnij ją 8 uncjami wody.
  • Do wody dodaj ¼ filiżanki surowego, niefiltrowanego i organicznego ACV.
  • Nałóż dyszę szprycową i dobrze wstrząśnij.
  • Za każdym razem, gdy chcesz użyć płukanki, upewnij się, że potrząsnąłeś nią, aby upewnić się, że ACV i woda zostały zmieszane i odpowiednio zraszane z dyszy.
  • Spryskaj octu jabłkowego spryskaj wszystkie włosy i skórę głowy. Pozwól mu usiąść we włosach na kilka minut, a następnie dobrze spłukać.

Po tym kroku, będzie to szokujące uczucie, jakbyś po prostu głęboko odżywiła swoje włosy. Włosy będą jedwabiste, miękkie i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Kiedy włosy wyschną, będą nadal miękkie, lśniące i błyszczące, za co warto umrzeć!

Powtarzaj ten proces raz w tygodniu, jeżeli masz gęste włosy i raz na dwa tygodnie, jeżeli masz włosy delikatniejsze. Jeżeli wybierzesz, możesz również nałożyć odrobinę odżywki na końcówki włosów po uprzednim wypłukaniu płukanki. Nie nakładaj odżywki na skórę głowy. Jest to krok, który jest przeznaczony głównie dla osób, które mają bardzo gęste i grube włosy.