Porady i ciekawostki

Dlaczego coraz więcej osób poddaje się operacjom plastycznym

Prawdopodobnie znasz przynajmniej jedną osobę, która skorzystała z chirurgii plastycznej. Prawdopodobnie zainteresował Cię ten artykuł, ponieważ zastanawiasz się nad poddaniem się operacji plastycznej. W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost liczby osób zainteresowanych i decydujących się na operacje plastyczne.

Nasuwa się pytanie, dlaczego chirurgia plastyczna jest obecnie tak powszechna? Przedstawiamy kilka możliwych wyjaśnień obecnego wzrostu zainteresowania chirurgią plastyczną.

Dostępność chirurgii plastycznej wzrosła

Chirurgia plastyczna była kiedyś uważana za luksus zarezerwowany dla niezwykle bogatych lub, co najwyżej, bardzo sławnych osób. Obecnie już tak nie jest.

Chociaż zabiegi chirurgiczne mogą być nieco kosztowne, są one obecnie w zasięgu nawet klasy średniej. Dotyczy to zwłaszcza rodzin o podwójnych dochodach, które dysponują dwukrotnie większymi środkami niż tradycyjne gospodarstwa domowe z jednym żywicielem rodziny.

Chirurgia plastyczna jest teraz dostępna dla szerszej grupy demograficznej, częściowo dzięki bardziej wszechstronnym alternatywom finansowania. Ludzie mogą teraz korzystać z programów finansowania stworzonych specjalnie w celu pokrycia wydatków chirurgicznych. Koszt operacji można rozłożyć w czasie, zamiast od razu płacić dużą sumę.

Zmienia się nastawienie społeczeństwa do chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna jest obecnie powszechnie akceptowana, co również przyczynia się do wzrostu liczby operacji. W ostatnim czasie wzrosła liczba znanych osób, które publicznie opowiadają o przebytych operacjach plastycznych. Przyjaciele często zwierzają się sobie nawzajem z planów poddania się operacji plastycznej.

Możliwe, że rozprzestrzenianie się mediów społecznościowych również przyczynia się do normalizacji chirurgii plastycznej. Bezpośrednio po plastyce nosa lub powiększeniu piersi wiele osób nie zastanawia się dwa razy nad opublikowaniem selfie na Instagramie lub poinformowaniem znajomych na Facebooku o powrocie do zdrowia.

Ludzie stają się coraz bardziej zaabsorbowani sobą.

Ludzie spędzają obecnie znacznie więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej, wpatrując się w swoje odbicia, głównie w wyniku rozprzestrzeniania się mediów społecznościowych i pojawienia się smartfonów wyposażonych w przednie kamery.

Starszym aparatem na kliszę można było zrobić wiele autoportretów, ale i tak trzeba było oddać rolkę do wywoływacza i poczekać co najmniej godzinę na wywołanie zdjęć. Aby kontynuować, należy nacisnąć przycisk telefonu. Ludzie stają się coraz bardziej samoświadomi w wyniku powszechnego korzystania z kijków do selfie i innych form autodokumentacji.

Jakość chirurgii plastycznej wzrosła

Wyniki chirurgii plastycznej poprawiły się z czasem, ponieważ ewoluowała zarówno technologia, jak i metody stosowane do wykonywania zabiegów chirurgii plastycznej w Innaloo. Na przykład, "omiatany wiatrem" wygląd, który występował po tradycyjnym liftingu twarzy, nie ma już miejsca. Estetyczne efekty nowoczesnej chirurgii plastycznej są zazwyczaj znacznie bardziej subtelne i delikatne.

Co więcej, dzięki postępowi w technologii chirurgii plastycznej, czasami inwazyjność i złożoność zabiegu są zmniejszone. Istnieje szansa, że nacięcia mogą być wykonane powierzchownie, co przyspieszy proces gojenia i zminimalizuje blizny. Operacja nie zawsze jest konieczna. Na przykład nieinwazyjny Coolsculpting może być dla niektórych osób lepszą alternatywą dla liposukcji.