Porady i ciekawostki

Pielęgnacja skóry: Dbanie o swoje całe ciało

Dbałość o nasze ciała jest istotną częścią naszego codziennego życia. Nasza skóra to nie tylko organ, który chroni i oddziela nas od świata zewnętrznego, ale także wskaźnik naszego zdrowia, stylu życia i urody. Ochrona bardziej delikatnych aspektów naszej skóry może oznaczać ochronę naszego ogólnego samopoczucia.

Aby pomóc nam utrzymać zdrowy styl życia, nasza skóra musi otrzymywać jak najwięcej korzyści z codziennej rutyny urody. Adaptacja rutyny urody w celu uzyskania jak największych korzyści dla skóry jest niezbędnym elementem przygotowania jej do jak najlepszego radzenia sobie ze swoim światem. Powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko to, jakiego produktu używasz do mycia, ale także swoją technikę i narzędzia.

Woda, mydło, i?

Oczyszczanie jest niezbędnym krokiem przed każdym innym zabiegiem upiększającym, ze względu na substancje, z którymi Twoja skóra ma kontakt w ciągu dnia. W ciągu dnia Twoja skóra jest narażona na kontakt z nimi:

 • kurzu .
 • Martwe komórki
 • Smog
 • Naturalne wydzieliny lub odpady z Twojego organizmu
 • Ślady makijażu

Odblokowanie porów i usunięcie zanieczyszczeń oznacza umożliwienie skórze oddychania. Pozostałości makijażu, smog i kurz osadzają się na skórze w ciągu dnia i powodują jej uduszenie lub pękanie. Usunięcie tych zatorów lub starych komórek skóry stymuluje produkcję komórek, sprawiając, że Twoja twarz wygląda na świeżą i jasną. Podobnie jak Twoje ręce, skóra na twarzy jest stale narażona na działanie czynników zewnętrznych, które powodują jej zabrudzenie lub uszkodzenie. W związku z tym twarz powinna być oczyszczana częściej niż raz dziennie.

Odpowiednie oczyszczanie zapewni naturalną równowagę skóry, bez jej odwodnienia. Znajomość typu skóry jest zatem niezbędna. Niezależnie od tego, czy twoja skóra jest tłusta, mieszana czy wrażliwa, nauka prawidłowego jej traktowania jest bardzo ważna, jeśli chodzi o jej piękno.

Jak prawidłowo czyścić skórę:

Samo mycie twarzy rękoma nie wystarczy do usunięcia zanieczyszczeń. Aby naprawdę dogłębnie oczyścić skórę, konieczne jest dobranie naturalnego preparatu oczyszczającego.

Idealnymi akcesoriami do prawidłowego czyszczenia twarzy są:

Gąbki morskie: niezbędne do pielęgnacji twarzy. Są one w 100% naturalne, hipoalergiczne i przyjazne dla środowiska, a jednocześnie delikatne i dokładne. Idealne do usuwania nawet najbardziej opornego makijażu, kompaktowa konsystencja gąbki pozostawi Twoją twarz czystą, jasną i miękką. Gąbki morskie są również odpowiednie dla skóry wrażliwej, jak u niemowląt i dzieci. Gąbka morska naturalnie hamuje powstawanie bakterii, nie zatrzymuje zapachów i jest bardzo trwała.

Akcesoria z naturalnego włókna: Produkty Cose della Natura, takie jak Ramie, Loofah i Facial Brushes są doskonałe. Natura dostarcza nam mnóstwo naturalnych włókien idealnych do eliminowania martwych komórek skóry, pobudzania krążenia i dokładnego usuwania zanieczyszczeń powierzchniowych. Zabiegi te powinny być dobierane w zależności od rodzaju skóry i powinny być stosowane naprzemiennie co najmniej kilka razy w tygodniu. Niezbędne jest usuwanie blokad, aby umożliwić skórze regenerację, szczególnie w okresie zmiany pór roku, kiedy to skóra musi się odnawiać, aby odzyskać swój naturalny blask i miękkość.

Pamiętaj: kilka dokładnych zabiegów może mieć ogromny wpływ na wygląd Twojej skóry! Następnie nie zapomnij o zastosowaniu toników lub kremów nawilżających, w zależności od Twoich potrzeb.

Dla bajecznego ciała...

Podstawowe zasady pielęgnacji twarzy odnoszą się do oczyszczania ciała: myj codziennie, zwracaj uwagę na produkty, których używasz, uważaj, aby nie brać prysznica ani nie kąpać się zbyt gorąco (spowalnia to krążenie).

Pod prysznicem ...

Użyj kilku kropli zwykłego detergentu na gąbkę morską (może być również używany z mydłem). Gąbki te mają szerokie "pory", które delikatnie masują i złuszczają skórę, pozostawiając przyjemne uczucie głębokiego oczyszczenia i miękkości.

Do eksfoliacji służy również szeroka gama akcesoriów wykonanych z włókien naturalnych: Ramie, Loofah, szczotki z włókna sizalu są dostępne w celu pobudzenia krążenia. Zabieg złuszczający powinien być częścią rutyny kilka razy w tygodniu. Nacisk kładziemy na złuszczanie na łokciach, kolanach i udach. Twoja skóra będzie wyglądać rewitalizująco i zdrowo oraz będzie czuć się miękka w dotyku.

Regularny peeling pomoże zapobiec wrastającym włosom, cellulitowi i zlokalizowanym tłuszczom.

Po prysznicu:

Godna uwagi jest również sztuka suchego szczotkowania, innowacyjna praktyka, która nie tylko stymuluje krążenie krwi, co jest przydatne w odnowie komórek, ale pomaga systemowi limfatycznemu usunąć toksyny odkładające się w warstwie tłuszczowej skóry, zapobiegając powstawaniu cellulitu i dając większą energię i wigor całemu organizmowi.

Ręce i stopy:

Nasze dłonie nie mają sobie równych jako narzędzia komunikacji i funkcji, ale są również stale narażone na działanie substancji drażniących i zanieczyszczeń, które podważają integralność skóry i paznokci.

Więc jak należy się nimi opiekować?

Z pewnością pierwszym krokiem powinno być codzienne mycie paznokci, szczególnie jeśli preferują Państwo paznokcie długie lub sztuczne. 90% bakterii na rękach leży pod naszymi paznokciami, dlatego też odrobina codziennej pielęgnacji za pomocą szczoteczki do zębów i środka czyszczącego idzie bardzo daleko. Regularne oczyszczanie pomaga również nadać paznokciom lśniący połysk i eliminuje dokuczliwy problem skórki.

To samo odnosi się do naszych stóp, ukrytych po kilka miesięcy, nasze stopy również zasługują na odrobinę rozpieszczenia. Utrzymanie zdrowych stóp oznacza utrzymanie całego naszego ciała. Częste dolegliwości związane z naszymi stopami to: zmęczone, obolałe stopy, popękane pięty, gruba skóra i sucha skóra. Są to problemy związane głównie z niekonsekwentną pielęgnacją.

Kilka sztuczek, które pomogą utrzymać nasze stopy w zdrowiu:

Użycie pumeksu (po relaksującej kąpieli stóp) może pomóc zapobiec nieestetycznemu problemowi popękanych obcasów i grubej skóry. Pół godziny masażu stóp po zastosowaniu kremu może złagodzić zmęczenie i ból, pobudzić nasze krążenie. Codzienna pielęgnacja jest niezbędna, nawet dla naszych dłoni i stóp.

Szukasz wspaniałych włosów?

Niezależnie od tego, czy są krótkie, długie, proste czy kręcone, nasze włosy są naszym najlepszym dodatkiem. Oprócz utrzymania naszych włosów w czystości i dobrym stanie (stosowanie szamponów, odżywek, maseczek, kremów i ziół tintorie... itp.) bardzo ważne jest, aby używać odpowiednich szczotek i grzebieni. Drewniane akcesoria do włosów mają wiele zalet, ponieważ:

 • Materiał ten jest przede wszystkim hipoalergiczny i antystatyczny.
 • Zaokrąglone zęby, również wykonane z drewna, pobudzają krążenie skóry głowy, sprzyjają wzmocnieniu włosów, a także absorbują nadmiar sebum i zanieczyszczeń.
 • Delikatnie masuj skórę i nie rozrywaj włosów.

Całkowity relaks

Podsumowując, należy rozważyć zastosowanie drewnianych masażystów w połączeniu z olejami lub kremami do ciała dla pełnego relaksu. Nawet pół godziny dziennie przeznaczone na masaż:

 • Uwalnia endorfiny
 • Tonizuje skórę i mięśnie
 • Stymuluje krążenie krwi i węzły chłonne, aby lepiej odprowadzać toksyny.

Stosowany po wysiłku fizycznym, biegu, siłowni, CrossFit lub jogi sprzyja eliminacji kwasu mlekowego i innych szkodliwych składników z mięśni i stawów.

Połączenie naturalnych środków myjących, akcesoriów, olejków i naturalnych kosmetyków sprawia, że dla najlepszej pielęgnacji naszej skóry, dla najszczęśliwszego, najzdrowszego ciała. Natura oferuje nam wspaniałe rzeczy, musimy tylko nauczyć się ich używać.

Wirtualny uścisk od Jo z Cose della Natura i Ali z Ecco Verde :)