Porady i ciekawostki

Porady dla Pięknej Skóry

Utrzymanie pięknej, elastycznej i pozbawionej zmarszczek skóry nie jest łatwym zadaniem. Jednakże, jeśli zostaniesz wyposażona w odpowiednie narzędzia, okaże się to bezcenną inwestycją.

Jaki jest sekret pięknej skóry? Po pierwsze, genetyka odgrywa ważną rolę. Następnie, zależy to od tego, jak traktowana jest skóra, jeśli nie ma wymaganej pielęgnacji. Istnieją pewne wskazówki, które można stosować na co dzień, aby zapewnić bardziej promienną skórę na dłużej.

Pielęgnacja skóry twarzy

Konieczna jest dobra i niezawodna rutyna pielęgnacji skóry, szczególnie twarzy.

Unikaj chodzenia do łóżka bez oczyszczania skóry. Kremy, makijaż, pot i tym podobne substancje zatykają pory, utrudniając skórze oddychanie.

Bardzo ważna dla pięknej skóry jest jej kompleksowa pielęgnacja. Formy łojowe i wzrost bakterii nasilają się powodując problemy skórne. Sama woda nie pozbywa się nadmiaru olejków, a mydła pozbawiają skórę naturalnie występujących na niej olejków. Zaleca się stosowanie środka do oczyszczania twarzy, który odpowiada danemu typowi skóry.

Maseczki do twarzy są zawsze dobrym pomysłem i są specjalnie opracowane dla poszczególnych typów skóry. Dostarczają one skórze niezbędnych składników odżywczych, a rezultaty są niemal natychmiast zauważalne. Sprytnym trikiem jest umieszczenie najpierw ciepłej szmatki na twarzy. Para wodna otwiera pory, dzięki czemu składniki odżywcze są lepiej wchłaniane. Regularne stosowanie peelingów i peelingów (raz w tygodniu) pomaga zminimalizować pory, wyeliminować zaskórniki i poprawić krążenie.

Wreszcie, nasza skóra uwielbia masaż. Poświęć kilka minut na codzienny masaż skóry kremem nawilżającym lub kremem przez trzy minuty, wykonując małe, okrągłe ruchy. Po prostu usuń krem ręcznikiem papierowym i rozpocznij od codziennej rutyny lub aplikacji makijażu.

Nawilżenie

Wszyscy jesteśmy świadomi, że duża część ludzkiego ciała składa się z wody. Spożywanie dużej ilości wody pomaga w wyglądzie skóry. Zmarszczki spowodowane suchością stają się bardziej widoczne, gdy spożywa się zbyt mało wody. Wypij pierwszą szklankę wody na pusty żołądek, kiedy się budzisz po raz pierwszy. Wzbogacona odrobiną soku z cytryny, aby pobudzić metabolizm.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Promienie UV powodują starzenie się skóry. Najgorszy scenariusz: może to spowodować raka skóry. Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV jest zatem niezbędna. Należy zaopatrzyć się w blokady przeciwsłoneczne lub kosmetyki, które już zawierają ochronę przed promieniowaniem UV.

Odżywianie

Zrób nawyk jedzenia świeżych owoców i warzyw. Witamina A wspomaga podział komórek i pomaga w tworzeniu elastycznych włókien. Marchew, brokuły, szpinak i dynia zapobiegają wysuszaniu się skóry. Tkanka łączna jest ujędrniona dzięki właściwościom witaminy C i E.

Trzymaj się z dala od przykrych zapachów, takich jak nikotyna i duże ilości alkoholu. Nikotyna i inne szkodliwe substancje chemiczne zawarte w dymie powodują drastyczne starzenie się skóry. Naczynia krwionośne są zwężone, co ogranicza przepływ krwi, sprawiając, że skóra staje się szara i matowa. Palenie powoduje, że skóra wygląda na starszą o pięć do dziesięciu lat niż w rzeczywistości. Zbyt duża ilość alkoholu powoduje odwodnienie organizmu, co ma negatywny wpływ na skórę.

Wystarczająco dużo snu

Komórki skóry są regenerowane podczas snu, a skóra wydaje się bardziej świeża i młoda. Dodane składniki odżywcze zawarte w kremach na noc (aminokwasy, miłorząb, trawa tygrysi i białko pszenicy) dostarczają skórze dodatkowego odżywienia na noc.

Poświęć czas na relaks dla swojego zdrowia i zdrowia skóry!