Porady i ciekawostki

Stosowanie cytryny na twarz

Cytryna to środek do pielęgnacji twarzy, który daje znakomite efekty. Cechuje ją wiele pozytywnych właściwości – złuszczanie martwych komórek naskórka, rozjaśnianie skóry i działanie antybakteryjne. Jest jednak dużo innych przyczyn, dla których warto stosować cytrynę.

Plusy stosowania cytryny na twarz

Jeśli cytrynę aplikuje się bezpośrednio na skórę, to można osiągnąć wiele korzyści. Jeżeli robi się to regularnie, to można doprowadzić do zredukowania zmian trądzikowych, przebarwień skóry i walczyć z przetłuszczającą się skórą. Jakie są jeszcze korzystne skutki?

1. Działanie odmładzające

To dzięki temu, że znajduje się w niej sporo witaminy C. Cytryna wpływa na produkcję kolagenu, które stanowi białko strukturalne skóry. Dzięki niemu skóra może mieć prawidłowy wygląd.

2. Pozytywny wpływ na naczynia krwionośne

To również dzięki zawartości sporej ilości witaminy C. Kiedy stosuje się cytrynę do codziennej pielęgnacji w domu, to wpływa się na działanie naczyń krwionośnych. Witamina C może wzmocnić ściany, a przez to zapobiec ich pękaniu i pojawianiu się pajączków.

3. Redukcja przebarwień skórnych

Przebarwienia to problem, z którym zmaga się sporo osób. To kłopot dość uciążliwy. Dlatego warto spróbować soku z cytryny, aby pozbyć się tego problemu. To dlatego, że cytryna ma właściwości wybielające, więc jeśli będzie się jej używało systematycznie, wówczas ona stopniowo będzie likwidować przebarwienia.

Zastosowanie cytryny

4. Zmniejszanie ilości sebum

Sok z cytryny ma właściwości ściągające, dzięki czemu można obkurczyć rozszerzone pory. Dzięki temu można skutecznie ograniczyć wydzielanie się sebum, a to wpływa na zmniejszenie przetłuszczania się skóry. To bardzo korzystna zaleta cytryny, ponieważ dzięki temu można skutecznie walczyć z przyczynami powstawania trądziku pospolitego.

5. Złuszczanie martwych komórek naskórka

W cytrynie znajduje się kwas cytrynowy, który ma właściwości złuszczające. Dzięki takiemu naturalnemu działaniu można skutecznie odświeżyć skórę.

Wnioski

Wydaje się, że cytryna to zwykły, pospolity owoc. To tak naprawdę niepozorny owoc, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie, jeśli chodzi o pielęgnowanie ludzkiego ciała. Ma naprawdę dużo korzystnych właściwości dla skóry. Doskonale sprawdzi się do stosowania na skórę twarzy, ale i na inne części ciała – na stopy, dłonie, a nawet plecy. Z soku z cytryny można także zrobić i wykonać na sobie naturalny peeling. Działa ponadto jako kosmetyk do walki z niedoskonałościami skóry (przebarwieniami, wykwitami itd.). Dlatego też dobrze jest skorzystać z naturalnego i łatwo dostępnego środka zamiast kupować drogie kosmetyki syntetyczne, nie zawsze przynoszące dobry efekt.