Porady i ciekawostki

Jak naturalnie poprawić zmarszczki w domu

Rozwijanie się zmarszczek z wiekiem jest nieuniknione i nie możemy ich całkowicie uniknąć. Wraz z wiekiem skóra traci ilość produkowanego kolagenu i elastyczność, którą posiada. W momencie ich utraty, zmarszczki zaczynają się rozwijać, ponieważ skóra zaczyna wiotczeć, a następnie marszczyć się.

Nawet jeśli zmarszczki w końcu się pojawią i nie możemy im zapobiec, istnieje wiele różnych rzeczy, które można zrobić, aby spowolnić proces starzenia się, spowolnić rozwój zmarszczek i sprawić, że skóra będzie wyglądać jak młoda, jędrna i świecąca tak długo, jak to możliwe.

Istnieje wiele zabiegów, które można wybrać, aby poprawić jakość zmarszczek, ale wiele z tych opcji obejmuje niezwykle kosztowne kremy przeciwzmarszczkowe i kremy przeciwzmarszczkowe lub zdecydować się na pewne zabiegi pielęgnacyjne skóry, które są super drogie i niedostępne dla większości osób. Podczas gdy te opcje mogą działać nie musisz poświęcać dwóch sterty pieniędzy na procedury, aby pomóc utrzymać skórę bez zmarszczek lub poprawić wygląd zmarszczek już tam.

Dzisiaj będziemy rozmawiać o tym, jak w naturalny sposób poprawić wygląd zmarszczek w domu w sposób, który jest nie tylko bezpieczny, ale również skuteczny i dostępny dla większości budżetów. Nie musisz wydawać setek i tysięcy dolarów na produkty i procedury, które pomogą poprawić wygląd zmarszczek, a nawet zapobiec ich powstawaniu. Zbadamy również dokładnie, dlaczego zmarszczki pojawiają się i jak określić, kiedy należy zacząć koncentrować się na zapobieganiu powstawaniu zmarszczek i ich poprawie.

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki to linie i zmarszczki oraz Twoja skóra, które tworzą się z wiekiem. Zmarszczki mogą być liniami drobnymi lub głębokimi, które są o wiele bardziej widoczne i widoczne na skórze. Najczęściej są to zmarszczki na czole, wokół oczu, wokół ust i wokół szyi.

Zmarszczki mogą jednak występować również na dłoniach, a także w Twoim wieku.

Dlaczego pojawiają się zmarszczki?

Istnieje kilka wspólnych powodów, dla których z wiekiem powstają zmarszczki. Najczęstszą przyczyną jest jednak po prostu to, że się starzejesz. Wraz z wiekiem skóra staje się naturalnie mniej elastyczna i traci kolagen w skórze. Wraz z utratą naturalnych olejków i naturalnego nawilżenia skóry, Twoja skóra staje się bardziej obwisła.

Innym częstym powodem powstawania cienkich linii i zmarszczek jest Twoja ekspozycja na promieniowanie UV ze słońca. Promienie UV pochodzące od słońca i solarium mogą przyspieszyć proces starzenia się skóry. Gdy Twoja skóra jest wystawiona na działanie promieni UV, rozkłada ona tkanki łączne, które znajdują się głębiej w skórze. Kiedy nie masz już tych tkanek łącznych, Twoja skóra jest silna lub nieelastyczna. W rezultacie, w miarę starzenia się, skóra będzie się brudzić i zwiotczeć jeszcze wcześniej niż powinna.

Palenie papierosów może również przyczyniać się do powstawania zmarszczek, a wykonywanie powtarzających się wyrazów twarzy, takich jak mrużenie, obrzęk czy marszczenie się, może również powodować powstawanie drobnych linii i zmarszczek.

Jak w naturalny sposób poprawić wygląd zmarszczek w domu?

Białka jaja

Białka zawarte w białku jajka doskonale poprawiają strukturę skóry, napinają zmarszczki i ujędrniają skórę twarzy. Białka jajka doskonale nawilżają skórę i zmniejszają widoczność dużych porów, co pomoże Ci również wyglądać młodziej dzięki gładszej skórze.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest bogata w wiele witamin, przeciwutleniaczy i jest super nawilżająca. Wszystkie te elementy są niezbędne do wygładzenia skóry i zmniejszenia widoczności drobnych linii i zmarszczek. Oliwa z oliwek wspomaga regenerację komórek w skórze, pomagając zachować jej elastyczność.

Sok cytrynowy

Jeśli masz wrażliwą skórę, będziesz chciała uniknąć stosowania soku z cytryny na twarzy, ale jeśli możesz go użyć, może pomóc w walce z drobnymi liniami i zmarszczkami. Sok z cytryny zawiera wysoki poziom witaminy C, która daje świecącą skórę i może wygładzić drobne linie i uczynić je mniej widocznymi.

Aloes

Aloes może pomóc Twojej skórze produkować więcej kolagenu, który jest niezbędny do utrzymania cienkich linii i zmarszczek z dala.

Kiedy należy zacząć przeciwdziałać starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek?

Przede wszystkim, nigdy nie jest za wcześnie, aby pomóc spowolnić proces starzenia się skóry, aby można było jak najwcześniej uniknąć i zapobiec powstawaniu zmarszczek. Oczywiście, dzieci i młodzież nie muszą koniecznie rozpoczynać kuracji przeciwstarzeniowej, ale kiedy skończysz 20 lat, powinieneś zacząć myśleć o zapobieganiu powstawaniu zmarszczek.

Po ukończeniu 20. roku życia nie musisz rozpoczynać skomplikowanej i złożonej kuracji przeciwzmarszczkowej, ale upewnij się, że spożywasz zdrową żywność, nie przebywasz zbyt długo na słońcu, zawsze stosujesz krem z filtrem przeciwsłonecznym i przyjmujesz suplementy kolagenowe, które pomagają utrzymać gładką, nieelastyczną skórę - to wspaniałe rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec powstawaniu zmarszczek. Również regularne oczyszczanie twarzy i nawilżanie pomoże utrzymać nawilżenie skóry, co pomoże utrzymać ją w zdrowiu.

Po ukończeniu 30. roku życia możesz zacząć myśleć o bardziej złożonym systemie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej skóry. Może to obejmować stosowanie niektórych naturalnych i organicznych środków oczyszczających, kremów przeciwzmarszczkowych i przeciwzmarszczkowych, kremów nawilżających, serum, toników i innych. Będziesz musiał znaleźć rutynową aranżację, która będzie odpowiednia dla Twojej specyficznej skóry i zapewni Ci korzyści przeciwstarzeniowe, których szukałeś.