Porady i ciekawostki

Kompletny przewodnik po pielęgnacji skóry trądzikowej

Walczysz z wrażliwą skórą, która jest podatna na skrajne zaczerwienienia i stany zapalne? Dręczona ciągłym uczuciem pieczenia lub kłucia skóry, które upodabnia się do ciągłego oparzenia słonecznego lub wiatrowego? Jeśli Twoja wysoce reaktywna cera pozostawiła Cię zrozpaczoną w poczuciu ulgi, ale nie wiesz od czego zacząć, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o naszych najlepszych produktach do pielęgnacji tego super wrażliwego typu skóry... Według najnowszych badań (nie jesteś sama), trądzik różowaty jest chorobą skóry spowodowaną nadmiernym stanem zapalnym i dysfunkcją naczyń krwionośnych, która dotyka ponad 400 milionów osób na całym świecie. Oznacza to, że naczynia włoskowate na twarzy stają się powiększone i powodują częste rumieńce i zaczerwienienia, szczególnie na policzkach, nosie i czole. Niestety, radzenie sobie z tym stanem skóry może być wyzwaniem, ponieważ to, co u jednej osoby wywołuje zaczerwienienie i stan zapalny skóry, u drugiej nie może go wywołać. Rzeczywiście, istnieje wiele innych zaburzeń skóry często błędnie zdiagnozowanych jako trądzik różowaty i odwrotnie, pozostawiając chorych na straty, jak najlepiej dbać o ich skórę. Jednak nie wszystko jest stracone i są rzeczy, które można zrobić (a nie zrobić), aby złagodzić swoje objawy i utrzymać reaktywną skórę pod kontrolą.

OPIEKA NAD BARDZO WRAŻLIWĄ SKÓRĄ

Używaj delikatnego środka czyszczącego rano i wieczorem. Zapoznanie się z regularną rutyną naprawdę pomoże Ci w radzeniu sobie ze skórą, a stosowanie odpowiednich produktów pomoże Ci uniknąć zaostrzenia lub dalszego pogorszenia stanu skóry. Najlepszy jest preparat oczyszczający bez mydła o pH 5. Spłucz letnią wodą (nie gorącą) i poczekaj, aż skóra całkowicie wyschnie, zanim nałożysz makijaż lub inne produkty. Zadbaj o swoją skórę. Unikaj pocierania, szorowania i masowania twarzy.

Chroń swoją twarz przed wiatrem i zimnem. Używanie szalika do okrycia twarzy pomoże chronić skórę. Upewnij się tylko, że materiał, który dotyka twojej twarzy nie jest wykonany z wełny lub tkaniny, która jest szorstka w dotyku, ponieważ te tkaniny mogą podrażniać skórę.

Zmień swoje produkty do pielęgnacji skóry. Poszukaj produktów przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji skóry skłonnej do zaczerwienień lub wrażliwej, zawierających antyoksydanty, bisabolol, pantenol, malwę i alantoinę, ponieważ produkty te zazwyczaj pomagają uspokoić i ukoić skórę. Również produkty, które mogą wzmocnić barierę ochronną skóry (jak niacynamid lub niezmydlające się oleje) mogą być prawdziwymi zmieniaczami gry dla osób cierpiących na trądzik różowaty. Kwas azelainowy (znany również jako potasowy Azeloyl Diglycinate) działa jak naturalny antybiotyk i może być stosowany jako zielona alternatywa dla żeli metronidazolowych (pierwszy wybór dermatologów).

Należy nosić filtr przeciwsłoneczny. Wybierz naturalny filtr przeciwsłoneczny z łagodzącym tlenkiem cynku, który będzie chronił Twoją skórę, nie pogarszając jej stanu. Należy jednak ograniczyć czas opalania do minimum, ponieważ trądzik różowaty jest bardzo często spotęgowany przez ekspozycję na słońce.

Zjedz tęczową dietę. Bardzo kolorowa dieta z dużą ilością owoców i warzyw zapewnia bardzo potrzebną ochronę antyoksydacyjną.

Zachowajcie spokój. Stres może nasilać trądzik różowaty, ponieważ zwiększa on produkcję kortyzolu, głównego hormonu stresu. Kortyzol ma działanie zapalne na skórę i może przyczyniać się do zaostrzeń. Zredukuj poziom stresu stosując codzienne praktyki zarządzania, takie jak joga, medytacja i ćwiczenia oddechowe. Delikatne ćwiczenia mogą również pomóc w regulacji poziomu kortyzolu.

Prowadzić dziennik. Być może okaże się, że prowadzenie rejestru rzeczy, które wyzwalają trądzik różowaty, pomaga w zarządzaniu flary ups.

CO NALEŻY POPRAWIĆ

Bądź czujny. Ponieważ trądzik różowaty może być łatwo nasilony przez powszechnie spotykane składniki pielęgnacyjne, szczególnie ważne jest, aby uzyskać właściwe informacje i dokonać właściwych wyborów. Najlepiej unikać ostrych exfoliantów lub mydeł, toników zawierających alkohol, preparatów ściągających lub produktów bogatych w substancje zapachowe, mentolu, leszczyny czarownicowej, olejku eukaliptusowego, kamfory, olejku z goździków. Nawet niektóre detergenty do prania mogą pogarszać ten stan skóry.

Należy unikać ekstremalnych zmian temperatury. Nadmierne zmiany klimatu, w tym wysokie temperatury (takie jak opalanie, sauna, gorące kąpiele/prysznice i gorące napoje), silne wiatry, ekstremalne zimno i wysoka wilgotność mogą pogorszyć stan wrażliwej skóry.

Należy ograniczyć makijaż do minimum. Chociaż makijaż jest przydatny do przykrycia nadmiernego zaczerwienienia, niektóre pigmenty mogą powodować rozjaśnienie skóry. Zawsze zalecamy wykonanie niewielkiego testu skórnego na ramieniu przed użyciem jakichkolwiek produktów do makijażu.

Oto nasze najlepsze produkty przyjazne dla trądziku różowatego, których stosowanie przyniosło wspaniałe rezultaty:

Oczyszczający krem oczyszczający do makijażu: Delikatny produkt bez mydła, idealny dla trądziku różowatego, ponieważ minimalizuje ostre efekty oczyszczania i przywraca skórze jeden z jej głównych składników, skwalan.

Ultra rewitalizujący eliksir: pH tego produktu stymuluje aktywność enzymów odpowiedzialnych za produkcję ceramidów, co sprawia, że produkt ten jest niezbędny dla bardzo wrażliwych typów skóry.

Inteligentny olejek do twarzy Frontier: Silniejsza bariera oznacza, że skóra jest naturalnie mniej podatna na czynniki, które wyzwalają trądzik różowaty. Olej ten poprawia funkcję bariery ochronnej skóry.

Nutritive Repair Emulsja naprawcza: Silnie zalecana dla osób cierpiących na trądzik różowaty, ponieważ jego składniki znane są z kojącego i uspokajającego działania na podrażnioną skórę, nawilżenia i ochrony antyoksydacyjnej.

Rapid Eye Treatment: Uwielbiamy ten produkt do pielęgnacji trądziku różowatego, ponieważ jego udowodnione działanie wzmacnia naczynia krwionośne i stymuluje mikrokrążenie.

Ideal Rebalancing Level Serum lub Ideal Moisture Level Serum: Te lekkie cuda zapewniają długotrwałe nawilżenie i elastyczność, czego desperacko potrzebują osoby cierpiące na trądzik różowaty.